Допомогти співвітчизникам у скрутний час

5 червня в актовому залі районної державної адміністрації  голова районної державної адміністрації Сергій Шпирка та його радник Василь Кириченко провели  нараду з сільськими головами, керівниками організацій, установ, підприємств Олександрівки.

Основним питанням наради було питання забезпечення біженців зі східних областей, де ведуться бойові дії, житлом і всім необхідним для проживання. Адже, як зазначив радник, там йде війна і людина їде з тим, що встигла взяти: здебільшого без грошей, речей, не з усіма документами.

– Ми повинні проникнутися до них співчуттям і з усією відповідальністю подбати про їхнє проживання, про їх побут, — наголосив В.С. Кириченко.

Далі кожен з сільських голів доповів, чи має житло, передбачене для біженців на території його сільської ради, і в якому воно стані. Бо, як показує досвід інших,  — каже  Василь Кириченко, — на папері житло є, а поселити людей нікуди.

Тож кожен з сільських голів сказав про можливості поселення сімей біженців на сьогодні. Дехто з сільських голів піклується про облаштування необхідним наявного житла, а дехто з питань житла працює з населенням.

Тож на сьогодні в населених пунктах району можуть прийняти від 18 до 22 біженців з гарячих точок.

До речі, на нараді виявилось, що на території району біженці уже проживають. В Бірках — з Криму, в Михайлівці та Вищих Верещаках з Слов’янська Донецької області. Вони живуть у родичів.

Як зазначив радник голови районної державної адміністрації Василь Кириченко  і начальник управління соціального захисту населення Людмила Ковтун, щоб отримати потрібну допомогу, біженцям потрібно задля безпеки зареєструватися у районному відділі міліції, а потім звернутися в управління соціального захисту, де буде визначено, яка допомога їм потрібна.

 На нараді розглядалися й інші актуальні питання: надання інформації з наявності військової техніки в населених пунктах району, звіт про корупцію, збір і відправка до військкоматів військовозобов’язаних та  допризовників.

 Йшлося також про оренду водоймищ та облаштування біля них місць для відпочинку та  любительського рибальства.

Кількість переглядів: 189