Інформує Головне управління ДФС у Кіровоградській області

На Кіровоградщині за незаконну «підакцизну» торгівлю застосовано понад 1,6 мільйона гривень фінансових санкцій

  Протягом січня-серпня 2018 року за результатами контрольно-перевірочної роботи та на підставі матеріалів правоохоронних та інших контролюючих органів до суб’єктів господарювання регіону, що здійснюють діяльність у сфері виробництва та обігу підакцизних товарів, застосовано 1 млн 670,6 тис. грн фінансових санкцій.

За результатами заходів, спрямованих на зменшення тіньового обігу підакцизних товарів з початку року ГУ ДФС у Кіровоградській області проведено 127 фактичних перевірок, за результатами яких застосовано 1,5 млн грн фінансових санкцій. Найбільші суми сплачено за торгівлю алкогольними напоями за цінами, нижчими від встановлених мінімальних роздрібних цін – 600 тис. гривень; за безліцензійну торгівлю алкогольними напоями – 391 тис. грн; за зберігання алкогольних напоїв немаркованими марками акцизного податку, або з підробленими марками акцизного податку – 153 тис. грн та за реалізацію алкогольних напоїв, тютюнових виробів з порушенням вимог статті 153 Закону України від 19 грудня 1995 року №481/95-ВР  – 136 тис. гривень.

Під час документальної виїзної перевірки одного з підприємств області донараховано 79,6 тис. грн акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів та 10 тис. грн фінансових санкцій за торгівлю алкогольними напоями за цінами, нижчими від встановлених мінімальних роздрібних цін.

 На підставі матеріалів, отриманих від ГУ Національної поліції в Кіровоградській області до 22 суб’єктів господарювання застосовано 299 тис. грн штрафів.

Про детінізацію ринку праці йшлося на спільній нараді в обласному фіскальному відомстві

З метою виконання доручення Прем’єр-міністра України за результатами наради щодо щодо недопущення неоформлених трудових відносин, 18 вересня в Головному управлінні ДФС у Кіровоградській області проведено спільну нараду за участю керівників обласних структур: Управління Держпраці, Головного управління Пенсійного фонду, Головного управління Національної поліції та представника Департаменту Агропромислового розвитку Кіровоградської ОДА.

Нарада в обласному відомстві проведена за участі в.о. начальника ГУ ДФС в області Сергія Тертичного, першого заступника начальника Дмитра Афоніна та заступника начальника ГУ ДФС в області Тетяни Гавренкової.

На початку заходу керівники обласних структур проінформували присутніх про старт інформаційно – роз’яснювальної кампанії в області щодо недопущення неоформлених трудових відносин. Обговорили проблеми наповненості бюджету України, зазначивши, що реальним джерелом збільшення надходжень до бюджету є детінізація робочих місць та боротьба  із заробітною платою „в конвертах”.

Про надання правоохоронними органами правової допомоги та забезпечення публічного порядку у здійсненні органами ДФС і Держпраці повноважень говорив керівник Головного управління Національної поліції Кіровоградщини.

Про результати роботи щодо легалізації доходів населення за вісім місяців поточного року проінформувала присутніх заступник начальника ГУ ДФС в області Тетяна Гавренкова.

Зокрема зазначила, що протягом січня-серпня 2018 року органами ДФС області проведено індивідуальну роботу із керівниками 360 підприємств. В результаті вжитих заходів підвищено рівень виплати заробітної плати на 313 підприємствах, за рахунок чого до бюджету додатково надійшло 1159,3 тис.грн. податку на доходи фізичних осіб, 96,6 тис.грн. військового збору та 1416,9 тис.грн. єдиного соціального внеску.

Проведено 12 фактичних  перевірок з питань дотримання роботодавцями законодавства щодо оформлення трудових відносин з найманими працівниками. Станом на 01.09.2018 року за рахунок вжиття заходів податкового контролю виявлено 256 офіційно не оформлених найманих працівників.

На засіданнях комісій при райдержадміністраціях та міськвиконкомах області протягом восьми місяців 2018 року з питання підвищення рівня виплати заробітної плати заслухано керівників 461 підприємства. В результаті вжитих заходів підвищено рівень виплати заробітної плати на 354 підприємствах, за рахунок чого до бюджету додатково надійшло 11017,2 тис.грн. податку на доходи фізичних осіб, 918 тис.грн. військового збору та 13465,5 тис.грн. єдиного соціального внеску.

Підводячи підсумок наради очільник обласного фіскального відомства Сергій Тертичний, запропонував створити робочі групи з метою проведення спільних заходів, спрямованих на детінізацію зайнятості та доходів населення.

