І обнялися береги одного, вічного народу

22 січня 1919 року ввійшло до національного календаря як велике державне свято – День Соборності України. Щороку в цей день український народ із вдячністю згадує тих героїв, які словом і багнетом намагалися відродити незалежну соборну українську державу. Саме 22 січня 100 років тому було проголошено Акт Злуки Української  Народної  Республіки й Західноукраїнської  Народної  Республіки. Офіційно ж в Україні День Соборності відзначають з 1999 року.

 Напередодні Дня Соборності  для учнів ПТУ №16 було проведено історичний екскурс  “Єднає нас усіх свята земля корінням прадідівської калини”.

Учасники заходу не тільки прослухали розповідь ведучих про історію виникнення свята – Дня Соборності України, а й ознайомились з історичними фактами про Україну, пригадали видатних українців, дізналися про всеукраїнську акцію “живий ланцюг” між Києвом, Львовом та Івано-Франківськом яка відбулася 20 січня 1990 року, як символ духовної єдності людей східних і західних земель України.

 Бібліотекарі провели інтелектуальне змагання, яке складалось з таких конкурсів: “Історична вікторина”, “Географічна”, “Народознавча”, “Літературна”, “Асоціативна”. Юнаки та дівчата прийняли участь у вікторині, де продемонстрували чудові  знання з історії рідної держави.  А також  створили колажі “Я люблю свою Україну” та “З любов’ю в серці”. Атмосфера екскурсу пожвавилася коли присутні “складали колективного вірша” про Україну зі щирих і теплих слів. На закінчення свята пройшов  флешмоб “Україна – єдина країна”.

Для шанувальників історії України в читальному залі  експонується  книжкова виставка-присвята “Соборність в душах, єдність  у серцях”.  Матеріали, представлені на виставці, акцентують увагу на історичних фактах, що передували Акту Злуки, на об’єднавчому русі, який наприкінці 1918 початку 1919 року охопив майже всю Україну.  Всі охочі мають змогу познайомитися з викладкою літератури, яку запропонували бібліотечні працівники.

В Єлизаветградківській філії КЗ Михайлівське НВО  була проведена історико-патріотична гра “Ми єдина держава, ми єдиний народ”.

Присутні   із захопленням слухали розповідь про боротьбу українського народу за соборність своїх земель, відповідали на запитання літературно-історичної вікторини “Це моя Україна” та взяли участь в інтелектуальній грі “Як добре ти знаєш свою країну?”.  Дізналися про значення слова “соборність” яке включає в себе єдність і згуртованість.

З великим задоволенням  пройшла акції “Символи моєї землі” , під час якої учні познайомилися з гербами всіх областей України.

Учасники заходу   ознайомились з книгами та історичними фактами про Україну, які були представлені на виставці-міркуванні: “Моя єдина Україна”.  Книжкова виставка складалася з трьох розділів. У першому розділі “На шляху до Соборної України” представлена література, яка висвітлює  ідеї побудови української, соборної держави. Другий розділ “Ідейні провідники української соборності” знайомить з літературою, яка розповідає  про славетних синів українського народу. Про їдеї соборності та її значення в життя сучасної України розповість  література, яка була представлена в третьому розділі “Ідеї соборності в політичному житті сучасної України”.

Напередодні свята до працівників сільської ради с. Підлісного завітали читачі Підлісненської сільської бібліотеки з заходом-панорамою історичної події  “Соборність України-соборність нашої свідомості”. Захід проходив під гаслом «Неподільна навіки». Розпочався захід з літературної композиції про державні символи України.  Учасники дружно і шанобливо виконали гімн України. Звучали вірші про Україну. Під час заходу присутні дізналися про становлення і розвиток українського національного державотворення, про Акт Злуки, який був глибоко історично мотивований і спирався на споконвічну мрію українського народу про незалежну, соборну, національну державу. 

Після завершення заходу клуб шанувальників настільних ігор «Позитив», що діє при бібліотеці запросив юних читачів на інтелектуально-розважальну гру «Подорож Україною». Метою гри було сформувати розуміння , що в чомусь області та куточки нашої держави трохи різні, та Україна в нас одна.

Представлені до уваги відвідувачів Підлісненської сільської бібліотеки заходи допомогли не лише краще пізнати історію нашої держави, а й сприяли піднесенню їх національної свідомості.

Окрім того, Єлизаветградківська селищна бібліотека для своїх користувачів провела годину єдності «Вона – наш витвір, наша мрія, соборна, вільна Україна». Під час перегляду відео презентації «Подія, що пережила час» учасники заходу пізнали історію виникнення свята Соборності України, що того дня здійснилася мрія, яку віками втілювали наші пращури – об’єдналися Київ і Львів, Схід і Захід України. Наприкінці заходу бібліотекар  Голинська Вікторія побажала присутнім єдності, любові одне до одного, що допоможе кожному з нас будувати свій дім, свою правду й свою волю. Бо в єдності – наша сила і наше майбутнє!

Кількість переглядів: 59