Інформує Головне управління ДФС у Кіровоградській області

З початку року платникам Кіровоградщини повернули понад 400  мільйонів гривень податку на додану вартість

Як повідомили фахівці управління податків і зборів з юридичних осіб Головного управління ДФС у Кіровоградській області, з початку року платники області отримали 417,1 млн грн бюджетного відшкодування ПДВ, це на 135,3 млн грн, або у 1,5 разів більше, ніж у січні-березні 2018 року.

За січень-березень 2019 року 40 суб”єктів господарювання Кіровоградської області заявили до відшкодування ПДВ з бюджету на загальну суму 364,4 мільйонів гривень. В порівнянні з аналогічним періодом 2018 року заявлена сума податку на додану вартість на рахунки платників зменшилась на 1,2 млн грн або на 0,4 відсотка (2018 рік – 365,6 млн гривень).

 Кіровоградщина: фахівцями підрозділів аудиту фіскальної служби забезпечено до бюджету 9,9 млн гривень

 Протягом січня-березня 2019 року органами ДФС області проведено 99 перевірок, з яких 64 – планові та позапланові документальні перевірки та  35 – фактичних. Результати 91 з них уже узгоджено з суб’єктами господарювання, які підлягали контрольним заходам.

За результатами контрольно-перевірочної роботи за січень-березень 2019 року порушникам норм Податкового кодексу України донараховано 329 млн грн грошових зобов’язань, які підлягають погашенню. Це на 247,2 млн грн більше, ніж за цей же період минулого року (тоді вказана сума становила 81,8 млн гривень).

Загальний вклад підрозділів аудиту обласного управління фіскальної служби до бюджету за перший квартал 2019 року становить 9,9 млн гривень.

З початку року з кіровоградськими фіскалами проведено 19 профілактичних заходів щодо недопущення корупційних дій

 За інформацією підрозділу з питань запобігання та виявлення корупції ГУ ДФС у Кіровоградській області у січні-березні 2019 року проведено 24 навчання щодо недопущення корупційних дій та порушень законодавства України у сфері службової діяльності.

Зокрема в березні 2019 року всі індивідуальні звернення стосувались питань подання е-декларацій працівниками ГУ ДФС у Кіровоградській області. На всі звернення надані роз’яснення фахівцями підрозділу з питань запобігання та виявлення корупції ГУ ДФС у Кіровоградській області.

З метою профілактики та попередження корупційних діянь серед працівників обласного апарату та підпорядкованих територіальних управлінь протягом січня-березня 2019 року з 19 спеціалістами проведена профілактична робота на антикорупційну тематику. 

Нагадуємо, що для посилення співпраці з громадськістю щодо запобігання та виявлення корупції в Головному управління ДФС у Кіровоградській області діє „гаряча лінія” (тел. 36-69-44).

 За право продавати уроздріб підакцизні товари підприємці Кіровоградщини сплатили більше трьох мільйонів гривень

 За перший квартал поточного року місцеві бюджети Кіровоградщини отримали 3 млн 204,8 тис грн плати за ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами. Про це повідомили в управлінні контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів ГУ ДФС у Кіровоградській області

Протягом січня-березня 2019 року фіскальною службою області кіровоградським платникам видано 963 ліцензії на право роздрібної торгівлі підакцизною продукцією. Зокрема, на реалізацію алкоголю підприємці отримали 522 ліцензії, тютюнових виробів – 441. У той же час анульовано  119 ліцензій та призупинено 48.

Також, анульовано дію 1 ліцензії на право здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями за порушення вимог щодо заборони продажу алкогольних напоїв та тютюнових виробів особам, які не досягли 18 років.

Інформація про діючі ліцензії знаходиться у відкритому доступі та постійно оновлюється на субсайті територіальних органів ДФС у Кіровоградській області за посиланням:http://kr.sfs.gov.ua/reestr-vidanih-licenziy/.

За перший квартал 2019 року до суб’єктів господарювання Кіровоградщини застосовано 732,2 тис гривень фінансових санкцій

За результатами контрольно-перевірочної роботи до суб’єктів господарювання регіону, що здійснюють господарську діяльність у сфері виробництва та обігу підакцизних товарів за січень-березень 2019 року, застосовано 732,2 тис грн фінансових санкцій.

За результатами заходів, спрямованих на зменшення тіньового обігу підакцизних товарів ГУ ДФС у Кіровоградській області проведено 63 перевірки суб’єктів господарювання, за результатами яких застосовано фінансових санкцій на суму 616,6 тис гривень.

Зокрема, за безліцензійну торгівлю алкогольними напоями – 238,0 тис грн., тютюновими виробами – 34,0 тис грн.; за торгівлю алкогольними напоями за цінами, нижчими від встановлених мінімальних роздрібних цін – 240,0 тис грн.; за реалізацію тютюнових виробів за цінами, вищими за встановлені законодавством максимальних – 40,0 тис грн.; за зберігання алкогольних напоїв немаркованих марками акцизного податку, або з підробленими марками акцизного податку – 34,0 тис грн.; за зберігання алкогольних напоїв в місцях не внесених до Єдиного реєстру – 17,0 тис грн.; реалізація алкогольних напоїв, тютюнових виробів з порушенням вимог статті 153 Закону України від 19 грудня 1995 року № 481/95-ВР – 13,6 тис грн.; за неподання (несвоєчасне подання) звітності по виробництву та обігу алкогольних напоїв – 68,0 тис гривень.

