Інформує Головне управління ДФС у Кіровоградській області

Кіровоградщина: за січень-липень 2019 року на сервіс «Пульс» надійшло 23 звернення

  За інформацією управління обслуговування платників Головного управління ДФС у Кіровоградській області протягом січня – липня 2019 року до сервісу „Пульс” (податковий напрямок) надійшло 23 звернення, з яких 8 звернень (34,8%) щодо роботи органів ДФС, 10 звернень (43,5%) щодо реєстрації податкових накладних та звітності в електронному вигляді, 1 звернення (4,3%) щодо електронного адміністрування ПДВ та 4 звернення (17,4%) щодо податкового боргу та заборгованості по сплаті ЄСВ.

Питання, порушені заявниками, органами ДФС Кіровоградської області вирішені по суті. Результати розгляду відображені в Інформаційних картках та направлені до ІДД ДФС України.

Кількість платників податків на Кіровоградщині зросла майже на 800 осіб

Як повідомили в управлінні обслуговування платників податків ГУ ДФС у Кіровоградській області, станом на 1 серпня 2019 року на обліку в органах фіскальної служби регіону перебувало 62 тисячі 273 платника податків. Це на 771 платника більше, ніж на цю ж дату 2018 року. Із загальної кількості суб’єктів господарювання, 28 тисяч 119 – юридичні особи та 34 тисячі 154 – фізичних осіб-підприємців.

Зокрема, за липень 2019 року взято на податковий облік 120 юридичних осіб та 411 фізичних осіб-підприємців.

У Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків станом на початок серпня поточного року обліковано 1 млн 24 тис. фізичних осіб. При чому протягом січня-липня цього року зареєстровано 10823 фізичних осіб, з них 396 іноземних громадян. В Окремому реєстрі перебуває на обліку 2860 мешканців Кіровоградщини. Це особи, які через свої релігійні чи інші переконання відмовилися від присвоєння їм номера облікової картки платника податків та обліковуються у згаданому реєстрі за прізвищем, ім’ям, по батькові та серією і номером паспорту.

Якщо говорити про платників податку на додану вартість, то станом на 01.08.2019 року у відповідному реєстрі перебуває 5329 юридичних осіб та 504 фізичних осіб-підприємців. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року їх кількість зросла загалом на 442 суб’єкта господарювання.

У стані припинення перебуває 4078 юридичних осіб та 23750 фізичних осіб – підприємців.

Бюджети місцевих громад Кіровоградської області отримали 485,5 млн грн плати за землю

  За січень-липень 2019 року від платників податків Кіровоградської області надходження плати за землю склали 485,5 млн гривень. Відносно аналогічного періоду минулого року надходження збільшились на 101,5 млн гривень, або на 26,4 відсотки. Індикативний показник виконано на 123,8 відсотків.

При цьому, вагому частку надходжень плати за землю сплатили власники земельних ділянок, часток (паїв) та землекористувачі – юридичні особи. Від них до бюджету надійшло 394,8 млн гривень, що становить 126,9 відс. до доведеного індикативного показника та на 90,2 млн грн. або 29,6 відс. більше ніж торік.

Водночас від фізичних осіб до місцевих бюджетів надійшло 90,7 млн грн, доведений індикативний показник виконано на 112 відсотків.

Як зазначають в обласному фіскальному відомстві, плата за землю – це бюджетоформуючий платіж наших територій, який є джерелом фінансування соціально-економічних програм громади, а тому його адміністрування під особливим контролем. Акцент у цьому напрямку роботи ставиться на те, аби жоден гектар ріллі, пасовищ, земельних ділянок, які виділені під ведення бізнесу, був оподаткований згідно законодавства.

Надходження від «спрощенців» Кіровоградщини зростають

Протягом січня — липня 2019 року платники Головного управління ДФС у Кіровоградській області, які перебувають на спрощеній системі оподаткування, сплатили до місцевих бюджетів 376,4 млн грн єдиного податку. Порівняно з відповідним періодом минулого року сума надходжень зросла на 54,5 млн грн або 16,9 %. За сім місяців 2018 року цей показник становив 321,9 млн гривень.

