Громадські музеї


Народний музей історії села Розумівка

 

Відкритий у 1967 році у приміщенні Хрестовоздвиженської церкви – усипальні родини Раєвських. Спочатку він носив назву  Розумівський краєзнавчий музей. Над створенням експозиції працював київський художник Михайло Петрик.

Вже 1970 року музею присвоюють звання народного. Наприкінці 1970-х років у ньому зберігалось 330 музейних предметів. 1992 року музей перенесено у його нинішнє приміщення – сільський Будинок культури.

Сьогодні в музеї зберігаються близько 2 тисяч предметів основного фонду, що розповідають про родину Раєвських, історію села Розумівки. Серед унікальних оригінальних предметів – бюст генерала М. М. Раєвського, знайдений у селі Бовтишці, фотографія родини Раєвських початку ХХ століття, картина на фанері «Прогулянка Булонським лісом».

Музей проводить екскурсії до усипальні родини Раєвських, що є пам’яткою історії і культури місцевого значення. Сама Хрестовоздвиженська церква також  пам’ятка архітектури і містобудування національного значення.

У селі створено також історико-архітектурний Заповідник родини Раєвських.

 

Музей історії смт Єлизаветградка

 

Музей історії смт Єлизаветградки знаходиться у приміщенні міського Будинку культури. У трьох його залах міститься розповідь про минуле колишнього районного центру. Перший зал присвячений дореволюційному періоду історії селища. Найбільший зал музею охоплює радянський період історії Єлизаветградки. Тут можна побачити документи і фото, які переносять у роки громадянської війни, колективізації. Відведене місце в експозиції уродженцю Єлизаветградки українському письменнику Саві Овсійовичу Голованіському (1920-1989). Останній зал музею відтворює роки Великої Вітчизняної війни. Єлизаветградка залишила свій помітний слід у всенародній боротьбі з німецько-фашистськими загарбниками.

 

 

Музей історії села Підлісне

 

Музей історії села Підлісного розміщений у приміщенні Підлісненського  сільського будинку культури. Він складається з двох залів. Перший зал присвячений життю і діяльності Гната Петровича Юри – українського режисера, актора, народного артиста СРСР, двічі лауреата Державної премії СРСР. Другий зал, створений у роки радянської влади і, за задумом творців експозиції, відтворив бойову (партизанську) славу села Підлісного.

 (За матеріалами сайту

https://sites.google.com/site/oleksandrivskijmuzej).

Кількість переглядів: 219