8 грудня голова районної державної адміністрації Валерій Авксентьєв провів ділову зустріч з представниками проекту Європейського Союзу та програми розвитку ООН „ Місцевий розвиток, орієнтований на громаду”– координаторами проекту у Кіровоградській області Тетяною Головченко, в Олександрівському районі – Ларисою Нечепоренко та спеціалістом проекту з енергоефективності – Олександром Баськом. У зустрічі взяв участь також голова районної ради Василь Скляренко.
Олександрівський район активно працює у цьому міжнародному проекті. У першій фазі проекту громадські організації району реалізували 10 мікропроектних пропозицій, найбільше в області. Загальна вартість реалізованих мікропроектів у районі склала один мільйон 419 тисяч 436 гривень залучених коштів. В основному реалізовувалися мікропроектні пропозиції з енергозбереження. У ряді загальноосвітніх шкіл району, дитячих садках, ФАПах замінені вікна і двері, зроблено ремонти системи опалення.
Після реалізації першої фази проекту стартувала друга, участь в якій беруть і чотири громадські організації нашого району. Зважаючи на реалії сьогодення, пов’язані з світовою економічною кризою, енергетичними проблемами, організатори проекту дещо змінили умови співпраці з громадами, висунувши нові вимоги до мікропроектних пропозицій. Всього у другій фазі проекту в Україні буде реалізовуватись 900 проектів, триста з них обов’язково повинні мати енергоефективну спрямованість. Саме про це і йшла мова на діловій зустрічі у голови райдержадміністрації.
Громади, які вже беруть участь у проекті і які зможуть подати ділові пропозиції саме з енергоефективності, мають шанс отримати кошти, до 70 відсотків, від організаторів проекту на втілення у життя визначених громадою завдань.
– У нас у районі для цього є реальні можливості, – підкреслив голова РДА Валерій Авксентьєв. – Наш район аграрний і найбільш заліснений, тому можна реально говорити про альтернативні види палива, зокрема дрова. Це паливо набагато дешевше за газ і вугілля. У наступному році центральна районна лікарня буде переведена на опалення відходами деревини. Ці роботи виконає Олександрівська дільниця ВАТ „Інтерресурси”, яка виробляє паливні тріски, – сказав голова РДА Валерій Авксентьєв. – Добре було б якби на таке опалення перевести і окремі шкільні навчальні заклади, які опалюються недешевим нині паливом – вугіллям. І саме тут дуже доречною була б співпраця з проектом ЄС/ПРООН, – додав голова РДА.
Найшвидше це питання можна було б вирішити у Підлісненській школі, де вже зроблено значний обсяг робіт з енергозберігання – поміняно вікна і двері на нові енергозберігаючі. А саме на комплексному підході до енергоефективності наголошували на зустрічі представники проекту. Крім Підлісненської школи, у найближчій перспективі буде вирішено питання енергоефективності забезпечення теплом адміністративної будівлі у селі Розумівці, де в одному приміщенні знаходяться сільська рада, бібліотека, музей села, Будинок культури, спортивний зал.
– Переведення лікарні на альтернативне паливо та обладнання опалення в адмінбудівлі села Розумівки – ці питання практично вирішені, – наголосив голова РДА Валерій Авксентьєв. – Крім того, ми зможемо зарезервувати у районному бюджеті кошти і на інші об’єкти з використанням енергоефективних технологій, поки будуть вирішуватися питання співпраці громад у проекті, зокрема і виготовлення на ці об’єкти проектно-технічної документації. Тут ми чекаємо і надіємось на якнайшвидше просування наших енергоефективних пропозицій у цьому міжнародному проекті, – сказав, звертаючись до представників проекту, Валерій Авксентьєв.
Пропозиції і побажання голови РДА були почуті і позитивно сприйняті Олександром Баськом і Тетяною Головченко.
Вони пообіцяли всебічну підтримку і допомогу у реалізації таких мікропоектів у районі. Головне тепер визначитися і готувати їх якнайшвидше.