25-річний ювілей народного аматорського фольклорного колективу “Явір”

14 вересня у селі Кримках відбувся святковий концерт з нагоди 25-ї річниці присвоєння звання “народний” народного аматорського фольклорного колективу “Явір” Кримківського сільського клубу – бібліотеки. “Явір” – один із найяскравіших автентичних колективів  Олександрівського району та окраса села Кримки. Саме тут, в 1990 році, завідуючою Кримківським сільським клубом, Катериною Кондратенко, заснований ансамбль однодумців – любителів автентичного співу. Визначною подією для всіх учасників колективу у 1993 році стало присвоєння звання “народний самодіяльний”. Це надихнуло, додало свіжих сил, впевненості.

Колектив ось вже 28 рік працює в Кримківському сільському клубі-бібліотеці та на сьогоднішній день налічує 12 учасників – людей яких поєднала любов до української пісні та до автентичних національних традицій.

Вже з великим званням “народного самодіяльного”  ансамбль пройшов довгий, творчий шлях, прийняв участь у багатьох концертах, як у своєму селі так і в різних районних, обласних заходах. Брав участь у республіканському радіо конкурсі “Золоті ключі”. За високі досягнення, популяризацію української творчості, відродження та збереження пісенної спадщини рідного краю колектив неодноразово нагороджений районними та обласними дипломами і грамотами.

З привітаннями та подарунками на свято колективу завітали Голова райдержадміністрації Ольга Борота, голова районної ради Григорій Гончаренко, помічник-консультант народного депутата України Олеся Довгого Катерина Бондаренко, Голиківський сільський голова Наталія Гарбар,  начальник відділу культури райдержадміністрації Антоніна Штим.

Гості та жителі села, які зібралися у сільському клубі, мали змогу почути у виконанні “Явору” українські народні пісні – календарно-обрядові, соціально-побутові, історичні, ліричні та записані від старожилів села пісні та обряди. 

Свої вітання колективу дарували також аматори Голиківськогог СБК та солісти районного Будинку культури Юрій Скорець та Лілія Сирота.

Кількість переглядів: 40