Чужих дітей не буває

Є люди, які не хочуть мати дітей, коли інші лише мріють про них. Є такі, що народжують малюків і мають щасливі родини. Але існує категорія людей, для яких чужі діти стали своїми. Це прийомні батьки та батьки-вихователі.

Дитячий будинок сімейного типу – окрема сім’я, що створюється за бажанням подружжя або окремої особи, яка не перебуває у шлюбі, які беруть на виховання та спільне проживання не менш як 5 дітей-сиріт, позбавлених батьківського піклування. Батьки-вихователі є законними представниками прийомних дітей в установах та організаціях без спеціальних на те повноважень, несуть персональну відповідальність за життя, здоров’я, фізичний і психічний розвиток прийомних дітей.

Прийомна сім’я – це сім’я, яка взяла на виховання та спільне проживання від 1 до 4 дітей сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Прийомна сім’я допомагає дитині, яка не може проживати у власній сім’ї з різних причин: батьки тяжко хворі і не в змозі турбуватися про дитину, батьки померли, батьки позбавлені батьківських прав тощо.

З метою підтримки дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, які виховуються в патронатних, прийомних сім’ях, у дитячих будинках сімейного типу, з 1 січня 2020 року підвищені розміри державної соціальної допомоги із 2 до 2,5 прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку, що складає 4447 грн на дитину до 6 років та 5545 грн на кожну дитину від 6 до 18 років, а для дітей з інвалідністю –  3,5 прожиткових мінімумів для дітей відповідного віку”.

Збільшується і розмір грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам і складає на даний час  100% прожиткового мінімуму для працездатних осіб за кожну дитину-вихованця та кожну прийомну дитину (1779 грн на дитину до 6 років  і 2218 грн на дитину від 6 до 18 років).

Крім того, для осіб, які вивили бажання створити дитячий будинок сімейного типу є можливість придбання службового житла, яке облаштоване меблями та розраховане для проживання від 5 до 10 дітей-вихованців.

Більш детальну інформацію щодо створення прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу ви можете отримати безпосередньо в службі у справах дітей Олександрівської райдержадміністрації за адресою: вул.Коцюбинського, 2 (ІІ поверх РБК) або за телефоном 3 20 74.

Разом ми можемо  здійснити мрію дитини-сироти – подарувати їй сім’ю!

Служба у справах дітей Олександрівської РДА

Кількість переглядів: 24