Інформує Головне управління ДФС у Кіровоградській області

Для отримання податкової знижки за навчання необхідно укласти договір з закладом освіти

Головне управління ДПС у Кіровоградській області нагадує, що право платника податку на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО) на податкову знижку, підстави для її нарахування, перелік витрат, дозволених до включення до податкової знижки, обмеження права на її нарахування визначені ст. 166 Податкового кодексу України (далі – ПКУ).

Відповідно до п.п. 166.3.3 п. 166.3 ст. 166 ПКУ платник ПДФО має право включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу платника ПДФО за наслідками звітного податкового року, визначеного з урахуванням положень п. 164.6 ст. 164 ПКУ, фактично здійснені ним протягом звітного податкового року витрати у вигляді суми коштів, сплачених платником ПДФО на користь вітчизняних закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та вищої освіти для компенсації вартості здобуття відповідної освіти такого платника ПДФО та/або члена його сім’ї першого ступеня споріднення.

Членами сім’ї фізичної особи першого ступеня споріднення для цілей розділу IV ПКУ вважаються її батьки, її чоловік або дружина, діти такої фізичної особи, у тому числі усиновлені (п.п. 14.1.263 п. 14.1 ст. 14 ПКУ).

До податкової знижки включаються фактично здійснені протягом звітного податкового року платником ПДФО витрати, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами, зокрема квитанціями, фіскальними або товарними чеками, прибутковими касовими ордерами, копіями договорів, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і їх покупця (отримувача). У зазначених документах обов’язково повинно бути відображено вартість таких товарів (робіт, послуг) і строк їх продажу (виконання, надання) (п.п. 166.2.1 п. 166.2 ст. 166 ПКУ).

Пунктом 5 ст. 79 Закону України від 05 вересня 2017 року № 2145-VІІІ «Про освіту» із змінами та доповненнями встановлено, що розмір та умови оплати за навчання, підготовку, перепідготовку, підвищення кваліфікації, за надання додаткових освітніх послуг встановлюються договором.

Договір укладається між закладом освіти і здобувачем освіти (його законними представниками) та/або юридичною чи фізичною особою, яка здійснює оплату.

Отже, з метою використання права на податкову знижку у зменшення оподатковуваного доходу за наслідками звітного податкового року платник ПДФО може включити фактично здійснені ним витрати у вигляді суми коштів, сплачених на користь вітчизняних закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої освіти для компенсації вартості здобуття відповідної освіти такого платника ПДФО та/або члена його сім’ї першого ступеня споріднення, підтверджені відповідними документами, зокрема, копією договору, що ідентифікує заклад освіти – надавача послуг і здобувача освіти – отримувача послуг (його законного представника) та/або юридичну чи фізичну особу, яка здійснює оплату.

При цьому в договорі про навчання повинно бути зазначено прізвище, ім’я та по батькові особи, яка буде безпосередньо навчатися (дитини).

Зміна власника нерухомості протягом року: обчислення податку на нерухомість для фізособи

Головне управління ДПС у Кіровоградській області звертає увагу, що у разі переходу права власності на об’єкт оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, від одного власника до іншого протягом календарного року податок на нерухомість обчислюється для попереднього власника за період з 1 січня цього року до початку того місяця, в якому припинилося право власності на зазначений об’єкт оподаткування, а для нового власника – починаючи з місяця, в якому він набув право власності.

Норми встановлені п.п. 266.8.1 п. 266.8 ст. 266 Податкового кодексу України (далі – ПКУ).

Контролюючий орган надсилає податкове повідомлення-рішення новому власнику після отримання інформації про перехід права власності (п.п. 266.8.2 п. 266.8 ст. 266 ПКУ).

 Кіровоградський митник, який повернувся з зони АТО, отримав відзнаку Президента України

Головний державний інспектор управління протидії митним правопорушенням та міжнародної взаємодії Кіровоградської митниці ДФС Дубчак Сергій Борисович, який нещодавно повернувся з зони АТО, отримав державну нагороду – відзнаку Президента України.

Колектив Кіровоградської митниці щиро вітає митника з заслуженою нагородою та бажає йому також високих досягнень в професійній діяльності на теренах митної справи.

