Інформує Головне управління ДФС у Кіровоградській області

За рахунок погашення податкового боргу до бюджету Кіровоградської області надійшло 5,3 млн гривень

 Як повідомили у відділі по роботі з податковим боргом ГУ ДПС у Кіровоградській області, надходження за рахунок вжитих заходів із погашення податкового боргу до зведеного бюджету за січень 2020 року склали 5,3млн.грн., в тому числі до державного – 3,6млн.грн. та до місцевого – 1,7млн.гривень. Такі надходження забезпечено за рахунок плідній співпраці з платниками податків, а також за рахунок вжитих органами державної податкової служби заходів стягнення, таких, як стягнення готівкових та безготівкових коштів боржників – 2,1млн. гривень.

Загальна сума податкового боргу станом на 1 лютого 2020 року до бюджетів усіх рівнів по Кіровоградській області склала 1533,3 млн грн., з них до державного бюджету – 1257,3 млн гривень. При цьому борг підприємств, щодо яких порушено провадження у справі про банкрутство, становить 207,4 млн грн. або 13,5 відс. від загальної суми заборгованості.

З метою оперативного та повного погашення заборгованості суб’єктів господарювання з податків і зборів, фахівцями обласного управління податкової служби вживаються усі передбачені чинним законодавством заходи. Зокрема, за січень 2020 року податковими органами області описано в податкову заставу майно боржників на суму 0,1 млн гривень.

Крім того, протягом січня 2020 року зусиллями фахівців Головного управління ДПС у Кіровоградській області скорочено борг зі сплати єдиного соціального внеску на 2 млн гривень. Загалом же станом на 01.02.2020 року борг з єдиного внеску вцілому по області склав 236,1 млн гривень.

Зміни до порядку обліку платників ЄСВ

 Головне управління ДПС у Кіровоградській області інформує, що 19.01.2020 набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 21.10.2019 № 436 «Про затвердження змін до Порядку обліку платників єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціального страхування».

Зазначеним наказом уточнюється порядок обліку в контролюючих органах членів фермерських господарств.

Зокрема, визначено, що взяття на облік членів фермерських господарств здійснюється на підставі поданих до контролюючого органу заяви за ф. № 12-ЄСВ та підтвердних документів щодо дати набуття членства у фермерському господарстві.

При цьому пунктом 2 Наказу встановлено, що  члени фермерських господарств, які взяті на облік в контролюючих органах як платники єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування до дати набрання чинності цим наказом, подають до контролюючого органу за місцем проживання заяви за формою № 12-ЄСВ з приміткою «Зміни» та підтвердні документи щодо дати набуття членства в фермерському господарстві (договір (декларація) про створення сімейного фермерського господарства, статут фермерського господарства тощо) протягом двох місяців з дати набрання чинності цим Наказом.

Крім цього, змінами  встановлюються особливості обліку фізичних осіб, які зареєстровані як підприємці та при цьому провадять незалежну професійну діяльність.

Такі фізичні особи обліковуються в контролюючому органі як фізичні особи – підприємці з ознакою провадження незалежної професійної діяльності, яка встановлюється на підставі:

поданої до контролюючого органу заяви за ф. № 1-ЄСВ з приміткою «Зміни» та копії документа, що підтверджує право фізичної особи на провадження незалежної професійної діяльності;

або відомостей (даних) відповідного уповноваженого органу чи реєстру, яким забезпечується реєстрація незалежної професійної діяльності;

або заяви та документів, поданих відповідно до підпункту 4 пункту 6.7 розділу VI Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Мінфіні від 09.12.2011 № 1588, зареєстрованого в Мін’юсті 29.12.2011 за № 1562/20300 (у редакції наказу Мінфіну від 22.04.2014 № 462, зі змінами).

Також наказом № 436  уточнюються документи, які необхідно подати до контролюючого органу платникам єдиного внеску, на яких не поширюється дія Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань», у разі прийняття відповідними органами (особами) рішення про ліквідацію, припинення діяльності.

