До відома бджолярів

На території Олександрівського району за даними сільських рад зареєстровано в органах місцевого самоврядування 103 пасічники, в яких утримується 1731 бджолосім’я. щодо наявності паспортів, то інформація трішки різниться, так як за період 2016 -2018 років всього видано ( новою установою Держпродспоживслужба) 42 паспорти. Проте це не говорить про відсутність чи недійсність старих паспортів. Це говорить про те що пасічники при реєстрації за місцем проживання не подають інформацію про наявність паспорта, або ж при отриманні паспорта не стають на облік за місцем проживання чи розташування пасіки.

За минулий рік до Олександрівського районного управління Держпродспоживслужби надійшло 6 звернень щодо питань бджільництва – обробка полів, порушення правил кочівлі, утримання в населених пунктах. Але в більшості випадках в пасічників відсутні паспорти на пасіку, або ж наявні паспорти з не пройденими кілька років підряд клінічних оглядів бджіл. Найменший період не проходження оглядів становить 5 років, найбільший з 1997. Це свідчить про недобросовісність самих пасічників. Також різниться цифра в по господарських книгах в сільських радах, де вказується менша кількість. Ведення бджільництва в Україні не оподатковується. Бджолярі сплачують лише за проведення клінічних оглядів та лабораторних досліджень, що проводяться один раз на рік.

З наведеного випливає розбіжність в організації дій для попередження отруєння бджіл в період обробок полів, що співпадає з періодом активного медозбору. Так, не відкидаємо й недобросовісність самих аграрників, котрі нехтують всіма правилами та Законами України. Але ж якщо самим не вирішувати ці питання то надалі так і продовжуватиметься. Аграрники обробляють поля без попереджень, пасіки не реєструються, добитися ніякого порозуміння не вдається.

З даного приводу управлінням щорічно надсилаються листи до агро – формувань, сільським радам, на сайти райдержадміністрації, проводяться збори при РДА.

Беручи період 2017 року та 2018, можна відмітити позитивну динаміку 8 проти 6 скарг. Але рік на рік не приходиться.

Тому закликаємо всіх аграрників, пасічників, сільських голів дотримуватися Законів та нормативних актів котрі регулюють дані відносини, а точніше кожен вид діяльності.

Кількість переглядів: 19