Колектив Кіровоградської митниці пишається своїми працівниками, які є взірцем для всіх співробітників як у професійній діяльності, захищаючи економічну безпеку України, так і у виконанні громадянського обов’язку – захищаючи територіальну цілісність України.

Надходження ЄСВ по Кіровоградській області досягли 3,5 мільярда гривень

Як повідомили в Головному управлінні ДПС у Кіровоградській області у січні-жовтні 2019 року платники податків Кіровоградської області перерахували 3 млрд 583,7 мільйонів гривень єдиного соціального внеску.

Цьогорічний показник перевищує минулорічну суму сплати єдиного внеску за аналогічний період на 551 млн грн або на 18,2 %.

Протягом жовтня 2019 року фактичні надходження єдиного внеску склали 383,5 млн грн, що на 12,8% або 43,5 млн грн більше жовтня минулого року.

Дотримання податкового законодавства при виплаті заробітної плати та інших доходів громадянам контролюється ДПС з метою виконання покладених завдань із забезпечення реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску для забезпечення своєчасного здійснення пенсійних виплат і соціальної допомоги.

 Надходження до місцевих бюджетів Кіровоградщини зросли на понад 678 млн гривень

  Кіровоградські платники податків протягом січня-жовтня 2019 року сплатили до місцевих бюджетів 4 мільярди 722,6 мільйонів гривень. Доходи місцевих скарбниць порівняно з 2018 роком зросли на 678,3 мільйона, або на 16,8 відсотка.

Левову частку від загальної суми становить сплата податку на доходи фізичних осіб. За десять місяців цього року до бюджетів громад надійшло 2 мільярда 944 млн гривень, що на 401,2 мільйона, або майже на 16 відсотків більше, ніж у 2018 році.

Землекористувачі спрямували до скарбниць 749,4 млн гривень плати за землю, що на 150,4 мільйона перевищує рівень січня-жовтня 2018 року. Більша частина суми надійшла від юридичних осіб – 571,4 мільйона, значно менше – 178 млн грн – від фізичних осіб.

Підприємці, які перебувають на спрощеній системі оподаткування, з початку цього року поповнили бюджети на майже на 648 млн гривень та у порівнянні з аналогічним періодом 2018 року збільшили відрахування єдиного податку на 81,8 мільйона, або на 14,5 відсотків.

Податок на доходи фізичних осіб, як основне джерело наповнення місцевих бюджетів регіону, безпосередньо залежить від розміру заробітної плати, яку офіційно отримують працевлаштовані працівники. Тому в обласному управлінні фіскальної служби закликають роботодавців дотримуватися трудового законодавства, своєчасно сплачувати податки та оформлювати належним чином найманих працівників.

«Спрощенці» Кіровоградщини перерахували до місцевих бюджетів майже на 82 млн грн більше, ніж минуло річ

Протягом січня — жовтня 2019 року платники податків регіону, які перебувають на спрощеній системі оподаткування, сплатили до місцевих бюджетів майже 648 млн грн єдиного податку.  Порівняно з відповідним періодом минулого року сума надходжень зросла на 81,8 млн грн або 14,5 %. За десять місяців 2018 року цей показник становив 566,2 млн гривень. Індикативний показник виконано на 110 відсотків.

Нагадуємо, що єдиний податок у повному обсязі спрямовується суб’єктами господарської діяльності безпосередньо до місцевих бюджетів. Відтак, перераховуючи його своєчасно та у повному обсязі, підприємці забезпечують фінансування поточних потреб та сприяють розвитку своєї місцевої громади.

Місцеві громади Кіровоградщини отримали понад 749 млн грн. плати за землю

  З початку 2019 року надходження плати за землю від платників Кіровоградської області склали 749,4 млн грн, зокрема, юридичними особами сплачено 571,4 млн грн, майже 178 млн грн – фізичними особами.

В цьому році відбулося зростання доходів місцевих бюджетів Кіровоградщини по платі за землю у порівнянні з 2018 роком на 150,4 млн грн, або на понад 25 відсотків.

За жовтень цього року надходження по платі за землю склали трохи більше 73 млн грн, що на 14,6 млн грн більше надходжень жовтня 2018 року. Доведене завдання виконано на 115,2 відсотки.

Слід зазначити, що власники землі та землекористувачі сплачують плату за землю з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою. У разі припинення права власності або права користування земельною ділянкою податок сплачується за фактичний період перебування землі у власності або користуванні у поточному році.

