Концепція Нової Української школи в районі

Про реалізацію в районі Концепції Нової Української школи йшлося на оперативній нараді, яку провела голова райдержадміністрації Ольга Борота  з апаратом та керівниками структурних підрозділів райдержадміністрації, територіальних органів міністерств та відомств.

Про здобутки, проблеми та завдання щодо подальшої реалізації Концепції доповів начальник відділу освіти райдержадміністрації Сергій Тимко. За його словами, відповідно до Розпорядження Кабінету міністрів України “Про схвалення Концепції реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти “Нова українська школа” на період до 2029 року” від 14 грудня 2016 року № 988-р всі перші класи у 2018-2019 н.р. почали працювати за новим Державним стандартом початкової освіти.

Впровадження Нової української школи починається з вчителя, адже вчитель-основна дійова особа в реформуванні сучасної освіти. Як зазначається у документах з реформування освіти нова школа потребує нового вчителя, який може стати агентом змін.

Тому з цією метою протягом 2017-2018 н.р пройшло навчання з підвищення кваліфікації вчителів початкової школи (очні сесії та дистанційне навчання на сайті студії онлайн-освіти EdEra), які навчають учнів 1-х класів у 2018-2019 н.р. відповідно до концепції “Нова українська школа”. Усі вчителі успішно завершили навчання та одержали відповідні сертифікати.

Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 15.01.2018 року №34 “Про деякі організаційні питання щодо підготовки педагогічних працівників для роботи в умовах Нової української школи” з   01 вересня по 23 листопада 2018 року пройшов другий етап підвищення кваліфікації педагогічних працівників, які впроваджують Державний стандарт початкової освіти у 2019-2020 н.р. З 02 по 06 листопада 2018 року було проведено навчання і із вчителями іноземної мови (англійської мови), які навчають у поточному та навчатимуть майбутніх першокласників у 2019-2020 навчальному році.

Всі вчителі майбутніх перших класів отримали сертифікати. З травня по серпень 2019 року буде тривати очно-дистанційне навчання для вчителів, які будуть викладати предмети образотворчого та музичного мистецтва у 1-х та 2-х класах.

З метою створення відповідного освітнього середовища для реалізації завдань нової української школи, зокрема, для придбання засобів навчання та навчального обладнання, визначеного розпорядженням Кабінету Міністрів України та наказом Міністерства освіти і науки України, через співфінансування з боку державної освітньої субвенції та коштів місцевого бюджету було використано 1216,2 тис. грн., в тому числі 311,9 тис. грн. – кошти місцевого бюджету.

У всі 23 перші класи району закуплене комп’ютерне обладнання (принтер, ноутбук, програмне забезпечення), дидактичний матеріал, 310 комплектів сучасних меблів, із яких 10 комплектів – за кошти спонсорів (12,750 тис. грн.).

Крім цього, для 14 закладах освіти, де функціонують перші класи, придбано ламінатори, у чотири класи – мультимедійне обладнання (три проектори та один телевізор)

Відповідно до методичних рекомендацій МОН від 28.03.2018 року        №283, в кожному першому класі створенні навчальні осередки (8 зон) відповідно до особливостей учнів. Це і куточки творчості, гри, відпочинку, навчально-пізнавальної діяльності, куточок живої природи, дитяча класна бібліотека, тощо.

Нова українська школа – це школа, доступна для всіх. Двері шкіл відкриті перед дітьми з особливими освітніми потребами.

В закладах загальної середньої освіти району налічується нині 35 дітей з особливими освітніми потребами, які навчаються в складі звичайних інклюзивних класів. На допомогу вчителя таких класів введено 22 посади асистентів учителя.

Для організації роботи з такою категорією дітей рішенням сесії районної ради від 14.06.2018 року №328 на базі Олександрівської ЗШ І-ІІІ ступенів №1 КЗ “Олександрівське НВО №1” відкрито комунальну установу “Олександрівський інклюзивно-ресурсний центр”. Тут же, з 01 вересня 2018 року функціонує ресурсна кімната, в якій проводяться корекційні заняття дітей з особливими освітніми потребами.

У 2019-2020 н.р. в районі буде організовано роботу 20 перших класів, орієнтовна кількість майбутніх першачків 257 осіб. Також планується оновлення освітнього середовища для навчальної діяльності першокласників: сучасні (мобільні) парти; комп’ютерне обладнання; дидактичний матеріал.

Нова українська школа – це ключова реформа, націлена на підвищення якості освіти. Вона передбачає зусилля не лише органів влади, педагогів, а й батьків, представників громадськості. Успіх стане можливими лише завдяки співпраці, взаєморозумінню, бажанні йти разом до мети.

Кількість переглядів: 37