70 років пам’яті і слави

Урок пам’яті, присвячений 70-річчю визволення Кіровоградської області від  фашистських загарбників, пройшов у всіх школах району. Учні 8 класу  Олександрівського НВК №3  разом з класним керівником   Людмилою Левенець та заступником директора школи з виховної роботи  Ларисою Брайко провели цей урок в районному краєзнавчому музеї.  На  цей  урок завітала  також перший заступник голови районної державної адміністрації  Ольга Борота.

Директор музею Олена Салій та зберігач фондів музею Василь Білошапка, які вели  урок пам’яті,  розповіли школярам  про героїчні сторінки   визволення  Кіровоградської області  від ворога. 19 березня  1944 року  було звільнено від фашистів останній населений пункт Кіровоградщини.  Учні мали змогу переглянути документальну хроніку подій 70-річної давності, побачити  тодішній Кіровоград та  відчути дух  звільнення  міста від лютого ворога. 

Учні  оглянули також  підготовлену музейними працівниками виставку, яка розповідає про події та людей, які  брали безпосередню участь у  звільненні Кіровограда та Олександрівки.  Демонструючи  експонати виставки,  Василь Білошапка  показав школярам знімки та розповів про  почесних жителів  селища Олександрівки, які звільняли  її від ворога в січні 1944 року. Це Устим Пилипович Володько, Василь Федорович Пустовий, Іван Ілліч Давидов,  Василь Якимович  Куценко.

У селі Бовтишці  у роки війни знаходився  штаб Другого Українського фронту , яким командував маршал  Іван Степанович Конєв. До цього часу збереглася хата, де знаходився  штаб, стіл , за яким сидів і віддавав  військові накази  командуючий фронтом під час  Корсунь-Шевченківської операції.

Діти довідалися і про інші героїчні сторінки  Великої Вітчизняної війни, пов’язані з нашим краєм, взяли участь  у тематичній   вікторині, підготовленій  працівниками музею.

 – Сьогодні найголовніше  пам’ятати  про події війни,  не забувати, якою дорогою ціною життя наших співвітчизників дісталася перемога, – наголосила , звертаючись до школярів, перший заступник  голови районної державної адміністрації  Ольга Борота.   Вона закликала   молодше покоління шанувати ветеранів війни, яких,  на жаль, з кожним роком стає все менше.

– Пам’ятати і шанувати наших  ветеранів війни і тилу, відвідувати їх, допомагати в усьому – такий заповіт  усім наступним поколінням, – наголосила  перший заступник голови  РДА.

Кількість переглядів: 140