Власники нерухомості перерахували до місцевих бюджетів Кіровоградщини 49,5 млн гривень

 За десять місяців 2019 року власники нерухомого майна, відмінного від земельної ділянки, сплатили до місцевих бюджетів краю 49 млн 509,5 тис. гривень. Порівняно з відповідним періодом минулого року надходження зросли на 18,3 млн грн, або на 58,7 відсотка.

Власники нерухомості – юридичні особи протягом січня-жовтня цього року сплатили 40,5 млн грн податку на нерухоме майно, а це на 13,7  млн грн більше, ніж за відповідний період минулого року.

В порівнянні з попереднім роком надходження від фізичних осіб збільшились на 107,4 відсотка та складають майже 9 млн грн проти 4,3 млн грн минулорічних надходжень.

Нагадаємо, що відповідно до п.п. 266.8.1 п. 266.8 ст. 266 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) у разі переходу права власності на об’єкт оподаткування від одного власника до іншого протягом календарного року податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, обчислюється для попереднього власника за період з 1 січня цього року до початку того місяця, в якому припинилося право власності на зазначений об’єкт оподаткування, а для нового власника – починаючи з місяця, в якому він набув право власності.

Контролюючий орган надсилає податкове повідомлення-рішення новому власнику – фізичній особі після отримання інформації про перехід права власності (п.п. 266.8.2 п. 266.8 ст. 266 ПКУ).

Створення та подання фінансової звітності можливо за допомогою Електронного кабінету

Головне управління ДПС у Кіровоградській області нагадує, що платник податку на прибуток подає разом з відповідною податковою декларацією квартальну або річну фінансову звітність у порядку, передбаченому для подання податкової декларації з урахуванням вимог ст. 137 ПКУ.

Фінансова звітність, що складається та подається відповідно до п. 46.2 ст. 46 ПКУ, зокрема, платниками податку на прибуток є додатком до податкової декларації з податку на прибуток та її невід’ємною частиною.

Подання документів засобами електронного зв’язку в електронній формі здійснюється платниками відповідно до норм ПКУ та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 06.06.2017 № 557 (далі – Порядок № 557).

Згідно з п. 3 розділу ІІ Порядку № 557 платник, зокрема, створює електронні документи у строки та відповідно до порядку, що визначені законодавством для відповідних документів в електронному та паперовому вигляді, із зазначенням всіх обов’язкових реквізитів.

Для платників податків, які відповідно до п. 49.3 ст. 49 ПКУ обрали спосіб подання звітності засобами електронного зв’язку в електронній формі (у тому числі і за допомогою Електронного кабінету), на вебпорталі ДПС України ведеться та підтримується в актуальному стані рубрика «Електронна звітність». У рубриці «Головна>Електронна звітність>Платникам податків про електронну звітність>Повідомлення платникам податків про подання електронної звітності» викладено повідомлення щодо приймання та обробки фінансової звітності за різними форматами.

При створенні звітності, яка подається до Державної податкової служби України і Державної служби статистики України, слід використовувати формати з першою літерою «S».

Звітність, яка подається тільки до Державної податкової служби України, формується за форматами з першою літерою «J».

Вхід до Електронного кабінету здійснюється за адресою: https://cabinet.tax.gov.ua, а також через офіційний вебпортал ДПС (http://tax.gov.ua/).

У відкритій та приватній частинах Електронного кабінету в розділі «Допомога» розміщено допомогу щодо створення електронних документів за допомогою режиму «Введення звітності».

В режимі «Введення звітності» приватної частини (особистого кабінету) Електронного кабінету користувач має можливість створювати, редагувати, підписувати та надсилати звітність, зокрема фінансову.

При формуванні відповідної фінансової звітності користувач самостійно встановлює фільтр за параметрами: «рік»«період»«тип форми» та обирає необхідну форму фінансової звітності за звітний період, щодо якого здійснюється звітування/уточнення. В наступному вікні обирає «стан документа» (звітний документ/новий звітний документ/уточнюючий документ) та відповідний територіальний орган ДПС: «регіон»«район».

 За матеріалами Головного управління ДПС у Кіровоградській області та Кіровоградської митниці ДФС

Кількість переглядів: 180