Кіровоградщина: за рахунок погашення податкового боргу до бюджету надійшло майже 41 млн гривень

 Протягом січня-серпня 2018 року до зведеного бюджету за рахунок погашення податкового боргу надійшло 40,8 млн грн, в тому числі до державного бюджету – 33,4 млн грн та до місцевих бюджетів –  7,4 млн  гривень.

Загальна сума податкового боргу станом на 1 вересня 2018 року до бюджетів усіх рівнів по Кіровоградській області становить 1 млрд 250,5 млн грн, у тому числі до державного бюджету – більше 1 млрд гривень. При цьому, борг підприємств, щодо яких порушено провадження у справі про банкрутство, складає 177,7 млн грн або 14,2 відс. від загальної суми заборгованості.

З метою оперативного та повного погашення заборгованості суб’єктів господарювання з податків і зборів, фахівцями обласного управління фіскальної служби вживаються усі передбачені чинним законодавством заходи. Зокрема, з початку 2018 року описано у податкову заставу майно боржників на суму 14,7 млн гривень. Від реалізації майна, яке перебувало у податковій заставі, до бюджетів усіх рівнів надійшло 325,4 тис. гривень.

Крім того, протягом восьми місяців цього року зусиллями фахівців ГУ ДФС у Кіровоградській області скорочено борг зі сплати єдиного соціального внеску на 19,6 млн гривень. Загалом же станом на 1 вересня 2018 року борг з ЄСВ склав 64,8 млн гривень.

Cуб’єктам господарювання Кропивницького розповіли про інноваційні підходи у сфері РРО під час семінару

 Днями за ініціативою Кіровоградського осередку ВГО „Всеукраїнський бухгалтерський клуб” за участі фахівців Головного управління ДФС у Кіровоградській області для бухгалтерів і керівників комерційних та аграрних підприємств Кіровоградщини було проведено семінар.

Учасники зібрання отримали нагоду дізнатись серед іншого про перспективні новації законодавства у частині застосування РРО.

Під час семінару начальник відділу фактичних перевірок, контролю за готівковими операціями управління аудиту ГУ ДФС у Кіровоградській області Наталія Набієва ознайомили суб’єктів господарювання  з ініціативами Кабінету Міністрів України щодо впровадження новітніх моделей програмних комплексів, призначених для реєстрації розрахункових операцій (системи e-Receipt (електронний чек)), що  дозволять спростити порядок реєстрації РРО та стимулюватимуть бізнес до використання сучасних ІТ-систем при здійсненні готівкових розрахунків.

За словами  представника обласного управління фіскальної служби, новітні моделі комплексу стануть альтернативою традиційним касовим апаратам. А саме впровадження інноваційної електронної системи дозволить створити умови для застосування платниками податків для реєстрації розрахункових операцій пристроїв широкого вжитку (персональних комп’ютерів, планшетів, смартфонів) та значно скоротити витрати на їх придбання та обслуговування.

Наприкінці семінару усі бажаючі отримали відповідь на поставлені питання та мали змогу отримати практичні поради щодо застосування РРО у господарській діяльності.

З початку року платникам Кіровоградщини повернули 879 мільйонів гривень ПДВ

Протягом січня-серпня 2018 року суб’єктам господарювання регіону відшкодовано на розрахункові рахунки 879,1 млн грн ПДВ, що на 223,1 млн грн або 25 відсотків більше, ніж за цей же період 2017 року. Тоді платники отримали 656 млн грн податку на додану вартість.

При цьому, загальна сума ПДВ, заявлена до відшкодування на розрахункові рахунки платників податку з початку поточного року складає 951,1 млн гривень. Це на 333,1 млн грн або 35 відс. більше, ніж за аналогічний період минулого року.

У Головному управлінні ДФС у Кіровоградській області показники збільшення повернення податку пов’язують із запровадженням Електронного реєстру відшкодування ПДВ.

Дохід від продажу нерухомості не оподатковується якщо право власності більше трьох років

 Головне управління ДФС у Кіровоградській області нагадує, що відповідно до ст.172 Податкового кодексу України дохід, отриманий платником податку від продажу (обміну) не частіше одного разу протягом звітного податкового року житлового будинку, квартири або її частини, кімнати, садового (дачного) будинку (включаючи земельну ділянку, на якій розташовані такі об’єкти, а також господарсько-побутові споруди та будівлі, розташовані на такій земельній ділянці), а також земельної ділянки, що не перевищує норми безоплатної передачі, визначеної ст. 121 Земельного кодексу України залежно від її призначення, та за умови перебування такого майна у власності платника податку понад три роки , не оподатковується.

