Діалог з ромами

Рада Європи та Європейський Союз приділяють значну увагу питанням захисту прав і свобод національних меншин, зокрема інтеграції в суспільне життя ромської національної меншини.

На відміну від більшості національних меншин роми не мають власної державності. Все це призвело до того, що ромська національна меншина є найбільш соціально вразливою національною меншиною в Європі.

Інтеграція в українське суспільство ромської національної меншини на сьогодні є соціально значущим питанням.

Роми в Україні мають ті ж проблеми, що і представники цієї національної меншини в інших державах Європи, зокрема: низький освітній рівень, високий рівень безробіття, незадовільний стан здоров’я, відсутність у більшості ромів документів, що посвідчують особу та підтверджують громадянство, свідоцтв про державну реєстрацію актів цивільного стану, низький рівень житлово-побутових умов, наявність фактів упередженого ставлення до ромів.

З метою забезпечення рівних прав і можливостей для участі ромської національної меншини в соціально-економічному та культурному житті району головою райдержадміністрації видано розпорядження від 20 грудня 2013 року №494-р прийнято розпорядження „Про затвердження плану заходів щодо реалізації в районі Стратегії захисту та інтеграції в українське суспільство ромської національної меншини на період до 2020 року”, яким затверджено районний план заходів.

У рамках виконання Стратегії 22 серпня у залі засідань райдержадміністрації відбулася зустріч голови райдержадміністрації Ольги Бороти та голови районної ради Григорія Гончаренка з представниками ромської національної меншини, які проживають на території району. Зустріч було організовано за сприяння голови Кіровоградської громадської організації “Спілка ромської інтелігенції” Миколи Ільїна. На зустріч були запрошені Олександрівський селищний голова Олександр Безпечний, керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, територіальних органів міністерств та відомств.

Під час діалогу, представники  ромської національної меншини порушували найбільш проблемні питання. Серед них – оформлення документів на  право власності на будинок, про отримання звання “Мати-героїня”, про отримання допомоги на ремонт будинку, оформлення субсидій,  про отримання допомог на лікування, оформлення та отримання паспортів,  допомога по влаштуванню на роботу,  оформлення пенсії по інвалідності, питання реструктуризації боргу за газ тощо.

На всі порушенні питання керівник району та керівники структурних підрозділив райдержадміністрації, територіальних органів міністерств та відомств дали змістовні відповіді та роз’яснення.

На завершення зустрічі голова Кіровоградської громадської організації “Спілка ромської інтелігенції” Микола Ільїн подякував керівництву району за розуміння проблем ромської національної меншини та висловив сподівання на подальшу співпрацю щодо вирішення проблемних питань ромів на території району.

Кількість переглядів: 60