Додаткові посади фахівців із соціальної роботи дозволили суттєво наблизити соціальні послуги тим людям, які їх потребують

Серед завдань, визначених соціальними ініціативами Президента України, чимала роль відводиться вдосконаленню роботи соціальних служб. Кожна людина, яка потребує підтримки, має відчувати турботу з боку держави – це своєрідна безапеляційна аксіома державної політики. А якщо говорити більш конкретно, то влада на місцях окрім усього іншого повинна працювати і над попередженням негативних ситуацій у родинах, особливо у сім’ях з дітьми та надавати їм своєчасну допомогу.  Безпосередньо за цей напрям роботи відповідають центри соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, але  в силу певних об’єктивних причин вони не забезпечували повної потреби населення у соціальних послугах. Відтак, на рівні держави було прийнято рішення про запровадження інституту фахівців із соціальної роботи. На рівні області кількість спеціалістів, які займаються проблемами сім’ї збільшилася більш, ніж у два рази. І що важливіше – від зміни кількісних показників, є зрушення і в якості налагодження відповідної роботи. Так, за словами заступника директора обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Олени Коваленко, від початку року в області виявлено майже 10 тисяч сімей, що перебувають у складних життєвих обставинах. Під соціальний супровід потрапило 2408 з них. Не варто лякатися значної різниці між виявленою кількістю кризових сімей і тих, що отримують соціальний супровід. Для багатьох із них – проблемні моменти – короткотривалі і швидко вирішувані за підтримки соціальних служб, відтак, постійного супроводу вони не потребують, але й з поля зору їх всерівно не випускають, адже повторна допомога може знадобитися у будь-який момент. А загалом за 9 місяців поточного року кризові сім’ї в області отримали 191271 послугу різного соціального спрямування.

– Порушене питання – багатоаспектне і потребує участі від різногалузевих структур, а не лише соціальних служб. Жодна дитина не повинна залишатися напризволяще, якщо її сім’я потрапила у складні життєві обставини – така позиція і вимога до влади на місцях Глави держави, – наголошує перший заступник голови облдержадміністрації Віктор Серпокрилов.

Кількість переглядів: 43