Інформатизація та автономізація медичних закладів району

На оперативній нараді, яку 2 грудня провів перший заступник голови райдержадміністрації Анатолій Каражбей, розглянуто питання про стан інформатизації та автономізації медичних закладів району. За словами директора КНП “Олександрівська ЦРЛ” Алли Гресь, згідно наказу МОЗ від 23.08.2019р №1894 прийнято рішення про отримання ліцензії на провадження господарської діяльності з медичної практики КНП “Олександрівська ЦРЛ”.

Із серпня 2019 року  у закладі працює “Телемедицина”, консультують три лікарі, які пройшли навчання та отримали сертифікати. Це кардіолог (проведено 30 консультацій), ендокринолог, дерматовенеролог (23 консультації). До лікарів за консультацією зверталися і пацієнти з інших районів.

У жовтні поточного року пройшли навчання 15 лікарів поліклінічного відділення та отримали відповідні сертифікати.

Протягом 2019 року закладом придбано робочих станцій (комп’ютерів) 32 од. на суму 292,6 тис. грн.. та принтерів 22 од. на суму 116,8 тис. грн.

На даний час триває встановлення комп’ютерів та підключення до мережі Інтернет та у рентген-кабінеті та лабораторії. До кінця року планується провести навчання лікарів та підключення їх до медичної інформаційної системи “Медстар Солюшен”.     

В клініко-діагностичну лабораторію придбано гематологічний аналізатор на суму 195,0 тис. грн. З 11 листопада поточного року лабораторія почала працювати в цілодобовому режимі.

Комп’ютеризація стаціонарних відділень та підключення їх до мережі Інтернет планується до кінця року.

Для покращення кадрової ситуації у жовтні 2019р прийнято на роботу лікаря – травматолога вищої категорії, який працює за сумісництвом лікарем – ендоскопістом.

Із серпня поточного року у закладі працюють молоді спеціалісти –  два лікарі акушер – гінекологи та лікар – ендокринолог.        

Як повідомив головний лікар КНП “Олександрівський ЦПМСД” Олександр Зубаха, з квітня 2018 року заклад підключено до медичної інформаційної системи “Медстар Солюшен”. Для забезпечення роботи лікарів в МІС було придбано 24 комп’ютера та 12 принтерів (на загальну суму 364248 грн.), що дало змогу своєчасно почати підписування декларацій між лікарем та пацієнтом (станом на 01.12.2019р. – 20148 декларацій) приєднатися до Електронної системи охорони здоров’я та підписати договір з НСЗУ.

Також всі амбулаторії ЗПСМ мають доступ до мережі Інтернет та комп’ютерне обладнання.

Для покращення якості обслуговування населення та надання телемедичинх послуг було придбано шість телемедичних комплексів (на загальну 655,1 тис. грн.)

На даний час завдяки впровадженню інформатизації та автономізації нашого закладу пацієнти мають змогу самостійно записуватись на прийом до сімейного лікаря за допомогою Інтернету та проводити з лікарем онлайн консультації та переглядати результати візитів до лікаря в електронній карті в особистому кабінеті. Завдяки телемедичним консультаціям покращилась швидкість надання медичного обслуговування населення.

Кількість переглядів: 30