Історія очима сучасників

7 жовтня,   у селі  Розумівці   відбулися заходи з нагоди відзначення  200-річчя перемоги у Вітчизняній війні 1812 року.

В  історико-архітектурному  заповіднику родини Раєвських побували учасники Міжнародної історичної конференції  ” Війна 1812 року у контексті європейської історії”, яка розпочала свою роботу 6 жовтня у місті Кіровограді. На гостинній розумівській землі гостей зустрічали голова Олександрівської районної державної адміністрації Валерій Авксентьєв,   заступник голови  районної  ради  Олександр Невмержицький, сільський голова  Розумівки Микола Христенко.

Історичні події  Вітчизняної війни 1812 року тісно пов’язані з  історією  українських земель.   У війні з Наполеоном брали участь  і військові формування з території України, зокрема і тодішньої  Єлизаветградщини. У боях з французькою армією відзначилися Єлизаветградський та Олександрійський гусарські полки, зокрема і  Бородінській битві. Наша олександрівська земля безпосередньо пов’язана з героєм Вітчизняної війни 1812 року генералом від кавалерії Миколою Миколайовичем Раєвським, родовий маєток якого знаходився на території нинішніх Бовтиської та Розумівської сільських рад. Тож закономірно, що  частина історичної Міжнародної  конференції “Війна 1812 року в у контексті  європейської історії” проходила в історико-архітектурному  заповіднику родини Раєвських у Розумівці.

Учасники конференції  ознайомилися з експозицією  історії родини Раєвських у народному музеї  села,  побували в усипальниці  Раєвських  та взяли участь в  поминальній літії у Свято-Хрестовоздвиженській церкві, посадили алею пам’яті,   поклали квіти до  пам’ятника  М.М. Раєвського.

У контексті перебування  учасників Міжнародної конференції на розумівській землі слід сказати, що завдяки місцевим та обласним радіолюбителям   заходи в історико-архітектурному заповіднику родини Раєвських  передавались по радіозв’язку в режимі  онлайн  практично на всі країни світу.


Кількість переглядів: 83