Держпродспоживслужба інформує

Сказ – небезпечна, гостра контактна зоонозна інфекційна хвороба, яку спричинює нейротропний вірус сказу (англ. Rabies virus) з роду Lyssavirus. Характеризується розвитком своєрідного енцефаліту з смертельним пошкодженням центральної нервової системи (ЦНС). Ліків від сказу (у тварин), гідрофобії (у людини), на сьогоднішній день не має. На сьогодні ефективним методом боротьби, а точніше непоширення збудника в організмі є проведення вчасної вакцинації як серед тварин так і серед людей.

За статистичними даними за 2018 рік піддано вакцинації ветеринарними працівниками собак у кількості 2141 тварина, котів у кількості та 1772 тварини.

Всього випадків покусів людей зареєстрованих ( відповідно до звернень в лікарню про надання допомоги) по району 50. З них  4 випадки в котрих  підтверджено захворювання тварин на сказ лабораторно, 20 покусів власними домашніми тваринами, котрі знаходилися під наглядом, сказ не підтвердився, інші 26 випадків припадають на безпритульних тварин. Надано медичну допомогу введенням антирабічної вакцини 14 потерпілим. В інших випадках сказ не підтвердився або ж не було явних пошкоджень для надання антирабічної допомоги.

Проведено 531 бесіду як з потерпілими так і сусідніми мешканцями потерпілих для поширення знань про хворобу.

Цей рік розпочався без випадків сказу. Хотілося б щоб так і завершився.

Але звертаючись до Вас, жителів району, власників домашніх тварин, не нехтуйте проведенням вакцинації улюбленців проти сказу, адже ви наражаєте як себе так і їх на небезпеку.

Кількість переглядів: 4