Чорнобиль… Мертва зона…Чорний біль нашої землі

Сьогодні ці слова гірким болем відлунюються у наших серцях. Нині це слово знає весь світ. Це мука і трагедія, це подвиг і безсилля, це пам’ять, це наш нестерпний біль.

 І скільки б не минуло років, все одно це слово полум’янітиме чорним вогнищем скорботи.

26 квітня весь світ схиляє голову в пам’ять жертвам Чорнобильської катастрофи. Ось уже 32 роки  дзвони Чорнобиля стукають в наші серця, змушуючи нас озиратися в той страшний 1986-й…

Аварія на Чорнобильській АЕС, полум’я її бурхливої пожежі висвітило кожного, хто там працював і хто там жив, хто був поруч з бідою у ту трагічну хвилину і хто нині з відстані літ несе у серці біль за страшну трагедію людства.

До дня пам’яті Чорнобильської трагедії  у бібліотеці пройшла виховна година-спогад  “Чорнобиль не  має минулого, Чорнобиль… Трагедія… Пам’ять.”  Бібліотекар ознайомила  дітей та розширила  їм знання про Чорнобильську трагедію, наголосила  про потенційну небезпеку радіації  для усього  живого.   В Інтернет – центрі діти переглянули  відео – презентацію: “Зона відчуження”.

Ця трагедія увійде в історію,в усі хроніки людства, як невигойна рана на тілі України. До 32 ї- річниці Чорнобильської трагедії в Єлизаветградківській селищній  бібліотеці організовано перегляд літератури “Над Чорнобилем журавлі летіли” та проведено урок – пам’яті “Поріс чорнобилем Чорнобиль – бідою нашою поріс”.Бібліотекар Голинська  Вікторія розповіла про тих, хто ризикуючи здоров’ям і життям, брав участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, відроджував і продовжує відроджувати до нового життя  обпалену радіацією землю.Присутні на заході  мали змогу переглянути електронну презентацію “Чорнобильська катастрофа та її наслідки для України.” та ознайомитися з інформаційно тематичною  виставкою “Гірчить Чорнобиоь крізь роки гірчить…”. Зміст виставки розкривають три розділи: “Той квітень не забути нам повік”, “Відлуння Чорнобиля”, “Проблеми й уроки Чорнобиля”. Чорнобиль – це наш біль і пам’ять.

32 роки минуло від того дня, з якого розпочалося нове літочислення для України і всього людства. До цієї дати зав бібліотекою Федоренко В.В. підготувала і провела урок – реквієм “Чорнобиль болить і досі” для учнів 7 – 9 класів. Бібліотекар розповіла про глобальність та масштаби трагедії, згадала і величний подвиг пожежників Чорнобиля, які за лічені хвилини зробили не можливе. І за це заслуговують на нашу вдячну пам’ять . Під час проведення заходу були використані спогади про ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС своїх односельців, які підготували учні 9 -11 класів, цікаві факти про Чорнобиль , вірші та уривки літературних творів. Закінчився урок – реквієм оглядом літератури “Чорнобиль: трагедія століття”, який зробила завідуюча бібліотекою Федоренко В.В. Події, біль та гіркота тих років нікого не залишила байдужими. Гудуть екологічні дзвони наповнені болем і тривогою. Вони нагадують нам: ” Пам’ятайте! Хай не повториться! Сучасне покоління не має права забувати трагічні сторінки історії”. 

В Івангородській сільській бібліотеці проведено годину – спомин “Чорнобиль – чорний біль України”, на якій  хвилиную мовчання присутні вшанували пам’ять усіх тих, хто уже увійшов у вічність. На закінчення  учасникам заходу був представлений відеосюжет “Чорнобиль: минуле і сьогодні”, в якому розкривається хронологія подій від будівництва ЧАЕС до аварії на ній, а також жахливі її наслідки.

Проходять роки, та біль Чорнобильської катастрофи ніколи не зітреться з людської історії, не згасне у віках. В Несватківській сільській бібліотеці відкрито виставку “Чорнобиль – мій біль, мій жаль, моя біда…”, яка приурочена сумній річниці.

Роки  відділяють нас від трагічного квітневого дня 1986 року та не  ніколи не вщухне біль тієї  чорнобильської весни, біль втрат. Бо не меншає проблем, пов’язаних з планетарною катастрофою, наслідки якої відчуває вся Європа. Саме про це розповіла  бібліотекар Вищеверещаківської сільської бібліотеки   на екологічному роздумі  “Голосить дзвін стривожено у квітні”.  Також до  уваги користувачів  було представлено для перегляду  відеофільм “Дзвони Чорнобиля” та книжкову  виставку  “Екологія: тривоги і надії”. 

Бібліотекар  провела огляд літератури “Гіркий полин України”.  Усі жахіття і проблеми Чорнобиля знайшли відгук у  творах українських письменників.  Ці книги дозволяють осмислити катастрофу,  розкрити правду про події та  перейнятися людським болем  тих,  хто захистив планету від немирного атома.

 Родниківська сільська бібліотека провела вечір-зустріч з ліквідатором “З чорнобилю ліки, гіркотно-полині,  довіку не знімуть Чорнобиля біль”.

В інших бібліотеках оформлено виставки “Спіткало нас горе квітневої днини,

коли пелюсткова  мела заметіль”, “Нам не забути, доки світ і люди, синів землі, що відвели вогонь”.

 26 квітня! В пам’яті українського народу це день чорнобильського лиха, болю, суму не забути й не й викреслити із нашої пам’яті.

Кількість переглядів: 39