Зазначені платники єдиного внеску зобов’язані у десятиденний строк з дня прийняття відповідного рішення подати до контролюючого органу заяву про зняття з обліку платника єдиного внеску за формою № 7-ЄСВ та залежно від категорії страхувальника копії відповідних документів:

розпорядчого документа (рішення) власника або органу, уповноваженого на те засновницькими документами про ліквідацію та про утворення ліквідаційної комісії;

відомостей (витягу) відповідного реєстру про припинення або зупинення незалежної професійної діяльності, або зміну організаційної форми відповідної діяльності з незалежної (індивідуальної) на іншу;

документа, що підтверджує дату виходу із складу членів фермерського господарства, дату, з якої особа підлягає страхуванню на інших підставах, дату звільнення від сплати єдиного внеску, відповідно до частини четвертої статті 4 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».

Як взяти участь у бета-тестуванні програмного РРО

  Головне управління ДПС у Кіровоградській області повідомляє, що на теперішній час триває тестування безкоштовного додатку «пРРОсто», в якому беруть участь орієнтовно 3 тис. користувачів.

Програмне рішення для смартфонів та планшетів, що підтримують операційні системи Android та iOS, доступне для зареєстрованих користувачів, які виявили зацікавленість у тестуванні.

Запис (реєстрація) на тестування продовжується на сайті за посиланням: https://prrosto.kmu.gov.ua.

При неотриманні запрошення, пропонуємо записатись на тестування повторно, подавши електронну заявку за вказаною адресою.

Нагадаємо, що усі суб’єкти господарської діяльності, які здійснюють розрахункові операції у готівковій та/або безготівковій формі матимуть можливість застосовувати Програмні РРО. Така альтернатива звичайним РРО з’явилася завдяки законодавчим змінам, внесеним Законом України від 20 вересня 2019 року №128-IX.

Програмний РРО – це, умовно кажучи, програма, яка завантажується на будь-який пристрій (смартфон, планшет та ін) та в якій фіскальні функції реалізовані через фіскальний сервер контролюючого органу.

Відповідальність за несвоєчасне подання податкової декларації про майновий стан і доходи

 Головне управління ДПС у Кіровоградській області повідомляє, що відповідно до п. 179.1 ст. 179 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) платник податку на доходи фізичних осіб зобов’язаний подавати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи відповідно до норм ПКУ.

Статтею 111 ПКУ визначено, що за порушення законів з питань оподаткування та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, застосовуються такі види юридичної відповідальності, як фінансова, адміністративна та кримінальна. Фінансова відповідальність застосовується у вигляді штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) та/або пені.

Так, несвоєчасне подання платником податків або іншими особами, зобов’язаними нараховувати і сплачувати податки та збори, податкових декларацій (розрахунків), а також іншої звітності, обов’язок подання якої до контролюючих органів передбачено ПКУ, тягне за собою накладення штрафу в розмірі 170 гривень за кожне таке неподання або несвоєчасне подання (п. 120.1 ст. 120 ПКУ).

Крім того, відповідно до ст. 164¹ Кодексу України про адміністративні правопорушення за неподання або несвоєчасне подання громадянами декларацій про доходи чи включення до декларацій перекручених даних, наведення обліку або неналежне ведення обліку доходів і витрат, для яких законами України встановлено обов’язкову форму обліку, тягне за собою попередження або накладення штрафу в розмірі від трьох до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Власники нерухомості перерахували до місцевих бюджетів Кіровоградщини понад 8 млн гривень

За січень 2020 року власники нерухомого майна, відмінного від земельної ділянки, сплатили до місцевих бюджетів краю 8,8 мільйонів гривень. Порівняно з відповідним періодом минулого року надходження зросли на 2,8 млн грн, або на 47,1 відсотка.

Власники нерухомості – юридичні особи протягом січня цього року сплатили 8,5 млн грн податку на нерухоме майно, а це на 2,8 млн грн більше, ніж за відповідний період минулого року.

В порівнянні з попереднім роком надходження від фізичних осіб збільшились на 4,9 відсотка та складають 0,3 млн грнивень.

Нагадаємо, що відповідно до п.п. 266.8.1 п. 266.8 ст. 266 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) у разі переходу права власності на об’єкт оподаткування від одного власника до іншого протягом календарного року податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, обчислюється для попереднього власника за період з 1 січня цього року до початку того місяця, в якому припинилося право власності на зазначений об’єкт оподаткування, а для нового власника – починаючи з місяця, в якому він набув право власності.

Контролюючий орган надсилає податкове повідомлення-рішення новому власнику – фізичній особі після отримання інформації про перехід права власності (п.п. 266.8.2 п. 266.8 ст. 266 ПКУ).

