Інформує Головне управління ДФС у Кіровоградській області

З початку року платникам Кіровоградщини повернули понад 400 мільйонів гривень ПДВ

Протягом січня-квітня 2018 року суб’єктам господарювання регіону відшкодовано на розрахункові рахунки 403,4 млн грн ПДВ, що на 67,4 млн грн більше, ніж за цей же період 2017 року. Тоді платники отримали 336 млн грн податку на додану вартість.

При цьому загальна сума ПДВ, заявлена до відшкодування на розрахункові рахунки платників податку з початку поточного року складає 499,5 млн гривень. Це на 198 млн грн або 65,7 відс. більше, ніж за аналогічний період минулого року.

Як зазначає заступник начальника ГУ ДФС у Кіровоградській області Тетяна Гавренкова, показники збільшення повернення податку свідчать про ефективне запровадження Електронного реєстру відшкодування ПДВ. Передусім, він передбачає автоматичну систему управління ризиками при адмініструванні ПДВ, прозорий процес повернення податку та його детінізацію.

З початку цього року податківці виявили майже 60 офіційно не оформлених найманих працівників

Протягом січня-квітня 2018 року за рахунок вжиття заходів податкового контролю виявлено 59 офіційно не оформлених найманих працівники.

На засіданнях комісій при райдержадміністраціях та міськвиконкомах області з початку поточного року з питання підвищення рівня виплати заробітної плати заслухано керівників 235 підприємств, у тому числі: 3 – підпорядковані Міністерству охорони здоров’я, 4 – підпорядковані Міністерству освіти та науки, 6 – підприємства державного сектору економіки та 222 – підприємства комерційних структур. В результаті вжитих заходів підвищено рівень виплати заробітної плати на 165 підприємствах, за рахунок чого до бюджету додатково надійшло понад 4,5 млн грн податку на доходи фізичних осіб, 380 тис.грн військового збору та понад 5,5 млн грн єдиного соціального внеску.

Протягом січня-квітня поточного року органами ДФС області проведено індивідуальну роботу (співбесіди, направлення листів, заслуховування робочими групами) із керівниками 201 підприємств, в результаті чого підвищено рівень виплати заробітної плати на 156 підприємствах. За рахунок вжитих заходів до бюджету додатково надійшло понад пів мільйона гривень податку на доходи фізичних осіб, 45,2 тис.грн військового збору та 662,4 тис.грн єдиного соціального внеску.

З початку 2018 року органами фіскальної служби області  проведено 99 перевірок суб’єктів господарювання з питань дотримання роботодавцем законодавства щодо укладення трудового договору.

Громадяни до 01 серпня 2018 року зобов’язані сплатити податок на доходи, зазначений у декларації про майновий стан і доходи

 Головне управління ДФС у Кіровоградській області інформує, що відповідно до п. 179.7 ст. 179 Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VІ зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) фізична особа зобов’язана самостійно до 1 серпня року, що настає за звітним, сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену у поданій нею податковій декларації про майновий стан і доходи.

Звертаємо увагу, що згідно з п. 126.1 ст. 126 ПКУ у разі якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов’язання протягом строків, визначених ПКУ, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу у таких розмірах:

– при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, – у розмірі 10 відсотків погашеної суми податкового боргу;

– при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, – у розмірі 20 відсотків погашеної суми податкового боргу.

Відповідно до ПКУ при нарахуванні суми податкового зобов’язання, визначеного платником податків або податковим агентом, – після спливу 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов’язання нараховується пеня.

На суми грошового зобов’язання, визначеного пп. 129.1.3 п. 129.1 ст 129 ПКУ (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності та без урахування суми пені), нараховується пеня за кожний календарний день прострочення у його сплаті, включаючи день погашення, із розрахунку 100 % річних облікової ставки Національного банку України, діючої на кожний такий день (п. 129.4 ст. 129 ПКУ).

Щодо інформації про зловживання з боку посадовців Кіровоградської митниці ДФС

У провадженні СВ Кропивницького ВП ГУНП в Кіровоградській області з лютого 2017 року перебуває кримінальне провадження стосовно можливого зловживання службовим становищем посадовими особами митниці, службового підроблення в інтересах суб’єктів господарювання.

Підозру про вчинення кримінального правопорушення оголошено колишньому співробітнику митниці, який звільнився в зв’язку з виходом на пенсію по інвалідності.

Тривають слідчі та процесуальні дії, отже, висновок про вину працівників митниці може бути зроблений лише на підставі рішення суду.

За створення «фіктивних підприємств» – до кримінальної відповідальності

Податковою міліцією ГУ ДФС у Кіровоградській області проводяться заходи, направлені на ліквідацію конвертаційних центрів та припинення фактів створення фіктивних суб’єктів підприємницької діяльності, які надають послуги реально діючим суб’єктам господарювання щодо мінімізації податкових зобов’язань. З початку 2018 року припинено  діяльність «конвертаційного центру» та 17 фіктивних суб’єктів підприємницької діяльності.

Слідчим управлінням фінансових розслідувань ГУ ДФС у Кіровоградській області протягом 2018 року закінчено розслідування та  направлено до суду чотири кримінальних провадження за ознаками правопорушень, передбачених ст. 205 Кримінального кодексу України відносно громадян України – співучасників «конвертаційного центру», які з метою прикриття незаконної діяльності інших осіб, за грошову винагороду реєстрували на своє ім’я суб’єкти господарювання без наміру здійснювати підприємницьку діяльність. 

