До біженців з доброю, щирою душею

Схід України продовжує залишатися гарячою точкою. Там  продовжується  антитерористична операція.  Тривають військові дії  проти сепаратистів і терористів за  збереження  цілісності  Української держави. Неоголошена війна, яка ведеться на території України  за підтримки сусідньої держави, обертається  жахливою трагедією для мирного населення.

Бойовики розстрілюють з  потужної  зброї міста і села, від  розривів їхніх снарядів гине мирне  населення. Втікаючи від війни, мирні  жителі  Донеччини і Луганщини стають вимушеними   біженцями, вони шукають прихистку  на інших територіях України. Здебільшого люди  втікають голі і босі, захопивши лише документи. Часто вони ледве прориваються через ворожі блокпости, ризикуючи життям своїм і своїх рідних.

Тож, прибувши  на безпечні території,  ці  люди потребують  екстреної допомоги і підтримки як матеріальної, так і моральної. Уже чимало таких сімей біженців прибули  на Олександрівщину. У нашому районі  створений і діє районний штаб з соціального забезпечення громадян, які переміщуються з тимчасово окупованої території та районів проведення антитерористичної операції, очолюваний головою РДА  Сергієм Шпиркою.

Штаб оперативно вирішує питання  влаштування  біженців.  Зараз у район прибуло 18 сімей у складі 38 осіб. Серед них  є і діти та люди похилого віку. Перш за все вимушені переселенці потребують житла. Тому в штабі активно працюють над цим питанням.

– Його вдається вирішувати шляхом тісного спілкування з  сільськими та селищними головами, які  підшукують  житло для біженців на своїх територіях, крім того  забезпечують  найнеобхіднішими  предметами побуту цих людей,- розповідає  член районного штабу,  перший заступник голови РДА Василь Кириченко, який  практично щодня опікується переселенцями.

Крім сільських голів, велику допомогу  надає  людям, які прибули з зони бойових дій, Територіальний центр. Його  директор Любов Емірова та працівники  збирають вкрай необхідні речі  – це і одяг, і взуття, і постільна білизна, посуд, ліжка  – для цих людей. І зараз  дуже потрібні ці  побутові  речі для  біженців. Тож  працівники територіального центру звертаються до жителів району за допомогою і чекають земляків з принесеними необхідними.

А керівництво району дуже вдячне за розуміння  керівникам сільських територій за прихисток людей з зони бойових дій. Ці люди  вже знайшли тимчасове житло у  Веселому Цвітному, Лісовому, Єлизаветградці, там сім’ю переселенців поселив  у себе вдома  селищний голова Юрій Голуб. Готові надати житло і в Трилісах, Красносіллі, Красносілці, Михайлівці, Старій Осоті, готують помешкання в Олександрівці та інших селах.

Олександрівчани  не залишають наодинці з бідою вимушених переселенців, допомагають, підтримують не просто словом, а  матеріально.

Безумовно  не залишаються біженці і  без  державної соціальної допомоги, яку вони отримують через управління соціального захисту населення та управління Пенсійного фонду в Олександрівському районі.

Кількість переглядів: 203