Андрій Балонь: “Урочище “Чорний Ворон” на Кіровоградщині має стати місцем національного значення”

На місці останнього бою отамана Чорного Ворона та його побратимів поблизу Розумівки планується створення меморіального комплексу національного значення.

28 січня, у с. Розумівці відбулася виїзна нарада під головуванням голови Кіровоградської облдержадміністрації Андрія Балоня, на якій обговорено першочерговий план роботи по створенню меморіального комплексу. Участь у засіданні взяли заступник голови облдержадміністрації Тетяна Волинець, перший заступник голови райдержадміністрації Анатолій Каражбей, керівники окремих структурних підрозділів облдержадміністрації, територіальних органів міністерств та відомств України в області, історики та краєзнавці.

Під час візиту в Розумівку експерти оглянули місцеву інфраструктуру й безпосередньо урочище “Чорний Ворон”.

“Стратегічне завдання полягає в тому, щоб перетворити меморіальний комплекс на місце національного й державного значення. Цей задум правильний не лише з точки зору відновлення історичної справедливості. Розумівка має бути комфортною для туристів. У планах облаштувати урочище так, щоб воно стало одночасно місцем паломництва і відповідей для тих, хто шукає історичну правду, і тих, хто знаходиться в пошуках гарного місця для відпочинку”, – відзначив Андрій Балонь.

Зі свого боку заступниця голови ОДА з гуманітарних питань Тетяна Волинець додала, що туристи все сприймають комплексно, тож актуальними є не лише культурні, а й інфраструктурні питання. Заступниця голови ОДА наголосила на розвитку сільського зеленого туризму в Розумівці. Адже перевага цього рішення полягає в тому, що люди отримають можливість стати самозайнятими, на місці створити свій власний бізнес, одночасно розвивати село й отримувати прибуток.

Наразі експерти розпочали роботу над розробкою проекту меморіального комплексу. Попередньо він передбачатиме облаштування зони меморіалу, озеленення прилеглої території та створення місця для відпочинку туристів.

 

Кількість переглядів: 50