Інновації в роботі державної служби зайнятості

На щопонеділковій оперативній нараді, яку провела голова райдержадміністрації Ольга Борота  з апаратом та керівниками структурних підрозділів райдержадміністрації, територіальних органів міністерств та відомств, розглядалося питання про інновації в роботі державної служби зайнятості, спрямовані на покращення рівня надання соціальних послуг шукачам роботи. 

За словами директора Олександрівської філії Кіровоградського обласного центру зайнятості Олександра Волошина,  у зв’язку із суттєвими змінами ситуації на ринку праці державна служба зайнятості активно запроваджує нові форми та методи роботи. Службою зайнятості запроваджено нову форму підбору кадрів роботодавцям на засадах рекрутингу. Це забезпечує індивідуальний підхід працівників до укомплектування кожного замовлення.

Окрім цього, ринок праці постійно зазнає змін, саме тому в державній службі зайнятості запроваджено новий сайт  – www.dcz.gov.ua з електронними кабінетами для роботодавців та шукачів роботи.

Не менш важливим кроком було запровадження «гарячої лінії» служби зайнятості  – 0 800 50 99 66/

Негативним чинником на ринку праці залишається професійно-кваліфікаційний дисбаланс між попитом та пропозицією робочої сили.\

В Україні 75% випускників шкіл здобувають вищу освіту і лише 25% -професійно-технічну. У Європі показники протилежні: 30% випускників здобувають вищу освіту, 70% – професійну. Для подолання кваліфікаційного дисбалансу на ринку праці служба зайнятості розгорнула активну профорієнтаційну роботу серед безробітних та шукачів роботи, школярів та студентської молоді на основі сучасних інформаційних технологій. Це ІТ-платформа «Профорієнтація та розвиток кар’єри», мобільні додатки та веб-ресурси.

1 січня 2019 року набув чинності новий Порядок реєстрації, перереєстрації безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу, яким внесено низку суттєвих змін в організацію діяльності служби зайнятості щодо надання послуг клієнтам. Зокрема, цим порядком удосконалено процедуру взяття на облік осіб, які шукають роботу, та набуття статусу безробітного у центрі зайнятості.

Кар’єрні радники є індивідуальними консультантами осіб, які шукають роботу, та зареєстрованих безробітних у пошуку роботи, плануванні кар’єри та підвищенні конкурентоспроможності на ринку праці, зокрема через залучення до професійного навчання. Вони забезпечують супровід безробітних від дня звернення до центру зайнятості до факту працевлаштування.

Серед пріоритетів Служби зайнятості в 2019 році – запровадження нових та розвиток існуючих сервісів надання послуг, поглиблення співпраці з органами місцевої влади та соціальними партнерами, передусім роботодавцями, підвищення результативності реалізації активних програм сприяння зайнятості.

Кількість переглядів: 116