Епідемічна ситуації по кору в Олександрівському районі

З інформацією щодо епідемічної ситуації по кору в Олександрівському районі на оперативні нараді, яку провела голова райдержадміністрації Ольга Борота, виступив  головний лікар комунального некомерційного підприємства Олександрівський районний центр первинної медико-санітарної допомоги Олександрівської районної ради Кіровоградської області Олександр Зубаха. За його словами, з початку року в Олександрівському районі на кір захворіло 25 осіб, з них 12 дорослих та 13 дітей. 24 випадки підтверджено лабораторно, 1 – клінічно. Діти та дорослі, що захворіли, отримали щеплення в повному об’ємі.

В теперішній час епідемічна ситуація покращилась, останній випадок кору зафіксовано 30 квітня поточного року. По кожному випадку проводились наступні протиепідемічні заходи – були зібрані дані про контактних осіб, проводились профілактичні щеплення, враховуючи показання та протипоказання, а також було забезпечено медичне спостереження за даними особами протягом 21 дня.

З початку року в закладі виконано 630 щеплень КПК.

Планові профілактичні щеплення вакциною КПК проводяться щодня в кабінеті щеплень Олександрівської АЗПСМ, на ФАПах, в амбулаторіях мережі, після огляду лікаря (фельдшера), згідно Національного календаря профілактичних щеплень, в один рік і шість років. Залишок вакцини постійно моніторується. З початку року до департаменту охорони здоров’я Кіровоградської облдержадміністрації було надіслано 4 клопотання про надання додаткової кількості вакцини. Станом на 10 червня залишок вакцини в закладі становить 280 доз, виробник Бельгія.

Також проводяться щеплення проти кору за епідемічними показами медпрацівникам, працівникам освітніх закладів, силових структур, студентам. Так з початку року виконано 320 щеплень проти кору за епідпоказами, з них 31 – працівники мед закладів, 81 – працівники освітніх закладів, 1 – працівник поліції, 7 – студенти, 187 – діти.

Проводиться санітарно-просвітня робота. Зокрема, прочитано 2 лекції, подана 1 стаття до районної газети “Вперед” по профілактиці дитячих інфекцій, постійно проводяться бесіди з батьками про необхідність профщеплень дітей.

Кількість переглядів: 20