Інформація про позитивний результат моніторингових досліджень

Відповідно повідомлення Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області 19.04.2019 року листа «Про позитивні результати моніторингових досліджень» ДУ « Кіровоградський обласний лабораторний центр МОЗ України» до Головного управління ДПСС в Кіровоградській області № 1565/3  від 19.04.2019 року) при моніторингових лабораторних дослідженнях в 1 екземплярі мишовидних гризунів виявлено збудник особливо небезпечних інфекцій – LeptospіraPomona в титрі 1:80#, в №374. Місце відбору проби: смт. Олександрівка, лісопосадка при в’їзді в Олександрівка.

Олександрівське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області надає пропозиціїпо недопущенню виникнення та розповсюдження виявлених хвороб ОНІ на території  смт. Олександрівка та району. Звертаю Вашу увагу на необхідність проведення дератизаційних заходів спеціалізованим підприємством  (Олександрівським районним лабораторним відділенням відокремленого структурного підрозділу Знам’янського  міськміжрайонного відділу ДУ «Кіровоградський обласний лабораторний центр МОЗ України»).

Запобіжні заходи повинні бути спрямовані перш за все на ліквідацію джерела заразного початку, а саме –  знищення пацюків і мишей з метою попередження захворювання лептоспірозом як людей, так і тварин. При догляді за тваринами, як на фермі, так і вдома, необхіднокористуватисяспеціальнимодягом (церукавиці, халат, чоботи).

Боротьба з гризунами, які є довготривалими носіями лептоспір та виділяють їх із сечею в навколишнє середовище, повинна проводитисявсімадоступнимизасобами (капкан, пастка, приманка).

 Для недопущенняпередачіінфекціїхарчовим шляхом, не вживати сиру воду з неперевірених джерел та відкритих водоймищ; не пити не кип’ячене молоко, необхіднозахищатипродуктихарчуваннявід доступу гризунів, не вживати овочі і фрукти не митими.

 Не допускативипасвеликоїрогатоїхудоби на берегах водоймищ та не ловити рибу в заборонених місцях.

Кількість переглядів: 6