Нагадуємо, що єдиний податок у повному обсязі спрямовується суб’єктами господарської діяльності безпосередньо до місцевих бюджетів. Відтак, перераховуючи його своєчасно та у повному обсязі, платники єдиного податку забезпечують фінансування поточних потреб та сприяють розвитку своєї місцевої громади.

З початку року до Кіровоградської митниця надійшло 40 позовних заяв

        За січень-липень 2019 року до Кіровоградської митниці ДФС надійшло 40 позовних заяв. З них 36 – справи щодо оскарження рішень про коригування митної вартості; 4 – інші спори, пов’язані зі здійсненням митного контролю та митного оформлення.

        Для порівняння необхідно зазначити, що за аналогічний період 2018 року до митниці пред’явлено 6 позовних заяв.

Кіровоградська митниця ДФС: порушено справ про порушення митних правил на суму 47,8 млн гривень

 Протягом січня-липня 2019 року Кіровоградською митницею ДФС порушено 164 справи про порушення митних правил на загальну суму предметів правопорушення 47 млн 789 тис. гривень. При цьому до правоохоронних органів направлено 5 повідомлень про ознаки, що можуть свідчити про вчинення кримінальних правопорушень. Безпосередньо Кіровоградською митницею ДФС розглянуто 82 справи про порушення митних правил та накладено штрафів на суму 1,5 млн  гривень. При цьому обласним митникам вдалося стягнути майже 434,7 тис. грн штрафів.  

У той же час до суду направлено 18 справ про порушення митних правил на суму 4,4 млн гривень. За результатами розгляду судом двох справ про порушення митних правил (з урахуванням розгляду справ, направлених до 01 січня 2019 року) застосовано конфіскацію безпосередніх предметів правопорушення на суму 251,2 тис. грн та накладено штраф на суму 251,2 тис. гривень.

   На підставі аналізу оформлених в митному відношення товарів, у січні-липні цього року митницею підготовлено 24 запити до митних органів іноземних держав. За результатами опрацювання отриманих відповідей митницею порушено 24 справи про порушення митних правил на загальну суму 41,5 млн гривень.

         З метою недопущення незаконного переміщення через митний кордон України товарів, транспортних засобів, зброї, тютюнових виробів, наркотичних та психотропних речовин митницею проведено 71 спільний захід з правоохоронними органами Кіровоградської області, за результатами яких складено 48 протоколів про порушення митних правил на суму 7 млн 623,6 тис. грн, направлено до суду одне повідомлення про можливе вчинення кримінального правопорушення до ГУ Національної поліції України в Кіровоградській області.

Кіровоградська митниця ДФС протягом липня спрямувала до державного бюджету понад 97 млн гривень

За результатами роботи Кіровоградської митниці ДФС у липні цього року до державного бюджету надійшло 97 млн 88 тис. грн митних платежів, індикативний показник виконано на 106,9 відсотка. До загального фонду держбюджету надійшло майже 93 млн грн та до спеціального фонду –  понад 4 млн гривень. Динаміка надходжень митних платежів є позитивною – відносно червня 2019 року – збільшення на 9,2 млн грн (10,5%) та відносно липня 2018 року – збільшення на 14,1 млн гривень (17%).

Найбільші суми надійшли за рахунок:

ввізне мито, що ввозиться суб’єктами підприємницької діяльності – 5,7 млн грн;

акцизний податок на транспортні засоби (крім ввезених відповідно до Закону України від 28.11.2018 № 2611) – 2,9 млн гривень

мито на нафтопродукти, транспортні засоби (крім ввезених відповідно до Закону України від 28.11.2018 № 2611) – 858 тис. грн;

акцизний податок (транспортні засоби) – 968,7 тис. гривень.

Найбільш суттєво поповнили державну скарбницю операції з митного оформлення обладнання (група 84), розчинники, вугілля (група 27), сільгосптехніки, авто (група 87), та оболонки штучні полімерні (група 39).

З початку року до продавців та виробників підакцизних товарів застосовано 18,9 млн гривень фінансових санкцій

Як повідомили в управлінні контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів ГУ ДФС в області, за результатами контрольно-перевірочної роботи до суб’єктів господарювання регіону, що здійснюють господарську діяльність у сфері виробництва та обігу підакцизних товарів за січень-липень 2019 року, застосовано 18 млн 866,4 тис. грн фінансових санкцій.

