Актуалізовуватимуть «Центральний регіон – 2015» тільки через людей

  Поки жителі області збираються з думками, які проблеми їхніх територій потрібно вирішувати в першу чергу, влада зі свого боку створює робочу групу, що детально аналізуватиме усі майбутні пропозиції. Таке доручення перед тим, як піти у відпустку, поставив своєму першому заступникові голова ОДА Андрій Ніколаєнко. Разом із тим завдання йти в народ отримали і керівники районів.

   Вдосконалення програми – цілком закономірний процес зараз, – прокоментував рішення обласної влади голова Олександрівської районної державної адміністрації Валерій Авксентьєв, зазначивши, що реалізація «Центрального регіону-2015» якраз досягла своєрідного екватору і настав час переглянути, що вже зроблено, що варто змінити або уточнити, а від чого доведеться взагалі відмовитися. Адже життя не стоїть на місці, зникають одні проблеми, а натомість народжуються нові завдання.

  У руслі сказаного Валерій Володимирович навів приклади проектів, які з’явилися вже тоді, коли програма у районі  працювала. Це, зокрема, елеватор у фермерському господарстві Дєдова та овочесховище у Підлісному. Три роки тому, на перших кроках створення «Центрального регіону-2015», питання про їх будівництво не стояло. Воно з’явилося трішки пізніше. Тому довелося корегувати програму і планувати реалізацію й цих задумів.

  Але, не варто приховувати, що від деяких планів довелося відмовитися. Мова йде про газифікацію населених пунктів з невеликою чисельність населення. Проведення газу у такі села коштуватиме бюджету немалу копійку. Та, думаю, всі  розуміють, що подібні проекти є економічно недоцільні для району, та й для людей, які там проживають, буде дуже дорого коштувати створення кооперативу по газифікації села.Тому їм значно вигідніше опалювати будинки твердим паливом. Наприклад, жителі Соснівки на своїй сходці самі відмовилися від ідеї прокладання газових труб у населеному пункті. Влада врахувала їх рішення. Вважаю, потрібно бути чесними перед людьми і відверто сказати, що проекти, пов’язані з прокладанням газових труб у мінімально населені пунки, будуть вилучені з програми.

  Доведеться розлучитися і з думкою жителів Олександрівки про відновлення роботи дошкільного навчального закладу по вулиці Суворова. Так, три роки тому, коли у селищі була черга у дитсадки, це питання було актуальним. Та торік, створивши дошкільні групи в двох навчально-виховних комплексах, проблема влаштування малят відпала. То чому треба гріти олександрівців якимись ілюзіями про новий дошкільний заклад?! У ньому у ці дні просто немає потреби, – зазначив Валерій Володимирович.

  З його слів, якщо ж говорити про деякі  інші соціально-культурні об’єкти, то там змінюються терміни готовності. Всім зрозуміло, що програма не є догмою. Щоденна реальність вносить постійні корективи, які потрібно обов’язково  враховувати. Адже «Центральний регіон-2015» створений не для того, щоб бути на папері.

  Програма  живе заради людей  і  для їх блага, – наголосив Валерій Авксентьєв.

Кількість переглядів: 57