Голова районної державної адміністрації провів виїзний прийом громадян Бовтиської сільської ради

У практику роботи районної державної адміністрації впроваджено проведення виїзних прийомів громадян головою районної державної адміністрації та його заступниками. Перший виїзний прийом громадян голова РДА В.В. Авксентьєв провів 19 травня в селі Бовтишці. Разом з головою адміністрації на зустріч з селянами приїхали керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, територіальних органів міністерств та відомств зокрема, відділів освіти та культури, Пенсійного фонду, земельного відділу, управління праці та соціального захисту населення, фінансового та агропромислового управлінь. На визначений час початку прийому людей зібралось чимало, і протягом двох годин тривало активне обговорення наболілих для села проблем. А їх за останній час накопичилось багато, особливо в соціальній сфері, у сфері земельних відносин, захисту інтересів селян, розвитку сільської інфраструктури. І вирішити все це без діяльної участі керівників сільгоспформувань різних форм власності, які орендують землі, неможливо. Тому, наголосив голова райдержадміністрації, вони повинні були б бути обов’язково присутні на таких зустрічах, щоб почути людей і також опікуватися проблемами територій. В.В. Авксентьєв сказав, що нинішня влада найближчим часом перегляне державну політику стосовно фермерських господарств та інших сільгоспформувань щодо прозорості їх діяльності та відповідальності за розвиток територій, допомогу і підтримку селян, які здають їм в оренду свої паї.
    Село сьогодні потребує відродження, створення робочих місць, будівництва соціальних об’єктів переробних підприємств. На це спрямована політика нової влади, цього найбільше прагнуть і селяни, говорив В.В. Авксентьєв. 
    Під час спілкування з головою РДА, керівниками районних відділів та управлінь, селяни з Бовтишки цікавились, чи працюватиме в Олександрівці цукровий завод, чому молоко в селі забирають сусіди-черкащани, а не молокопереробні підприємства області, коли в село прийде газ, чи буде територіально-адміністративна реформа в Україні.
    Відповідаючи на запитання щодо відновлення роботи цукрового заводу, В.В. Авксентьєв наголосив, що це сьогодні одне з найголовніших завдань, яке вирішує влада у районі. Завод має відновити роботу у 2011 році. А нині всі зусилля райдержадміністрації та керівництва заводу спрямовані на вирішення проблеми забезпечення цукрового заводу в майбутньому сировиною.
    Стосовно газифікації Бовтишки – то газ в село в перспективі має надійти не раніше 2011-2012 року, висловив надію голова РДА.
    Поступово від перспективних глобальних питань, селяни перейшли до суто сільських, найбільш болючих для Бовтишки. На сьогодні це відсутність клубного закладу. Старий Будинок культури взимку зазнав руйнації, приміщення його досить старе і не підлягає відновленню. На часі і ремонт сільських доріг. Коли це буде зроблено, запитували селяни, і не стільки голову райдержадміністрації, як свого сільського голову Л.Ф. Шурапову.
    До сільського голови та начальника земельного відділу в районі були претензії, чому обділені працівники соціальної сфери, зокрема педагоги, стосовно виділення їм земельних паїв, як це належить за законом. 
    Вкрай схвильовані в Бовтишці і майбутнім статусом місцевої школи. За прогнозами відділу освіти з 2010/2011 року Бовтиська загальноосвітня школа має бути переведена на ступінь нижче – у неповну середню І-ІІ ступенів. Пов’язано це з відсутністю учнів. На сьогодні у школі навчається трохи більше 50 дітей, і перспективи збільшення кількості учнів практично немає. Однак, переведення школи на ступінь нижче має вирішуватися чітко на законодавчій базі в оптимальному варіанті і, головне, в інтересах дітей, пояснив голова РДА В.В. Авксентьєв.
    Що ж стосується клубного закладу, то це питання має вирішитися шляхом облаштування закладу в іншому приміщенні. Районна влада пропонує тут свою допомогу.
    Цікавились люди на виїзному прийомі і суто особистими питаннями: доплати дітям війни, розміру пенсій, нарахування субсидій. Районні керівники і спеціалісти відділів надали в цьому селянам конкретні відповіді.
    А голова районної державної адміністрації радив людям не замовчувати проблеми, постійно спілкуватись з наболілих питань з сільським головою, звертатись до районної влади, яка сьогодні сповідує принципи прозорості і відкритості, тісного спілкування з людьми, що має сприяти її ефективній роботі.
Кількість переглядів: 116