Хвилина мужності “Солдат війни не вибирає”

 У Народному музеї історії села Розумівка з хвилини мовчання розпочався захід “Солдат війни не вибирає”, присвячений 30 річниці виведення радянських військ з території Афганістану.  У ході заходу присутні ознайомилися із  виставкою-інсталяцією”Ми будемо  довго пам’ятати і Вам забути не дамо”, яка створена в Розумівській сільській бібліотеці. На виставці були представлені документальні, художні та ілюстровані видання, що розповідають про важкий афганський період (1979-1989 р. р), про учасників подій солдатів, офіцерів.

Немало переломних подій та випробувань випало на долю нашої  багатостраждальної країни, а проте, не забувають українці і про цей гіркий урок історії, адже свій інтернаціональний обов’язок з честю виконали і наші земляки. У числі тих, хто не повернувся з афганської війни, є і уродженець Розумівки – Василь Зеленько. 

15 лютого 1989 року для багатьох став днем, коли скінчився рахунок втратам наших солдатів, службовців. Важкий, сумний підсумок. Багато матерів і батьків не дочекалися своїх синів, котрі не сказали — “Мамо, я живий…”. Не сказав цього і Василь Зеленько. 26 лютого 1985 року Вася написав листа рідним. Коротко розповів про службу, привітав маму і сестричку з наступаючим 8 березня. “Вибачте, листівки не знайшов, тому поздоровлю малюнком”, – повідомляв він і додав на аркуші власноруч намальовані квіти. Цей лист з далекого Афганістану був ще у дорозі, а випередила його похоронка з болючими і гіркими словами: “Ваш син, виконуючи інтернаціональний обов’язок, загинув смертю хоробрих 2 березня 1985 року.

На сільському кладовищі працівники Розумівської сільської ради, працівники будинку культури та односельці  поклали живі квіти до могили Василя Зеленька, який загинув виконуючи інтернаціональний обов’язок  та вшанували хвилиною мовчання… .

Кількість переглядів: 42