Альтернатива чи ризики: безробітним Кіровоградщини про роботу за кордоном

Про сучасні прояви та ризики нелегальної трудової міграції, сьогодні йшла мова під час інформаційних заходів, що відбулися у Голованівській, Добровеличківській та Олександрівській районних філіях обласного центру зайнятості. У онлайн-режимі долучилася до заходу й керівник проекту «Підвищення обізнаності вразливого дорослого населення щодо безпечної міграції та працевлаштування», що реалізується у Кіровоградській області, Вікторія Веремієнко.

Учасники заходів дізналися про сутність трудової міграції, основні ризики, які можуть виникнути у процесі нелегального працевлаштування за кордоном, обговорили питання правової захищеності при легальному працевлаштуванні.

В. Веремієнко запропонувала усім учасникам вебінару пройти онлайн-квест «Шукаєте роботу? Перевірте свої сили!» аби перевірити власні знання щодо безпечного працевлаштування за кордоном. Під час презентації вона повідомила, що віртуальний шлях, який проходить користувач під час квесту до омріяної роботи, поступово розкриває правила безпечної подорожі і безпечного працевлаштування.

«Змодельовані ситуації реального працевлаштування дадуть учасникам квесту можливість відчути ризики, приміряти на себе досвід працевлаштування за кордоном», – зазначала В. Веремієнко.

У форматі заходу, що відбувся у Добровеличківській районній філії обласного центру зайнятості, учасникам було запропоновано скласти «Кроки безпеки», які допоможуть шукачам роботи уникнути проблем, пов’язаних із торгівлею людьми та нелегальною трудовою міграцією.

У ході практичних вправ, що проводилися фахівцями Голованівської районної філії обласного центру зайнятості, учасники онлайн-зустрічі мали можливість визначити, що необхідно мати людині аби успішно працевлаштуватися за кордоном, і які з цих реалій переважно мають наші трудові мігранти.

Наприкінці заходу, що відбувся у Олександрівській районній філії обласного центру зайнятості, безробітна поділилася досвідом заробітчанства свого чоловіка. Жінка розповіла про проблеми, з якими він зіштовхнувся під час шляху за кордон: перешкодами щодо повернення втрачених документів та інших проблем, які його супроводжували при нелегальному працевлаштуванні за кордоном. Прослухавши цю інформацію, учасники переконалися, що необхідно бути дуже уважними у прийнятті рішення щодо нелегального працевлаштування за кордоном.

Кількість переглядів: 4