На виконання вимог постанови Головного державного санітарного лікаря України від 27 квітня 2020 року № 14 «Щодо протидії поширенню коронавірусної хвороби COVID-19 в місцях торгівлі харчовими продуктами на агропродовольчих ринках» Олександрівським районним управлінням Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області кожного робочого дня ринку проводяться позапланові заходи державного нагляду (контролю) у формі перевірки ринку «Олександрівський» фізичної особи-підприємця Прадунця Юрія Олексійовича, який розташований за адресою: вул. Ринкова, 3, смт. Олександрівка, Кіровоградська область.

В ході перевірок встановлено: відповідно вимог Закону України «Про безпечність харчових продуктів» ФОП Прадунець Ю.О. зареєстрований, як оператор ринку харчових продуктів від 03 квітня 2020 року r-UA-11-14-269. На час перевірки працював м’ясний павільйон та торгові ряди на території ринку. Вхід на територію ринку здійснюється через один вхід, на якому проводиться безконтактний температурний скринінг. Допуск будь-яких осіб відбувається за наявності вдягненої маски На вході встановлено диспенсер з антисептиком. Списки працівників та продавців ринку з відмітками про проведений щоденний температурний скринінг надано. На вході до критого павільйону ринку в наявності диспенсер з антисептиком. Кількість відвідувачів, які одночасно перебувають на території не перевищує кількості з розрахунку не більше одного відвідувача на 10 м2 торгівельної площі. Але відмічається деяка скупченість покупців з недотриманням соціально-безпечної відстані між покупцями у 1,5 метра. Відстань між робочими місцями продавців в торгівельних точках на території ринку та м’ясному павільйоні дотримується і становить близько 3 метрів. В місцях реалізації харчових продуктів встановлені захисні екрани з плівки між продавцями та покупцями в м’ясному павільйоні та торгових рядах. Захисні екрани з плівки на торгових рядах потребують поновлення. Не всі продавці працюють в захисних масках. Для проведення дезінфекції робочих поверхонь та приміщень представлений дезінфекційний засіб – «Антисептик».

Наявний графік проведення дезінфекції робочих поверхонь кожні 3 години, режим дезінфекції витримується.
На прилеглій до ринку території стихійна торгівля відсутня.
Постійне голосове інформування відвідувачів ринку через місцеве радіо щодо
встановлених обмежень, яких необхідно дотримуватися та щодо профілактики коронавірусної хвороби COVID-2019, здійснюється.
Враховуючи вище викладене, на підставі Закону України «Про забезпечення санітарного та епідеміологічного благополуччя населення» № 4004-ХІІ від 24.02.1994 та «Положенням про Державну службу України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів» оператору ринку надано пропозиції:
Поновити захисні екрани між продавцями та покупцями на торгівельних рядах.
Забезпечити контроль за дотриманням соціально безпечної відстані між покупцями.
Забезпечити контроль за перебуванням відвідувачів та продавців на території ринку у вдягнутих медичних масках або респіраторах.

Кількість переглядів: 4