Бюджети місцевих громад Кіровоградської області отримали 56,8 млн грн плати за землю

 За січень 2020 року від платників податків Кіровоградської області надходження плати за землю склали 56,8 млн гривень. Відносно аналогічного періоду минулого року надходження збільшились на 7 млн гривень, або на 14 відсотків.

При цьому, вагому частку надходжень плати за землю сплатили власники земельних ділянок, часток (паїв) та землекористувачі – юридичні особи. Від них до бюджету надійшло 51 млн гривень, що на 5,8 млн грн. або 12,9 відс. більше січня 2019 року.

Водночас від фізичних осіб до місцевих бюджетів надійшло 5,8 млн грн, а це на 1,1 млн грн. або 24,4 відс. більше ніж у січні 2019 року. Доведений індикативний показник виконано на 121,4 відсотків.

Як зазначають в обласному податковому відомстві, плата за землю – це бюджетоформуючий платіж наших територій, який є джерелом фінансування соціально-економічних програм громади, а тому його адміністрування під особливим контролем. Акцент у цьому напрямку роботи ставиться на те, аби жоден гектар ріллі, пасовищ, земельних ділянок, які виділені під ведення бізнесу, був оподаткований згідно законодавства.

Надходження від «спрощенців» Кіровоградщини у січні перевищили 100 млн гривень

  Протягом січня  2020 року платники Головного управління ДПС у Кіровоградській області, які перебувають на спрощеній системі оподаткування, сплатили до місцевих бюджетів 104,2 млн грн єдиного податку. Порівняно із січнем минулого року сума надходжень зросла на 14,9 млн грн або 16,7 %. Індикативний показник виконано на 111,8 відсотків.

Нагадуємо, що єдиний податок у повному обсязі спрямовується суб’єктами господарської діяльності безпосередньо до місцевих бюджетів. Відтак, перераховуючи його своєчасно та у повному обсязі, платники єдиного податку забезпечують фінансування поточних потреб та сприяють розвитку своєї місцевої громади.

Понад мільйон гривень сплатили бізнесмени, що здійснюють  роздрібний продаж алкогольних напоїв та тютюнових виробів у січні 2020 року

 Протягом першого місяця цього року місцеві бюджети Кіровоградщини отримали 1 млн 46,9 тис. грн плати за ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами. Доведене завдання виконано на 110,2 відсотка.

У січні 2020 року податковою службою області платникам регіону видано 249 ліцензій на право роздрібної торгівлі підакцизною продукцією. Зокрема, на реалізацію алкоголю підприємці отримали 135 ліцензій, тютюнових виробів – 114. За вказаний період анульовано – 26 ліцензій та призупинено 16.

Інформація про діючі ліцензії знаходиться у відкритому доступі та постійно оновлюється на субсайті територіальних органів ДПС у Кіровоградській області за посиланням: http://kr.tax.gov.ua/reestr-vidanih-licenziy/.

У січні цього року до продавців та виробників підакцизних товарів Кіровоградщини застосовано понад мільйон гривень фінансових санкцій

 За результатами контрольно-перевірочної роботи до суб’єктів господарювання регіону, що здійснюють господарську діяльність у сфері виробництва та обігу підакцизних товарів за січень 2020 року, застосовано 1 млн 121,6 тис. грн фінансових санкцій.

За результатами заходів, спрямованих на зменшення тіньового обігу підакцизних товарів Головним управлінням ДПС у Кіровоградській області проведено 30 фактичних перевірок суб’єктів господарювання, за результатами яких застосовано фінансових санкцій на суму 358 тис. гривень.

Найбільші суми донараховано за торгівлю алкогольними напоями за цінами, нижчими від встановлених мінімальних роздрібних цін – 120 тис. грн, за без ліцензійну діяльність щодо виробництва алкогольних напоїв – 85 тис. грн та за зберігання, реалізацію алкогольних напоїв немаркованими марками акцизного податку, або з підробленими марками акцизного податку – 51 тис. гривень. 

На підставі матеріалів, отриманих від інших правоохоронних та контролюючих органів до суб’єктів господарювання застосовано 763,6 тис. грн фінансових санкцій за порушення законодавства в сфері обігу підакцизних товарів, а саме:

– Головного управління національної поліції в Кіровоградській області –  13,6 тис. грн.;

– Оперативного управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у Кіровоградській області – 750 тис. гривень.

 За матеріалами Головного управління ДПС у Кіровоградській області та Кіровоградської митниці ДФС

Кількість переглядів: 224