За результатами заходів, спрямованих на зменшення тіньового обігу підакцизних товарів ГУ ДФС у Кіровоградській області проведено 166 перевірок суб’єктів господарювання, за результатами яких застосовано фінансових санкцій на суму 18 млн 315,6 тис гривень.

Зокрема, за безліцензійну торгівлю алкогольними напоями – 510 тис. грн, тютюновими виробами – 153 тис. грн; за торгівлю алкогольними напоями за цінами, нижчими від встановлених мінімальних роздрібних цін – 410 тис. грн; за реалізацію тютюнових виробів за цінами, вищими за встановлені законодавством максимальних – 60 тис. грн; за зберігання алкогольних напоїв немаркованих марками акцизного податку, або з підробленими марками акцизного податку – 51 тис. грн; за зберігання тютюнових виробів немаркованих марками акцизного податку – 34 тис. грн; за зберігання фальсифікованих алкогольних напоїв – 85 тис. грн; за зберігання алкогольних напоїв в місцях не внесених до Єдиного реєстру – 17 тис. грн; реалізація алкогольних напоїв, тютюнових виробів з порушенням вимог статті 153 Закону України від 19 грудня 1995 року № 481/95-ВР – 34 тис. грн; порушення встановленого порядку взяття на облік (реєстрації) у контролюючих органах (здійснення операцій з реалізації пального без реєстрації платником акцизного податку з реалізації пального) – 16 млн 961,6 тис. грн.; за неподання (несвоєчасне подання) звітності по виробництву та обігу алкогольних напоїв – 68 тис. гривень.

На підставі матеріалів, отриманих від інших правоохоронних та контролюючих органів до суб’єктів господарювання застосовано 482,8 тис грн. фінансових санкцій за порушення законодавства в сфері обігу підакцизних товарів, а саме:

– Головного управління національної поліції в Кіровоградській області – 448,8 тис. грн.;

– Слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у Кіровоградській області – 34 тис. гривень.

Кіровоградщина: фахівцями підрозділів аудиту фіскальної служби області забезпечено до бюджету 18,7 млн гривень

 Протягом січня-липня 2019 року органами ДФС області проведено 235 перевірок, з яких 144 – планові та позапланові документальні перевірки та 91 – фактична перевірка. Результати 203 з них уже узгоджено з суб’єктами господарювання, які підлягали контрольним заходам.

За результатами контрольно-перевірочної роботи за січень-липень 2019 року порушникам норм Податкового кодексу України донараховано 196,4 млн грн грошових зобов’язань, які підлягають погашенню. Це на 9,7 млн грн більше, ніж за цей же період минулого року (тоді вказана сума становила 186,7 млн гривень).

Загальний вклад підрозділів аудиту обласного управління фіскальної служби до бюджету за сім місяців 2019 року становить 18,7 млн гривень.

За рахунок погашення податкового боргу до бюджету Кіровоградської області надійшло понад 60 млн гривень

Протягом січня-липня 2019 року до зведеного бюджету забезпечено надходжень в рахунок погашення податкового боргу у розмірі 66,3 млн грн., в т.ч. до державного бюджету – 42,4 млн грн., до місцевих бюджетів – 23,9 млн гривень.

Загальна сума податкового боргу станом на 1 серпня 2019 року до бюджетів усіх рівнів по Кіровоградській області склала 1506,5 млн грн., з них до державного бюджету – 1260,1 млн гривень. При цьому борг підприємств, щодо яких порушено провадження у справі про банкрутство, становить 191,6 млн грн. або 12,7 відс. від загальної суми заборгованості.

З метою оперативного та повного погашення заборгованості суб’єктів господарювання з податків і зборів, фахівцями обласного управління фіскальної служби вживаються усі передбачені чинним законодавством заходи. Зокрема, з початку 2019 року фіскальними органами області описано у податкову заставу майно боржників на суму 15,2 млн гривень.

Крім того, протягом семи місяців поточного року зусиллями фахівців ГУ ДФС у Кіровоградській області скорочено борг зі сплати єдиного соціального внеску на 19,5 млн гривень. Загалом же станом на 01.08.2019 року борг з ЄСВ склав 214,5 млн гривень.

 

 Головне управління ДФС у Кіровоградській області

Кількість переглядів: 147