ІІІ Центрально-Український музейно-туристичний фестиваль

20 вересня 2014 року на Театральній площі в Кіровограді зустрічав гостей ІІІ Центрально-Український музейно-туристичний фестиваль. Він проводився з метою підвищення туристичного іміджу Кіровоградщини, сприяння розвитку музейної справи та туризму в області, зміцнення міжрегіональних контактів між представниками туристичної сфери. Гостей та учасників фестивалю привітали голова обласної ради Олександр Чорноіваненко та заступник голови облдержадміністрації Віта Атаманчук.

Учасником фестивалю був і Олександрівський район. Наша делегація на чолі з виконуючою обов’язки начальника відділу культури райдержадміністрації Антоніною Штим представила туристичний і музейний потенціал Олександрівщини. Відвідувачі могли оглянути виставку «Історичними стежками Олександрівщини», присвячену однойменному туристичному маршруту. Олександрівський районний краєзнавчий музей експонував міні-виставку «Маестро Анатолій Авдієвський» та колекцію сувенірної продукції, присвяченої рідному краю. Кожен регіон представляв своє восьме диво світу. У нас це була Бовтиська западина, утворення якої відіграло важливу роль в природничій історії планети.

На урочистому закритті фестивалю були відзначені переможці конкурсів. Нагороди здобули й олександрівці. У конкурсі «Кращий музей Кіровоградщини» у номінації «Кращий виставковий проект» переміг Олександрівський районний краєзнавчий музей (директор Олена Салій). Так відзначено виставку «Олександрівщина: географічна ретроспектива». У цьому ж конкурсі у номінації «Краще наукове дослідження» музей посів друге місце за дослідження історії лірництва на Олександрівщині. У конкурсі презентацій туристичних маршрутів «Мандрівка рідним краєм» за відеофільм «Історичними стежками Олександрівщини» наш район виборов перше місце. У конкурсі музейних видань туристично-краєзнавчого спрямування «На згадку з любов’ю» районний краєзнавчий музей був третім.

Кількість переглядів: 72