День неспішного мистецтва

14 квітня вперше в Україні проводилась міжнародна музейна акція – День неспішного мистецтва або Slow Art Day. До акції, що тривала від 12-ї до 13-ї години, приєднався і Олександрівський районний краєзнавчий музей.  Акція проводилась за принципом: “Більше — це менше”, за яким музеї та галереї світу прагнули спонукати відвідувачів неспішно та вдумливо оглянути обмежену кількість мистецьких творів (не більше п’яти).  

В Олександрівці відвідувачі оглянули картини п’яти художників з Києва, Харкова, Олександрівки і Цвітного Олександрівського району – різні за стилем і манеро виконання, розміщені по одній у кожному з п’яти залів музею.

В’ячеслав Малина був представлений картиною “Чарівні русалії”. Це твір у стилі експресивного пуантилізму, де за допомогою окремих крапок створено чарівний весняний вінок життя з листя і квітів. Картина належить до серії творів художника “Сила хрещатого сонця”.  

Привернула увагу учасників акції і картина майстрині петриківського розпису Віолетти Величко “Дерево життя”. Твір виконано в автентичній українській манері за допомогою гуаші в теплих кольорах. На картині зображено яблуню, одночасно вкриту весняними квітами і осінніми плодами. На дереві життя знайшли собі місце дві зозулі, що символізують нелегку жіночу долю.

Задоволені були й шанувальники творчості члена Національної спілки художників України, лауреата обласної премії в галузі образотворчого мистецтва імені Олександра Осьмьоркіна Федора Лагна. Адже їм для неспішного перегляду була запропонована картина “День рибалки”, виконана у притаманному художнику неповторному стилі.

Порадував олександрівців і художник Олег Цвік. Його “Хатинка біля річки” є зразком реалістичного мистецтва. Відвідувачі музею не приховували своїх емоцій. Їм хотілось зануритись у теплі води лісової річечки, покататись на човні або просто посидіти на лавочці біля води.

Неллі Кірман мала бути представлена твором “Весняний вітерець”, але картина не доїхала до Олександрівки і учасникам акції було презентовано інший твір художниці “Суботовські хрести, мальовані Шевченком”. На картині відтворено сільський мальовничий краєвид, що його міг бачити Тарас Шевченко, побувавши у рідному селі гетьмана Богдана Хмельницького.

Під час Дня неспішного мистецтва відвідувачі музею не тільки детально переглянули картини художників, а й дізнались детальніше про  життєвий і творчий шлях митців. Наприклад, В’ячеслав Малина напередодні цьогорічного Великодня долучився до розпису писанок і великодніх кроликів на Софійському майдані у Києві. Один із кроликів – його робота. Неллі Кірман цієї весни встигла провести велику й успішну виставку в Харкові. Федір Лагно на Великодньому благодійному аукціоні в Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї  виділив на добру справу один із своїх творів. А Олег Цвік мріє про велику виставку власних картин в Олександрівському районному будинку культури.  

Година, відведена на День неспішного мистецтва, пролетіла непомітно. На пам’ять про міжнародну музейну акцію, започатковану десять років тому американцем Філом Террі, залишились тільки фотографії і сподівання на нову зустріч у наступному році.

Між іншим, День неспішного мистецтва в Україні проводили 35 музеїв, заповідників і картинних галерей з 12 регіонів. На Кіровоградщині неспішно переглядали картини художників ще в Кіровоградському обласному художньому музеї.  

Кількість переглядів: 18