Чорнобиль – гіркий спомин і вічний біль

26 квітня 1986 року. Чорною та гіркою увійшла ця дата в історію людства. Ось вже 32 роки ця невигойна рана ятрить українську землю. Чорнобильський смерч забрав життя багатьох людей, завдав шкоди здоров’ю мільйонів українців. Наслідки чорнобильської трагедії ще сотні літ відчуватимуть на собі майбутні покоління.

Вшановуючи пам’ять жертв Чорнобильської трагедії та віддаючи шану учасникам ліквідації наслідків катастрофи Олександрівська районна бібліотека для дорослих підготувала книжкову виставку “Чорнобиль не має минулого часу”, яка розміщена  в читальному залі.  Представлена література дозволяє осмислити катастрофу, розкрити правду про події страшної трагедії, перейнятися людським болем, людськими стражданнями. На виставці  розміщені документальні і художні твори, що висвітлюють важливі питання стосунків людини з мирним атомом і жахливі наслідки аварії, фотографії тих, хто ціною власного життя врятував світ, статті з періодичних видань про соціальний захист постраждалих в аварії. Гортаючи сторінки книг та періодичних видань ви зможете  поринути  у спогади сучасників подій, які висвітлюють широке коло моральних питань, змушують замислитися над уроками минувшини й сьогодення людства.

Працівники районної книгозбірні Валентина Бондар та Людмила Безверха провели урок пам’яті “Голосить дзвін стривожено у квітні”  для  старшокласників Олександрівської філії  КЗ Олександрівського НВО №3. Молодь дізналася про історію будівництва Чорнобильської АЕС, причини та наслідки катастрофи на даному об’єкті та важливість подвигу ліквідаторів цієї страшної аварії. Бібліотекарі нагадали школярам про трагічні події атомного лиха, відтворили за допомогою мультимедійної презентації сторінки історії далекого 1986 року, розповіли про тих героїв, які в умовах смертельного радіоактивного опромінення працювали над подоланням ядерної стихії. Ведучі декламували поезії про подвиги героїв-чорнобильців. До уваги школярів також був представлений книжковий перегляд “Біль і крик душі – Чорнобиль”.

Чорнобильська біда надовго залишиться в нашій пам’яті. Ще довго ми будемо відчувати на собі її наслідки, ще довго чутимемо її дзвони, які лунатимуть за тими, кого вже немає…  Врятований світ – найкращий пам’ятник тим, хто загинув у чорнобильському пеклі. Пам’ятаймо про них і робімо усе, щоб ніколи у людській історії не повторився Чорнобиль.

Кількість переглядів: 19