До уваги сільських, селищних рад Олександрівського району!

Районна робоча група з питань легалізації заробітної плати та зайнятості населення звертає увагу сільських/селищних рад Олександрівського району на декларування громадянами доходів отриманих у 2019 році, та роз»яснює.

Основним джерелом наповнення місцевих бюджетів залишається податок на доходи фізичних осіб, надходження якого складають 64 % від загальних надходжень місцевих бюджетів. Основні складові цих надходжень   це надходження ПДФО від зарплати, оренди земельних часток (паїв)   та від декларування доходів громадянами.

З 01 січня 2020 року розпочалася кампанія декларування громадянами доходів отриманих у 2019 році.

Основну частку обов’язкових декларацій займають декларації громадян, які одноосібно обробляють земельні частки (паї) площею понад 2,0 га,  а саме 85 % від загальної кількості обов’язкових декларацій.

Відповідно до п.п. 165.1.24 п. 165.1 ст. 165 Податкового кодексу України дохід від продажу сільськогосподарської продукції, що вирощена, відгодована, виловлена, зібрана, виготовлена, вироблена, оброблена та/або перероблена безпосередньо фізичною особою на земельних ділянках (паях) площею   понад 2 га  підлягає оподаткуванню на загальних підставах (тобто податком на доходи фізичних осіб – 18 % та військовим збором – 1,5 %) та відповідно до п.п. 168.1.3 п. 168.1 ст. 168 Податкового кодексу України відображається  у податковій декларації про майновий стан і доходи за звітний рік.

Залучення громадян – одноосібників є додатковим резервом надходження податку на доходи фізичних осіб до бюджету.

Сподіваємося на плідну співпрацю під час проведення кампанії декларування 2020 року, основною ціллю якої є повнота залучення    до декларування громадян – одноосібників.

Кількість переглядів: 1