Активна допомога сім’ям, які цього дійсно потребують, є важливою складовою соціальної політики нашої держави

Системна робота соціальних служб з найуразливішими категоріями населення, своєчасна допомога проблемним сім’ям з дітьми – основа соціальної політики Президента України. 17 жовтня у райдержадміністрації відбувся семінар для  сільських та селищних голів щодо вдосконалення механізмів співпраці на території з фахівцями із соціальної роботи районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді з метою підвищення якості послуг, які надаються особам та сім’ям, які опинилися у складних життєвих обставинах. У роботі семінару взяли  участь заступник голови райдержадміністрації Людмила Литвин, директор районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Тетяна Приходько, фахівці із соціальної роботи районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

Відкриваючи засідання, заступник голови райдержадміністрації Людмила Литвин зазначила, що саме фахівець із соціальної роботи в сільській місцевості може забезпечити на ранньому етапі виявлення сімей, які опинились у складних життєвих обставинах та запобігти появі нових проблем, сприяти збереженню сім’ї. Соціальний працівник на селі є зв’язуючою ланкою між простими громадянами та всією соціальною мережею району. Він  безпосередньо контактує та співпрацює зі школою, закладами охорони здоров’я на селі, органами місцевого самоврядування, дільничним інспектором, сільською громадою.

В процесі обговорення співпраці фахівців із соціальної роботи з головами сільських та селищних рад особлива увагу була звернута на потребу та ефективність здійснення соціальної роботи з населенням  фахівцями  на територіях. Приємно відмітити, що представники виконавчої влади зацікавлені та підтримують діяльність фахівців. Спільно вирішують проблемні питання по сім’ях, добре володіють інформацією на території та відмічають позитивні результати, зміни  по проблемних  сім’ях.  Подана пропозиція щокварталу проводити аналогічні семінари.  

Як зазначила заступник голови райдержадміністрації Людмила Литвин, одним із напрямів соціальних ініціатив Глави держави – є глибока модернізація сфери соціального забезпечення. Робота соціальних служб повинна стати більш ефективною, спрямованою на виявлення проблем та вирішення їх у розрізі кожної конкретної сім’ї. Активна допомога сім’ям, які цього дійсно потребують, є важливою складовою соціальної політики нашої держави. Новий механізм роботи соціального працівника повинен повернути обличчя держави до людей і допомогти вирішити принаймні ті проблеми, які сьогодні є у цих людей.

Кількість переглядів: 72