29 вересня 79-ті роковини початку однієї з найтрагічнішої сторінок Голокосту

29 вересня виповнюються 79-ті роковини початку однієї з найтрагічнішої сторінок Голокосту – масових страт нацистськими окупантами в урочищі Бабин Яр у м. Києві євреїв, ромів, українців та представників інших національностей.

Майже по всій території України є місця, пов’язані із знищенням єврейського населення нацистськими окупантами.

В Олександрівському районі є два місця, де проводились масові розстріли мирного населення.

Одне з них – на окраїні Олександрівки, у яру за цвинтарем. Наймасовіші розстріли тут відбулись у квітні 1942 року. Загинуло близько 300 громадян єврейської національності. У жовтні 1943 року на цьому ж місці фашисти знищили ще кілька десятків мирних жителів – українців, росіян, циган.

Друге місце масового розстрілу мирного населення фашистськими окупантами –  урочище Загайко (Загайка) між нинішніми селами Гайове і Польове. Там лютому 1942 року було розстріляно близько 400 громадян єврейської національності. Це були жителі Олександрівського, Єлизаветградківського, Кам’янського та Чигиринського районів, що входили до складу Олександрівського гебіту.

На місці масового розстрілу мирного населення біля Олександрівки за ініціативою районних організацій Національної спілки краєзнавців України та Організації ветеранів України 23 квітня 2010 року відкрито пам’ятний знак.

29 вересня голова райдержадміністрації Андрій Лапа, голова районної ради Григорій Гончаренко, заступник голови райдержадміністрації Анатолій Каражбей та заступник голови районної ради  Сергій Перевезій вшанували пам’ять всіх жертв трагедії періоду Другої світової війни та поклали квіти до пам’ятного знаку на місці розстрілу мирних жителів.

Кількість переглядів: 32