Час і досі не загоїв рану – цей одвічний біль Афганістану

15 лютого в читальному залі Олександрівської районної бібліотеки для дорослих відбулася година  пам’яті «Час і досі не загоїв рану – цей одвічний біль Афганістану», присвячений 30-ій річниці з дня виведення військ з Афганістану.

На захід був запрошений наш земляк, воїн-афганець Гладкий Михайло Іванович, який поділився з присутніми своїми гіркими та сумними спогадами про роки військової служби в Афганістані. Демонструвалися слайди та уривки з документальних фільмів про події афганської війни. Поетичні рядки, що прозвучали на зустрічі, не залишили байдужим жодного користувача, ще раз нагадавши, якою жорстокою була війна.

Ведуча заходу Вовченко Тамара зробила короткий екскурс в історію, щоб нагадати присутнім про причини війни в Афганістані, передумови, що викликали початок збройного конфлікту. У своїй розповіді вона коротко зупинилась на основних етапах військового протистояння, наголосила на тому, які людські втрати поніс Радянський Союз, і зокрема Україна за криваве десятиріччя 1979-1989 років.  Нагадала , що Олександрівщина має свій рахунок у сумній статистиці цієї війни – 3 молодих хлопців загинули. Присутні вшанували світлу пам’ять тих, хто віддав своє життя увійшовши в безсмертя, хвилиною мовчання.

Для відвідувачів   бібліотеки  було оформлену книжкову виставку: «Афганістан болить в моїй душі…». Бібліограф Трегуб Катерина   провела перегляд  літератури патріотичної тематики «Були ми там, куди нас кликав час».

    Надіємось, що ця зустріч посіяла  в душах учасників заходу зерна поваги до славних земляків. А разом з тим, зійдуть і перші паростки шани та любові до рідної землі, що й називається патріотизмом. Адже такі заходи виховують в нас повагу до старшого покоління, вміння цінувати людське життя.

Кількість переглядів: 39