Головне завдання навчити дітей вчитися

Стартує новий  навчальний рік. Традиційно  напередодні  проходять серпневі конференції вчителів. 22 педагогічна конференція освітян Олександрівського району відбулася 29 серпня. У залі  районного Будинку культури зібралися  педагоги  всіх шкіл району, їх  колеги з  дошкільних та позашкільних навчальних  закладів, представники  влади, члени батьківських комітетів, щоб разом  підбити підсумки 2012-2013 навчального року та  окреслити плани  на новий навчальний рік.   Перед початком  великої освітянської наради, у фойє було розгорнуто виставку  під назвою „Їх імена в історії школи”,  про відомих керівників – педагогів шкіл району.

Освітяни  цінують і поважають своїх  старших колег.  Тож на початку конференції під звуки  незабутньої пісні  „Вчителько, моя” привітали запрошених   педагогів – ветеранів та прийняли у свою освітянську сім’ю вісім молодих вчителів, вручивши їм трудові книжки та  матеріальну допомогу. Водночас  заступник голови районної державної адміністрації Людмила Литвин та заступник  голови районної ради Олександр Невмержицький, які брали  участь в роботі конференції, вручили  нагороди  департаменту освіти  Кіровоградської обласної державної адміністрації великій групу педагогів, вихованці яких  досягли великих успіхів у навчання та стали призерами олімпіад, брали участь  у різноманітних   творчих конкурсах.  Чотири  педагоги  стали лауреатами районної премії  „Вчитель- майстер”. Це Т.А, Дюдюнова, Олександрівський навчально-виховний комплекс №2, О. П. Макуха , Новоосотська школа,  Л. О.  Семеніченко, Олександрівська школа №1, О.В.  Савенко,  Розумівська школа.

На конференції  з доповіддю про підсумки  роботи освітянської галузі  у минулому навчальному році та завдання на   2013-2014 навчальний рік виступив  начальник відділу освіти  Федір Шаповал.  Оскільки  освітні заклади  з цього навчального року працюватимуть  за новою національною доктриною, затвердженою   Президентом України. Федір Шаповал озвучив основні її положення  та завдання  освітян у світлі   нових державних стандартів  навчання і виховання  учнів.

– Головне кредо освітян, – наголосив начальник відділу освіти, – навчити учнів вчитися та забезпечити  всім дітям рівний доступ  до  отримання якісних знань.

Виступаючи в обговоренні доповіді, колеги-педагоги ділилися досвідом роботи  про тісну співпрацю школи з  органами місцевого самоврядування, модернізацію  системи дошкільної освіти, активізацію роботи позашкільних закладів, навчання дітей з особливими потребами, нову форму  навчання –дистанційну.

Своє бачення освітянських проблем та завдання  навчальних закладів у світлі нових державних  стандартів  у галузі освіти висловили на нараді заступники голів районної державної адміністрації та районної ради Людмила Литвин та  Олександр Невмержицький. – Для підвищення якості освіти, її конкурентоспроможності та інтеграції в європейський і світовий освітній простір Президент України Віктор Янукович запровадив Національну стратегію розвитку освіти. Одним із пріоритетних завдань, які відображені у соціальних ініціативах Глави держави, є забезпечення якісної та доступної освіти, – зазначила заступник голови райдержадміністрації.

 Людмила Литвин  озвучила на конференції привітання освітянам району з початком нового навчального року від голів районної державної адміністрації та районної ради Валерія Авксентьєва та Василя Скляренка, у якому   висловлена впевненість, що  педагоги Олександрівщини    успішно виконуватимуть визначені державні  завдання у галузі освіти , спрямовані на підвищення  якості і конкурентоспроможності  освіти в нових економічних  і соціокультурних  умовах, прискорення інтеграції України  в міжнародний освітній простір. 

Кількість переглядів: 83