Гендерна рівність: чи існує вона в Україні

Гендерна дискримінація – ситуація,  коли жінки та чоловіки не є рівними за правами,можливостями та уявленнями про них.Жінки відстають від чоловіків у багатьох областях, включаючи освіту, можливості на ринку праці,представленість у політиці,платню за рівноцінну роботу. Гендерна рівність є наступною сходинкою соціально-статевих відносин після патріархальної системи. Її принцип полягає в тому, щоб вивчити і усунути всі соціальні бар’єри,що заважають людині проявитись як особистості,а також створити рівні соціальні можливості для реалізації особистості жінок і чоловіків в усіх сферах життєдіяльності залежно від особистого вибору людини.

 Темою засідання клубу для жінок “Успішна жінка” ,який був проведений 20 лютого в Олександрівській районній філії Кіровоградського  обласного центру зайнятості стала саме тема гендерної дискримінації та сімейного насилля.На засідання клубу була запрошена активна, успішна жінка, депутат районної ради, керівник Центру  надання допомоги учасникам АТО Валентина Гирич, яка відмітила,що проблема,зокрема домашнього насилля,є дуже гострою,як на рівні сім’ї так і на рівні держави в цілому. Наявна в суспільстві дискримінація за ознакою статі виявляється у невизнанні виробничої праці жінок у домашньому господарстві як соціально значущої.

 В сучасній Україні жінки практично відсутні у вищих ешелонах виконавчої і законодавчої влади (політична влада майже одностатева).При цьому жорстка гендерна роль і чоловіків заставляє постійно жити в гонитві за успіхом і грошима,позбавляючи певних цінностей,можливостей у спілкуванні з дітьми,друзями,сім’єю.Як депутат,Валентина Іванівна відмітила той факт,що в подальшому у районі планується створення центру надання допомоги постраждалим від гендерного насилля.

Підводячи підсумок зустрічі,присутні одностайно погодились,що в Україні ,як і в цілому в світі,існує дискримінація і чоловіків і жінок.Рівність за статтю має стати реальністю в новій демократичній Україні,яка планує ввійти до європейської спільноти.

Кількість переглядів: 41