100 днів на посаді голови РДА. Перші підсумки роботи Андрія Лапи

16 травня минуло 100 днів, як Олександрівську районну державну адміністрацію очолив Андрій Лапа. Існує в Україні неписане правило звітувати за цей короткий термін перебування на посаді, підбивати перші підсумки.

Журналістка газети «Вперед» зустрілася з очільником району, поцікавилася, чого вдалося досягнути за цей період, які реальні зміни вже відбулися та що заплановано на майбутнє.

 Андрію Дмитровичу, позаду 100 днів, як Ви очолили Олександрівську районну державну адміністрацію. На Ваш погляд, як прийняла Вас Олександрівщина, що особливого запам’яталося за цей період?

– Олександрівський район не є для мене незнайомим. Адже майже 3 роки, з 2012 року я очолював податкову інспекцію району. Багатьох людей знаю ще з тих часів.

Очоливши район, я відразу відчув підтримку з боку органів місцевого самоврядування, місцевого бізнесу та мешканців району. Особливо приємно, що є налагоджена співпраця з районною радою та депутатським корпусом, адже саме від підтримки депутатів залежить реалізація багатьох планів та задумів.

Чи вдавалися Ви на перших кроках до кадрових змін?

– Очоливши районну адміністрацію та увійшовши у курс справ, зрозумів, що кадрові трансформації не на часі. Хочу відзначити, що команда, яка працювала і працює зараз, показала свою ефективність, злагодженість у роботі. Про це свідчать результати діяльності. Тому про кадрові зміни мова не йде. Всі продовжують працювати на своїх посадах.

Зрозуміло, що трохи більше трьох місяців – термін ще не великий. І все ж, що вдалося з задуманого реалізувати, що планували, але з якихось причин не вийшло?

 – Однією з переваг мого призначення було те, що я очолив район одним із перших серед своїх колег. Водночас, розумів, що термін моєї каденції буде обмежений, а попереду багато планів і задумів, які хотілося б реалізувати. Перше, що я зробив, це провів аудит справ, аби з’ясувати, що відбувається в районі. Це дало змогу зрозуміти обсяг і перспективи першочергових завдань, які потребують вирішення, розробити план дій та заходів.

 Даючи згоду працювати на посаді голови райдержадміністрації, ставив перед собою завдання сконцентруватись на першочергових проблемах району, а саме: залучення інвестицій для розвитку економіки, проведення заходів щодо підтримки та покращення соціальної сфери району, налагодження діалогу з громадськістю. Тобто, основна увага була приділена  всім напрямкам, які покращують якість життя людей у регіоні.

Для більш широкого діалогу з громадськістю було змінено формат  та підхід до спілкування з мешканцями району, зокрема, у мережі Інтернет. Думаю, жителі району це помітили, відвідуючи сторінку райдержадміністрації у Facebook. На офіційній веб-сторінці райдержадміністрації та у соціальних мережах райдержадміністрація постійно, актуально та прозоро інформує жителів Олександрівщини про свою роботу.

Те, що вже зроблено, можуть побачити всі жителі району. Зокрема, нещодавно за ініціативи райдержадміністрації проведено роботи з озеленення частини центральної вулиці селища. Зелені насадження по вулиці Незалежності України були висадженні біля адміністративних приміщень, пам’ятників та пам’ятних знаків, а також    у центральному сквері Олександрівки. Всього було висаджено 33 види багаторічних насаджень у кількості 3 тис. одиниць. Також проводяться роботи щодо заміни тротуарного покриття по центральній вулиці селища.

Для покращення надання адміністративних та соціальних послуг мешканцям району було прийнято рішення про переведення управління соціального захисту населення райдержадміністрації до нового приміщення, поряд з центром надання адміністративних послуг, що значно спростить обслуговування громадян. Зараз у приміщенні, а це колишні кабінети управління агропромислового розвитку райдержадміністрації, проводиться якісний ремонт.

Також вдалося розпочати вирішення ряду довготривалих проблемних питань у сфері культури та освіти. Так, нещодавно було замінено частину вікон на енергозберігаючі у Бірківській філії КЗ «Олександрівське НВО №2», розпочато ремонти приміщень районного будинку культури, районної бібліотеки, районного центру дитячо-юнацької творчості, шкільної їдальні Олександрівської ЗШ І-ІІІ ст. №1 та роботи з розширення ресурсної кімнати цього закладу.

Проводяться роботи з  капітального ремонту приміщення та даху опорної школи КЗ «Олександрівське НВО №1». Для завершення робіт планується залучення більш ніж 2 мільйонів гривень з державного та районного бюджетів. А за кошти районного бюджету буде проведено облаштування території біля школи та замінено огорожу. Маємо надію, що 1 вересня учні цього навчального закладу побачать оновлене обличчя в стилі «Нового освітнього простору».

