Розвиток масового спорту в районі

Про заходи щодо розвитку масового спорту в районі йшла мова на оперативній нараді, яку 16 вересня провів перший заступник голови райдержадміністрації Анатолій Каражбей.

Як повідомив начальник відділу молоді та спорту райдержадміністрації Юрій Яровий, рішенням сесії Олександрівської районної ради від 22 листопада 2016 року № 131 затверджена та діє районна цільова соціальна програма розвитку фізичної культури і спорту в Олександрівському районі на 2017 – 2020 роки.

Одним із напрямків програми є розвиток масового спорту. В районі склалася позитивна тенденція щодо розвитку фізичної культури і спорту. До занять фізичною культурою і спортом в районі залучено 7,53% населення (середній показник по області 5,99% ).

В Олександрівському районі створено умови для поліпшення системи фізичного виховання і масового спорту в дошкільних закладах та загальноосвітніх навчальних закладах. В рейтинг шкіл включено результати змагань в обласній спартакіаді школярів.

Згідно запланованих заходів в загальноосвітніх закладах Олександрівського району регулярно проводяться дні здоров’я та спортивно-масові змагання серед школярів, що включає 8 видів спорту, а саме: легкої атлетики, легкоатлетичного кросу, міні-футболу, волейболу, баскетболу, дитячо-спортивні ігри “Козацький гарт” та “Старти надій”. В обласній спартакіаді серед школярів Олександрівський район виборов перше місце.

13 вересня в м. Знам’янка відбулась обласна спартакіада “Олімпіада Кіровоградщини” де район посів перше місце.

Протягом квітня місяця проведено Всеукраїнський Місячник “Спорт для всіх – спільна турбота”, мета якого покращення умов для регулярних занять оздоровчою фізичною культурою і масовим спортом різних соціальних та вікових груп населення.

В Олександрівському районі працює дитячо-юнацька спортивна школа. Вихованці спортивної школи є чемпіонами та призерами обласних та Всеукраїнських змагань з різних видів спорту.

Три сільські ради надають субвенцію відділу молоді та спорту райдержадміністрації для оплати праці тренерів, які працюють на відповідній території.

Проводиться районна спартакіада з 7 видів спорту, які приходять в два кола, а саме: баскетбол, волейбол, теніс настільний, міні-футбол, легкої атлетики, гирьового спорту та легкоатлетичного кросу. В 2019 році проведені районні змагання “Краще спортивне село Олександрівщини – 2019”, в яких прийняли участь 12 команд  сільських рад. Перше місце посіла команда Підлісненської сільської ради. На обласних змаганнях команда цієї ж сільської ради виборола перше місце, що дає їй змогу прийняти участь у Всеукраїнських змаганнях на звання “Краще спортивне село України”, яке пройде в 2020 році.

Крім того проведено змагання серед збірних команд державних службовців, установ та підприємств району.

Рішенням сесії районної ради від 9 квітня 2013 року № 223 затверджено положення про виплату щомісячних стипендій чемпіонам та призерам чемпіонатів України. Протягом 2019 року щомісячні стипендію отримують 10 спортсменів одноразову стипендію отримали тренери спортсменів.

В більшості загальноосвітніх шкіл Олександрівського району проведено косметичні ремонти спортивних залів та забезпечено їх найнеобхіднішим інвентарем (придбано м’ячі).

 Проведено реконструкцію спортивного майданчика з улаштуванням штучного покриття в на стадіоні ім. М. Шишки на що використано 200,0 тис. грн. з районного бюджету.

Встановлено освітлення в спортивному залі КЗ “ДЮСШ Олександрівського району” – 90,0 тис. грн.

Виготовлено   проектно-кошторисну   документацію   на   капітальний ремонт майданчика зі штучним покриттям, який розташований в КЗ “Олександрівське НВО №2”.

Придбано 3 комплекти спортивної форми (2 для юних футболістів та 1 для волейболістів) та футбольні м’ячі.

На сьогоднішній день в Олександрівському районі налічується 1 стадіон, 40 спортивних майданчиків, 2 тенісних корти, 12 футбольних полів,  2 стрілецьких тири,         20 спортивних залів та 9 приміщень для фізкультурно-оздоровчих занять, 10 майданчиків з тренажерним обладнанням.

Кількість переглядів: 34