18 травня – 75 річниця депортації кримськотатарського народу

18 травня в Україні та світі вшановують пам’ять жертв депортації кримськотатарського народу, яка стала однією з найтрагічніших сторінок історії ХХ сторіччя. Цього дня 1944 року за наказом Сталіна були депортовані майже 200 тисяч невинних людей, старих і малих, а цілий народ оголосили пособниками нацистів.

За різними оцінками лише у перші роки вигнання внаслідок голоду, масових захворювань, знущань і каторжних робіт в місцях спецпоселень загинуло понад 46% кримських татар.

Насильницьке виселення кримськотатарського народу з території його історичного проживання, навмисне створення у місцях спецпоселень життєвих умов, що призвели до масових смертей кримських татар, особливо дітей і жінок, обмеження елементарних засобів для існування за міжнародним правом мають ознаки геноциду. Верховна Рада України визнала депортацію з Криму кримських татар у 1944 році геноцидом кримськотатарського народу.

Біль кримських татар – це біль усіх українців. Трагедія 1944-го була лише початком багатолітньої політики репресій проти всього українського народу. І сьогодні ми продовжуємо боротьбу за правду і справедливість, за право жити на рідній землі, розмовляти рідною мовою, зберігати свої традиції і культуру.

Закликаємо українців у цей день підтримати кримськотатарський народ.

Кримськотатарські брати і сестри! Ми не залишимо вас наодинці з окупантами. Крим є і буде частиною України, а народ киримли – частиною вільної багатонаціональної української політичної нації.

Кількість переглядів: 10