Компресорна станція святкувала 40-річчя

Сьогодні важко уявити наш район без Олександрівського лінійно-виробничого управління магістральних газопроводів філії УМГ “Черкаситрансгаз”. Олександрівці з любов’ю іменують це підприємство просто – компресорна станція.

Днями вона відсвяткувала свій ювілей – 40-річчя з дня заснування. Урочистості з цієї нагоди нещодавно пройшли у районному будинку культури.

Зі сцени шану  і повагу висловлювали тим, хто стояв у витоків будівництва ЛВУМГ, та розпочинав перші кроки експлуатації обладнання: Пустовіту Леоніду Григоровичу, Купчинському Сергію Сергійовичу, Вініченку Леоніду Антоновичу, Буряку Петру Григоровичу, Логі Миколі Миколайовичу, Оношенку Олександру Володимировичу, Сермакшеву Михайлу Мефодійовичу, Сермакшевій Наталії Дмитрівні, Лободенку Віктору Івановичу, Войтюку Петру Володимировичу, Навроцькому Віктору Максимовичу, Уварову Юрію Олександровичу, Живиці В’ячеславу Володимировичу, Рею Борису Едуардовичу, Сурначовій Раїсї Василівні, Кирпіченко Любові Артемонівні, Соломко Людмилі Іванівні, Утюжову Михайлу Степановичу, Рибалці Олександру Яковичу, Колєсніку Станіславу Миколайовичу, Жердію Миколі Михайловичу, Смірновій Валентині Петрівні.

Історія УМГ “Черкаситрансгаз”  бере свій початок з лютого 1978 року. Саме тоді завершилося будівництво магістрального газопроводу Оренбург – Західний кордон “Союз”, основним призначенням якого було експортне постачання природного газу з Сибіру до Європи.

24 березня 1978 року у місті Черкасах було видано наказ №3 “Про організацію Барського, Олександрівського, Кременчуцького ЛВУМГ”.

Першим начальником нашого ЛВУМГ був Шмельов В’ячеслав Павлович, далі на цій посаді працювали Богуславець Микола Іванович (з 1981 року), Юрчук Василь Кузьмович (з 1988 року), Марієнко Руслан Петрович (з 2009 року).

Олександрівське ЛВУМГ є складовою національної газотранспортної мережі та експлуатує 3 газокомпресорні станції (Олександрівську, Кіровоградську, Південнобузьку) та ГВС Ананьїв, 42 газорозподільчі станції, в обслуговуванні 3 газопроводи – “Союз”, КАБ, ЕККР – 836 км., в тому числі 424 магістральних газопроводів в чотирьох областях України – Одеській, Миколаївській, Кіровоградській та Черкаській. На трьох компресорних станція встановлено 23 газоперекачуючих агрегати загальною потужністю 230 МВт. Чисельний склад колективу управління складає 356 працівників та 140 пенсіонерів.

Управління не тільки  експлуатує систему магістральних газопроводів, але й виконує капітальне будівництво та поточні ремонти об’єктів системи, впроваджує новітні технології, які забезпечують значний економічний ефект. У 2014 році виконано реконструкцію газопроводу “Союз” – будівництво реверса – що дає змогу транспортувати газ і в зворотньому напрямку.

Приємно те, що трудовий колектив не тільки плідно та безаварійно працює, а й бере активну участь у спортивному та творчому житті як на рівні ЛВУМГ та УМГ, так і навіть на рівні ПАТ “Укртрансгаз”.

За цей час пройшла зміна поколінь, багато молоді прийшло на підприємство та забезпечує безперебійний транспорт газу, створилися цілі династії працівників – Мартьянові, Пустовіти, Купчинські, Логи, Дзюби, Ульяненки, Смирнові.

Незмінним залишається лише одне – турбота про людей. Адміністрація разом із профспілковим комітетом дбають не тільки про пристойні умови праці, але й про оздоровлення кожного працівника, про реалізацію їх природних талантів у художній самодіяльності та спорті, окремо надаються пільгові путівки для учасників АТО та членів їх родин. Слід зазначити, що підприємство також дбає про ветеранів та пенсіонерів виробництва, вони користуються всіма пільгами, обговореними у колективному договорі.

Кількість переглядів: 261