“Калиновий спів” завітав на Кіровоградщину

26 та 27 травня у Кіровоградській обласній філармонії пройшов XXІ Всеукраїнський фестиваль-конкурс вокально-хорового мистецтва „Калиновий спів”.На початку урочистостей заступник голови обласної державної адміністрації Галина Пастух разом з головою обласної ради Миколою Ко­вальчуком взяли участь у тради­цій­ному уквітчані ка­лини, посадженої на честь фестива­лю.

Звертаючись до учасників “Ка­ли­нового співу Га­ли­на Пастух зачитала вітального листа голови обласної дер­жавної адмі­ністрації Сергія Ларіна до майстрів вокально-хорового співу.

– Шановні учасники Всеукраїнського пісенного фестивалю “Калиновий спів”! Сьогодні на щедрій кіровоградській землі зібралися талановиті виконавці. Я глибоко переконаний, що саме ви своїми співами надихаєте людей на добро та любов, на збереження вікових традицій українського народного мистецтва. “Калиновий спів” як унікальне явище в культурному житті країни є особливою візитною карткою Кіровоградщини, приводом для гордості, захоплення тисяч шанувальників народного ама­торського мистецтва. Як дорогих гостей зустрічає “Калиновий спів” учасників з інших регіонів держави, що надає йому особливого колориту, значимості та визнання. За роки існування фестивалю, у ньому взяли участь народні аматорські колективи не лише з Кіровоградщини, а також з Дніпропетровської, Херсонської, Рівненської, Харківської, Тернопільської, Жито­мирської та Миколаївської областей. Сподіваюсь, що саме завдяки “Калиновому співу” Кіровоград отримає статус колиски народного вокально-хорового мистецтва. Хочу зазначити, що обласна державна адміністрація й надалі докладатиме зусиль для збереження та примноження здобутків у розвитку аматорського мистецтва на Кіровоградщині, – зазначив у своєму вітальному листі до учасників “Калинового співу” голова обласної державної адміністрації Сергій Ларін.

У рамках конкурсної програми перед учасниками фестивалю виступили народні аматорські колективи, яки прибули на “Калиновий спів” з усієї області. Олександрівщину представляли народний аматорський хор „Тясмин” під керівництвом Валерія Усатенка, хор ветеранів під керівництвом заслуженого працівника культури В’ячеслава Савустяненка та творча делегація у складі заступника голови райдержадміністрації Людмили Литвин та начальника відділу культури та туризму РДА Світлани Мічкур.

Організатори фестивалю зазначили, що хор „Тясмин” цього року виступив на порядок вище, а хор ветеранів, як завжди, був неперевершеним у виконавській майстерності. Олександрівські колективи були відзначені дипломами та цінними подарунками. А також одержали атестаційні свідоцтва про підтвердження художнього рівня народного аматорського хорового колективу.

Кількість переглядів: 415