І себе показали, і повчились досвіду колег

19 вересня 2015 року в Кіровограді на Козацькому острові річки Інгул, де розташований парк імені Олександра Пушкіна, відбувся ІV Центрально-Український музейно-туристичний фестиваль. Він проводився з метою підвищення туристичного іміджу області, сприяння розвитку музейної справи та туризму, зміцнення міжрегіональних контактів між представниками туристичної сфери та з нагоди Дня туризму.

Учасником фестивалю був і Олександрівський район. Делегація краян представила намет, де розмістилась інформація про туристичні принади району, зелені садиби, районний краєзнавчий музей. Поруч свою неповторну творчість представляли народні майстри декоративно-ужиткового мистецтва Сніжана Парієнко (виготовлення ляльок-мотанок) та Наталія Галушка (вишивка) з села Підлісне.

Олександрівська експозиція зацікавила багатьох кіровоградців та гостей міста (в цей день Кіровоград відзначав ще й День міста). Побували у нас і представники обласної влади на чолі з заступником голови облдержадміністрації Сергієм Коваленком та директором департаменту культури, туризму та культурної спадщини облдержадміністрації Валентиною Животовською, які дали високу оцінку доробку олександрівців у сфері туризму та музейної справи.

Олександрівський район на фестивалі був представлений у кількох конкурсних програмах.

У конкурсі краєзнавчого спрямування серед музеїв Кіровоградської області “Варто побачити, де живе пам’ять” змагалися музеї-юридичні особи та музеї, що працюють на громадських засадах, приватні музеї. Метою конкурсу було розкриття музейного потенціалу області. На цей конкурс Олександрівський районний краєзнавчий музей представив виставку “Видатний українець Левко Мацієвич”, присвячену 105-й річниці з дня його трагічної загибелі. Під час роботи виставки демонструвався документальний фільм студії “Укртелефільм” “Два крила Левка Мацієвича”, наданий музею заслуженим журналістом України, віце-президентом телеканалу “Тоніс” Василем Бирзулом. Виставка стала переможцем конкурсу краєзнавчого спрямування серед музеїв Кіровоградської області “Варто побачити, де живе пам’ять”. Музею вручено пам’ятний знак та сертифікат на виготовлення буклету “Кіровоградщина туристична. Кращі музейні заклади” тиражем у 1000 примірників.

Метою конкурсу музейного конкурсу патріотичного спрямування “Звитяга та патріотизм: зв’язок поколінь” було формування активної громадянської позиції, особистої відповідальності і дієвості за долю та єдність країни, національно-патріотичне виховання дітей та молоді шляхом організації та проведення презентацій проектів, акцій та заходів, спрямованих на підтримку української ідентичності, української армії, уславлення та вшанування подвигів воїнів, героїв – земляків – вихідців з відповідної території, тощо, які б висвітлювали події ІІ Світової війни, Революції Гідності, гібридної війни на Сході України (2014-2015 рр.). На нього Олександрівський краєзнавчий музей представив фрагменти пересувних виставок “Олександрівщина у роки Другої світової війни”, “Афганістан очима земляків”, “Героям слава! Вони захищали Україну в АТО” та інсталяцію “Україна переможе!”. У цьому конкурсі Олександрівський районний краєзнавчий музей посів почесне друге місце.

На конкурс презентацій подієвого туризму “Завітайте на гостини” відділ культури Олександрівської райдержадміністрації запропонував матеріали про Свято козацької слави у Бірках. Василем Білошапкою, Олександром Федоренком та Юрієм Скорцем створено відеофільм “Свято козацької слави у Бірках”, який виборов третє місце у конкурсі.

За активну участь у Центрально-Українському музейно-туристичному фестивалі відділ культури Олександрівської райдержадміністрації (в.о. начальника Антоніна Штим) нагороджений дипломом.

Словом, олександрівці на ІV Центрально-Українському музейно-туристичному фестивалі і себе показали, і повчились досвіду колег у галузі музейної справи і туризму.

Кількість переглядів: 20