Козаки у Бірках на покрову гуляли

– Гарбузова каша, куліш, вареники! Заходьте, гості добрі, скоштуєте, – припрошувала директор Будинку культури з села Цвітного Людмила Цимбаленко.

– А скільки коштує ваша каша? – цікавилася кіровоградка Марія Устимова.

– Які гроші?! Все безплатно! Їжте на здоров’я! – посміхалася господиня.

А стіл біля Цвітненського куреня, як власне й біля Підлісненського, Розумівського, Веселівського, Староосотського та інших куренів, ломився від різноманітних давніх українських страв – вареників з капустою, засмаженої качки, сала з часником, домашньої ковбаси, гарбузової каші, звареної у самому гарбузі, ряжанки з пиріжками, квашеної капусти з помідорами, налисників з грибами, кулішу, який, як кажуть, тільки з пилу-жару.

Взагалі того дня, ні професії, ні посади не мали ніякого значення. У переддень великого релігійного свята – Покрови, яка вважається покровителькою козаків, на славній бірківській землі гуляли козаки, козачки і навіть козачата. У Бірках таке свято проходить традиційно щороку. Вже більше десяти років сходяться і з’їжджаються сюди нащадки козаків з Кіровоградської та Черкаської областей. А цьогоріч були навіть гості з Києва та з Москви.

Окрасою свята став й приїзд у сосновий бір відразу після реєстрації шлюбу молодої сім’ї. Нове подружжя Бевзів з села Красносілля аж ніяк не могло оминути такої події у районі, яка співпала з датою їх одруження.

Всіх присутніх з святом Покрови  привітали голова Кіровоградської обласної ради Микола Ковальчук, депутат обласної ради Володимир Стьожка, голови Олександрівських районних державної адміністрації та ради Валерій Авксентьєв та Василь Скляренко. Після привітань вони вручили отаманам куренів – сільським головам –  Подяки від народного депутата України Олександра Єдіна. Потім сцену зайняли художні колективи  районного та сільських Будинків  культури. Українські народні пісні та музики лунали на всю округу.

А нащадки козаків  не дрімали  – на конях каталися, танцювали, співали, силою мірялися, купували  українські сувеніри та обереги, яких було там море широке, виставки, організовані Бірківською та Цвітненською сільськими бібліотеками, районним центром дитячої та юнацької творчості, оглядали. Словом, веселилися й гуляли, козацький рід величали.

Кількість переглядів: 226