Осіб, що вчинили дані злочини очікує покарання відповідно до Кримінального кодексу України у вигляді штрафів від трьохсот до п’ятисот неоподаткованих мінімумів доходів громадян або обмеження волі на строк до трьох років, кожному.

Скасовано необхідність дублювання електронних документів на папері

Головне управління ДФС у Кіровоградській області повідомляє, що 12.05.2018 (з дня офіційного опублікування у виданні «Урядовий кур’єр» від 12.05.2018 № 89) набула чинності постанова Кабінету Міністрів України від 10.05.2018 № 343, якою внесено зміни до деяких постанов Кабінету Міністрів України в частині виключення норм щодо використання печаток суб’єктами господарювання (незалежно від їх наявності) під час надання інформації на запит Держфінмоніторингу, надсилання запитів до державних органів та державних реєстраторів, ведення реєстру фінансових операцій, а також усунення обов’язку дублювання на паперовому носії документів, складених в електронній формі.

Зміни прийнято з метою приведення нормативно-правових актів до вимог законодавства. Нагадаємо, що Законом України від 23.03.2017 № 1982-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо використання печаток юридичними особами та фізичними особами – підприємцями» скасовано обов’язок використання печаток на документах суб’єктів господарювання та передбачено адміністративну відповідальність посадових осіб державних органів за вимогу у суб’єктів господарювання наявності відбитку печатки на офіційному документі.

Фіскальна служба Кіровоградщини долучилась до відзначення цьогорічного Дня вишиванки

Всесвітній день вишиванки — міжнародне свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу. Це свято національної єдності запрошує кожного свідомого громадянина до абсолютно простого вчинку – просто одягнути вишиванку і в ній піти на роботу чи на навчання. Така дія несе вираження своєї національної та громадянської позиції, культурну освіченість та духовну свідомість.

Вперше відзначати День вишиванки було запропоновано в 2006 році за ініціативою студентки Чернівецького національного університету. Цю студентську ініціативу підхопили по всій країні, і тепер традиційно кожного третього четверга травня в Україні відзначається День вишиванки.

Цього дня також підтримали та вшанували українські традиції співробітники Головного управління ДФС у Кіровоградській області та ветерани податкової служби Кіровоградщини, які прийшли у вишиванках на роботу.

Привітати зі святом податківців та ветеранів служби запросили хорову групу „Горлиця” Кіровоградського районного будинку культури та громадського діяча Олену Надутенко, які заспівали українські народні пісні, читали вірші і гуморески.

Так працівники та ветерани служби відзначили це чудове та вже традиційне свято. Гарний настрій, веселі посмішки та національний колорит вирували сьогодні у стінах фіскальної служби області.

На Кіровоградщині запрошують до участі у Всеукраїнському рейтингу «Сумлінні платники податків»

  Уже традиційно, 10 травня цього року, розпочато прийом заявок на участь у Рейтингу «Сумлінні платники податків – 2017», який започаткований Всеукраїнською громадською організацією «Асоціація платників податків України» у 2011 році з метою створення сприятливих умов для розвитку взаємовигідної співпраці між державою і бізнесом та відзначення кращих здобутків платників податків.

Всеукраїнський Рейтинг проводиться у два конкурсні етапи: перший – на обласному (регіональному) рівні, другий – на Всеукраїнському рівні. Участь на всіх етапах конкурсу для підприємств безкоштовна. Хочемо звернути увагу на те, що повнота та своєчасність сплати податків і зборів, дотримання податкової дисципліни є вагомими факторами роботи підприємства. Разом з тим, при оцінюванні не менш важливим є розмір заробітної плати та забезпеченість робочими місцями, а також сума коштів, спрямована на соціальні програми та благодійні акції.

Заявки на участь у Рейтингу приймаються з 10 травня по 10 червня 2018 року.

Більш детальну інформацію щодо критеріїв оцінювання, переліку номінацій, основних дат проведення Рейтингу, тощо можна отримати у територіальному відділенні Всеукраїнської громадської організації «Асоціація платників податків України» в Кіровоградській області за адресою:  м. Кропивницький, вул. Преображенська, 88б, або за телефоном (0522) 24-28-12, або надіславши листа на електронну скриньку kr@appu.org.ua

Підприємці – платники єдиного податку І та ІІ груп мають право на щорічну відпустку

Відповідно до норм Податкового кодексу України, фізичні особи-підприємці, платники єдиного податку 1 та 2 групи, які не використовують працю найманих осіб, звільняються від сплати єдиного податку один раз на рік на час відпустки протягом одного календарного місяця. 

Крім того, не сплачується єдиний податок за період хвороби, підтверджений копією листка непрацездатності, якщо вона триває 30 і більше календарних днів. 

Інформація про період щорічної відпустки і терміни втрати працездатності з обов’язковим додаванням копії листка непрацездатності подається до територіального органу ДФС у вигляді заяви у довільній формі. 

З метою уникнення порушення терміну щодо сплати авансових платежів рекомендуємо подавати до податкової інспекції заяву щодо періоду щорічної відпустки до початку відпустки, а заяву щодо терміну втрати працездатності з обов’язковим додаванням копії листка непрацездатності – одразу після закінчення лікарняного.

Варто пам’ятати, що платники єдиного податку є ще й платниками єдиного соціального внеску. Чинним законодавством не передбачено пільг щодо його сплати на час відпустки, або хвороби.  Отже, єдиний внесок сплачується незалежно від діяльності чи фінансового стану платників податків і без перенесення термінів сплати.

Головне управління ДФС у Кіровоградській області

Кількість переглядів: 29