Інвестиції – основа зростання економічного потенціалу регіону

27 січня під головуванням голови районної державної адміністрації Валерія Авксентьєва відбулася оперативна нарада з керівниками структурних підрозділів райдержадміністрації, територіальних органів міністерств, відомств та інших органів центральної виконавчої влади. В нараді взяв участь голова районної ради Василь Скляренко.

Основним питанням, яке розглядалося на нараді, стало реалізація  у регіонах завдань, доручень Президента України щодо вирішення актуальних проблем регіону, підсумки результатів 2013 року, плани на 2014 рік.

З інформацією про інвестиційну діяльність на території району, підсумки результатів 2013 року, плани на 2014 рік перед присутніми виступив начальник управління економічного розвитку, торгівлі та інфраструктури райдержадміністрації Сергій Антіпов. За його словами, на 2013-2014 рік у районі заплановано виконання 7 інвестиційних проектів обласної програми “Центральний регіон – 2015”. За 2013 рік 1 проект виконано стовідсотково, а також 3 проекти достроково, терміни яких закінчуються у 2014 році. У стадії виконання на завершальному етапі (90%) – 1 інвестиційний проект, термін реалізації якого 2014 рік.

Плановий показник залучення інвестицій на реалізацію інвестиційних проектів у районі складає 4,4 млн. грн., фактично ж за 2013 рік вже освоєно 59,057 млн. грн. Крім того, по такому інвестиційному проекті як “Придбання нової сільськогосподарської техніки” на даний час управлінням агропромислового розвитку  та управлінням економічного розвитку, торгівлі та інфраструктури райдержадміністрації проводиться узагальнення звітів сільгоспвиробників щодо виконання даного проекту за 2011-2012-2013 роки з метою прикріплення підтверджуючих документів в автоматизовану систему контролю за виконанням обласної програми “Центральний регіон – 2015”. Очікуваний обсяг залучення власних коштів сільгосппідприємств за 2011-2013 складе близько 200 млн. грн.

На 2014 рік планові показники залучення інвестицій на реалізацію інвестиційних проектів складають 4,5 млн грн., і є сподівання, що ці показники буде також перевиконано у декілька раз.

Підсумовуючи сказане, голова райдержадміністрації Валерій Авксентьєв зазначив, що залучення іноземних інвестиційних ресурсів може стати важливим фінансовим підґрунтям модернізації економіки району. Адже Президент України наголошує, що сприяння залученню інвестицій в Україну – одне з першочергових завдань економічної політики держави.

Також у ході наради було розглянуто питання про підсумки розгляду звернень громадян у відділі культури райдержадміністрації за 2013 рік.

Кількість переглядів: 141