На підставі матеріалів отриманих від Головного управління національної поліції в Кіровоградській області до суб’єктів господарювання застосовано 47,6 тис грн фінансових санкцій за порушення законодавства в сфері обігу підакцизних товарів.

Кіровоградщина: за рахунок погашення податкового боргу до бюджету надійшло майже 23 млн  гривень

Протягом січня-березня 2019 року до зведеного бюджету забезпечено надходжень в рахунок погашення податкового боргу у розмірі 22,8 млн грн, в т.ч. до державного бюджету – 12,1 млн грн, до місцевих бюджетів – 10,7 млн  гривень.

Загальна сума податкового боргу станом на 1 квітня 2019 року до бюджетів усіх рівнів по Кіровоградській області становить 1880,1 млн грн, з них до державного бюджету – 1629,7 млн гривень. При цьому борг підприємств, щодо яких порушено провадження у справі про банкрутство, складає 173 млн грн або 9,2 відс. від загальної суми заборгованості.

З метою оперативного та повного погашення заборгованості суб’єктів господарювання з податків і зборів, фахівцями обласного управління фіскальної служби вживаються усі передбачені чинним законодавством заходи. Зокрема, з початку 2019 року описано у податкову заставу майно боржників на суму 4,8 млн гривень.

Крім того, протягом першого кварталу поточного року зусиллями фахівців ГУ ДФС у Кіровоградській області скорочено борг зі сплати єдиного соціального внеску на 7 млн гривень. Загалом же станом на 01.04.2019 року борг з ЄСВ склав 183,8 млн гривень.

 Зміни у роботі окремих ЦОП ГУ ДФС у Кіровоградській області у квітні 2019 року

 Головне управління ДФС у Кіровоградській області повідомляє про зміни в роботі окремих ЦОП ГУ ДФС у Кіровоградській області у квітні 2019 року в частині приймання податкової звітності.

ЦОП Кропивницької, Долинської та Новгородківської ДПІ Кропивницького управління ГУ ДФС в області будуть працювати 20.04.2019 та 27.04.2019 з 9год.00хв. до 14год.00хв.;

ЦОП Благовіщенської, Вільшанської, Гайворонської, Голованівської, Добровеличківської, Новоархангельської ДПІ Голованівського управління ГУ ДФС в області будуть працювати 20.04.2019 та 27.04.2019 з 9год.00хв. до 13год.00хв.;

ЦОП Олександрійської ДПІ Олександрійського управління ГУ ДФС в області будуть працювати 20.04.2019 та 27.04.2019 з 9год.00хв. до 13год.00хв.;

ЦОП Бобринецької, Компаніївської, Маловисківської, Новомиргородської, Новоукраїнської та Устинівської ДПІ Новоукраїнського управління ГУ ДФС в області будуть працювати 27.04.2019 з 9год.00хв. до 13год.00хв.

 Співробітниками  податкової міліції Кіровоградщини протягом січня-квітня 2019 року забезпечено надходження до бюджету на суму  понад 6 млн  гривень

 Протягом січня-квітня 2019 року, в результаті вжитих співробітниками податкової міліції Кіровоградщини заходів, бюджет додатково отримав   3,8 млн грн за рахунок надходження до бюджету коштів в рахунок відшкодування збитків по кримінальних провадженнях та 2,5 млн грн за рахунок додатково сплачених митних платежів.

Крім того, за матеріалами оперативних підрозділів Головного управління ДФС у Кіровоградській області до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено 21 кримінальне правопорушення економічної спрямованості. Припинено діяльність двох «конвертаційних центрів» та виявлено 33 суб’єкта господарювання з ознаками фіктивності.

 Кіровоградці, яким пощастило отримати від банківської установи амністію, мають задекларувати доходи

 ГУ ДФС у Кіровоградській області нагадує громадянам про необхідність декларування доходів, отриманих у 2018 році. Зокрема, звертаємся цього разу до тих, хто отримав додаткове благо від банківських установ (далі – банк).

Мова йде про основні суми боргу (кредиту) платника податку, прощеного (анульованого) кредитором (банком) за його самостійним рішенням, до закінчення строку позовної давності. Причому таке рішення не є пов’язаним із процедурою банкрутства. Окрім того, сума такого боргу має становити не менше 50 відс. однієї мінімальної заробітної плати (у розрахунку на рік), встановленої на 01 січня звітного податкового року.

Відтак, Податковим кодексом України передбачено, що такі платники податків, котрі отримали прощення (ануляцію) боргу мають самостійно сплатити податок з таких доходів та подати щорічну Декларацію про майновий стан і доходи.

Додатково інформуємо, що оскільки даний вид доходу підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб, то відповідно до п.п. 1.2 п. 16 1 підрозділу 10 розділу XX Перехідних положень Податкового Кодексу України, одночасно є і об’єктом оподаткування військовим збором, ставка якого становить 1,5 відс. об’єкта оподаткування.

Головне управління ДФС у Кіровоградській області

Кількість переглядів: 94