Умова щодо перебування такого майна у власності платника податку понад три роки не розповсюджується на майно, отримане таким платником у спадщину.

Обов’язок платника податку щодо подання податкової декларації вважається виконаним і податкова декларація не подається, якщо такий платник податку отримував  доходи, зокрема, від операцій продажу (обміну) майна, дарування, при нотаріальному посвідченні договорів за якими був  сплачений податок відповідно до р. IV Податкового кодексу України. (п.179.2 ст.179).

Електронний кабінет – послуги для платників в режимі он-лайн

 Головне управління ДФС у Кіровоградській області нагадує про функціонування електронного сервісу ДФС – «Електронний кабінет». Зазначений сервіс  забезпечує он-лайн взаємодію платників податків  з фіскальними органами.

Електронний кабінет реалізований у вигляді захищеного  Інтернет – порталу для платників податків, робота в якому здійснюється в режимі реального часу та не вимагає використання додаткового програмного забезпечення.

Сервіс для платників включає дві функціональні частини:

– відкриту (загальнодоступну);

– приватну (особистий кабінет).

У відкритій частині платники можуть переглянути інформацію із загальнодоступних реєстрів, скористатися податковим календарем,  ознайомитись з бланками звітності, довідок, запитів і заяв, переглянути контакти та адреси діючих центрів обслуговування платників.

Скористатись приватною частиною може лише сам платник податків за допомогою свого електронного цифрового підпису, яка відкриває для нього безліч можливостей, а саме:

– заповнити і подати звітність;

– сформувати податкову накладну/ розрахунок коригування і зареєструвати їх і ЄРПН;

– подати документи, у разі зупинення реєстрації податкових накладних;

– переглянути стан розрахунків з бюджетом;

– перевірити реєстри операцій і транзакцій у системі електронного адміністрування ПДВ і системі електронного адміністрування реалізації пального;

– переглянути відправлені і вхідні документи;

– подати запит або заяву до органу ДФС.

Зручність полягає в тому, що сервіс працює цілодобово, окрім часу, необхідного для технічного обслуговування. При цьому, технічні роботи заборонені в день, на який припадає граничний строк подання податкових декларацій, і з 8 до 20 години будь-якого іншого календарного дня.

Користуючись  Електронним кабінетом платника ви заощаджуєте свій час.

Звертаємо увагу, Електронний кабінет платника можна знайти за посиланням https://cabinet.sfs.gov.ua/

Місцеві громади Кіровоградщини отримали майже 482 млн грн плати за землю

  За вісім місяців поточного року надходження плати за землю від платників Кіровоградської області склали 481,9 млн грн, зокрема, юридичними особами сплачено 349,1 млн грн, фізичними – 132,8 млн гривень.

В цьому році відбулося зростання доходів місцевих бюджетів Кіровоградщини по платі за землю у порівнянні з січнем – серпнем 2017 року на 50,7 млн грн або 11,8 відсотка.

При цьому лише серпень надійшло майже 98 млн грн, що на 4,8 млн.грн. більше аналогічного показника 2017 року.

Слід зазначити, що власники землі та землекористувачі сплачують плату за землю з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою. У разі припинення права власності або права користування земельною ділянкою податок сплачується за фактичний період перебування землі у власності або користуванні у поточному році.

Власники нерухомості поповнили місцеві бюджети Кіровоградщини на 23,4 млн гривень

У порівнянні з аналогічним періодом минулого року забезпечено суттєве збільшення надходжень податку на нерухомість – майже на 10 млн грн, або на понад 72%. Такого результату досягнуто за рахунок розширення інформації про об’єкти нерухомості, необхідної для розрахунку податку, отриманої як від органів державної реєстрації прав на нерухоме майно, так і від громадян за результатами звірок даних.

Так, понад 85 % від загальної суми сплачено юридичними особами – 20,1 млн грн, що на 8,8 млн грн, або на 78,4 % більше, ніж у січні-серпні 2017 року. Фізичні особи направили до бюджету 3,3 млн гривень, чим збільшено надходження на 43,6 відсотка. 

«В умовах децентралізації сплачені до бюджетів місцевих громад податки є джерелом фінансування соціальної сфери, фінансовим підґрунтям для розвитку інфраструктури та реалізації планів економічного розвитку адміністративно-територіальних одиниць», – підкреслює в.о. начальника ГУ ДФС у Кіровоградській області Сергій Тертичний.

Головне управління ДФС у Кіровоградській області

Кількість переглядів: 45