Продовжувалася робота щодо реформування вторинного рівня медичної галузі району. В результаті чого, станом на 1 квітня 2020 року
КНП «Олександрівська ЦРЛ» уклало договір з Національною службою здоров’я України на надання 10 медичних послуг. Згідно цього договору наша лікарня отримує  фінансування безпосередньо з Національної служби здоров’я України і, незважаючи на те, що вона не є опорним закладом, надає широкий спектр медичних послуг жителям району.

Крім коштів, які надходять від Національної служби здоров’я України, медичні заклади району були  профінансовані з районного бюджету на загальну суму 5,3 мільйона гривень.

Попереду ще багато планів та ідей, які б хотілося реалізувати. На жаль, карантинні заходи, які були запроваджені у державі ще у березні, внесли свої корективи у нашу діяльність. На перший план вийшли заходи щодо профілактики та унеможливлення поширення коронавірусу на нашій території. На цю роботу було виділено більш ніж 700 тисяч гривень з районного бюджету. Зокрема, на медичні заклади району спрямовано 400 тисяч гривень, на районний відділ Управління Державної служби надзвичайних ситуацій в області – 100 тисяч гривень, та сформовано резервний фонд районного бюджету у сумі 200 тисяч гривень. В цілому, хочу зазначити, в умовах карантину вдалося забезпечити належне функціонування установ бюджетної сфери, забезпечити виконання показників бюджету, що дало змогу своєчасно проводити виплату заробітної плати та здійснювати інші видатки.

Не залишилося поза увагою і питання інфраструктури району. Довгий час одним із проблемних невирішених питань для району залишається утримання та ремонт мосту через р.ічку Тясмин та шляхопроводу через залізницю. 7 травня, у рамках робочого візиту на Кіровоградщину, Олександрівку відвідав Міністр розвитку громад та територій  Олексій Чернишов. Перебуваючи в Олександрівці, Олексій Чернишов оглянув  міст та шляхопровід, ознайомився зі станом справ на цих об’єктах. За результатами візиту Міністра буде вирішуватися питання щодо передачі мостів до державної власності та проведення їх  капітального ремонту. 

Що стосується доріг місцевого значення, то вже розпочаті тендерні процедури  щодо їх поточного середнього ремонту. Зокрема, у планах  продовження ремонту автодороги Олександрівка-Омельгород-Михайлівка з орієнтовною вартістю робіт 12,8 млн. грн.  Також буде проведено  ремонт доріг комунальної власності на території Розумівської сільської ради та дороги до могили отамана Чорного Ворона на орієнтовну суму 11,3 млн. грн.

Також, у цьому році вдалося вирішити проблемне питання щодо експлуатаційного утримання автодороги, яка сполучує с. Михайлівку та смт Лісове, де вже проведено ямковий ремонт дорожнього покриття.

На сьогоднішній день на автомобільних дорогах району тривають планові роботи з їх експлуатаційного утримання.

В цілому хочу наголосити, що пріоритетними напрямками роботи районної влади і надалі залишатимуться освіта, охорона здоров’я та соціальний захист населення та покращення інфраструктури.

Перші 100 днів роботи на посаді були багатими на візити високопосадовців, що свідчить про увагу, яку приділяють нашому району. Тричі в Олександрівці з робочими візитами перебував голова Кіровоградської облдержадміністрації Андрій Балонь, відвідали район народний депутат України Олесь Довгий та Міністр розвитку громад та територій  Олексій Чернишов.

Поділіться, будь ласка, планами на майбутнє.

– План на майбутнє у мене один –  спільними зусиллями органів виконавчої влади і місцевого самоврядування, громади району та за належної державної допомоги реально поліпшити умови життя людей. Саме цього чекають від нас мешканці Олександрівщини і саме за цим будуть оцінювати нашу діяльність.

         Поступово країна виходить з карантину і ми вже плануємо ряд заходів щодо зміцнення матеріальної бази закладів освіти, охорони здоров’я та культури, благоустрою територій населених пунктів.  Сподіваюся і на подальшу підтримку наших ініціатив депутатським корпусом районної ради у напрямку передбачення відповідного фінансування у районному бюджеті на реалізацію цих планів.

Олександрівщина – край з багатою історією та традиціями. Приділимо увагу і розвитку туризму у регіоні. Зараз продовжуються роботи з створення історико-меморіального заповідника «Чорний Ворон». У планах – створення меморіальних композицій «Вершник», «Хрести» і «Чорний ворон», збудувати дерев’яну каплицю, відкрити «Землянку», облаштувати місця відпочинку, локацію «Повстанський табір», майданчик для туристичних наметів, зону військово-патріотичного виховання тощо.

Окрім того, хочемо відродити несправедливо забуті традиції гончарства у районі, зокрема у с. Цвітному. Там планується створення тематичного музею з можливістю проведення майстер-класів з гончарної справи,  а також, у перспективі,  проведення народознавчих фестивалів.

Головним скарбом нашого району є люди, тож в першу чергу висловлюю слова подяки всім, хто пліч-о-пліч разом зі мною працює, допомагаючи, радячи, підтримуючи. На завершення наголошую –  лише спільними зусиллями ми досягнемо результату. Гуртом – до загального добра!

Кількість переглядів: 62