Легалізація трудових відносин у районі

13 серпня  голова районної державної адміністрації Ольга Борота провела оперативну нараду з керівниками структурних підрозділів районної державної адміністрації, територіальних органів міністерств та відомств. У нараді взяв участь  голова районної ради Григорій Гончаренко.

На нараді начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації Людмила Ковтун інформувала про проведену у районі роботу щодо легалізації трудових відносин у І півріччі 2018 року. За її словами, постійно проводиться робота, спрямована на становлення та розвиток ринку праці, вживаються заходи щодо легалізації заробітної плати та виведення заробітної плати з “тіні”.

В районі діє районна робоча група із питань легалізації оплати праці та зайнятості населення, яка здійснює рейди-обстеження суб’єктів господарювання, з метою виявлення фактів використання найманої праці громадян без оформлення трудових відносин. До складу зазначеної робочої групи входять представники органу виконавчої влади, державної податкової інспекції Головного управління ДФС в області, Головного управління Пенсійного фонду України в області, Головного управління Держпраці в області, Кіровоградського обласного центру зайнятості, управлінь соціального захисту населення і агропромислового розвитку.

Одним з дієвих механізмів легалізації трудових відносин є проведення рейдів, обстежень районною та територіальними робочими групами з питань легалізації виплат заробітної плати та трудових відносин.

З травня 2018 року районною робочою групою з питань легалізації заробітної плати та зайнятості населення проведено 5 рейдів, обстежено 75 суб’єктів господарювання різних форм власності, виявлено 5 фактів незареєстрованої найманої праці, які легалізовано шляхом оформлення трудових відносин підприємцями з найманими працівниками.

У січні-липні 2018 року районною робочою групою проведено 7 засідань, заслухано 11 керівників, в тому числі 6 керівників щодо мінімальних державних гарантій, 5 фізичних осіб-підприємців, у яких виявлено неоформлених працівників,  складено 7 протоколів засідань.

В районі проводиться роз’яснювальна робота із представниками роботодавців та найманими робітниками, в ході якої члени робочої групи наголошують на відповідальності за порушення законодавства про працю та рекомендують легалізувати трудові відносини з найманими працівниками.

Вагомий внесок у виконанні в районі чинного законодавства щодо підняття рівня оплати праці та мінімальної заробітної плати приносить проведення співбесід з роботодавцями. Так, у березні поточного року спеціалістами відділу з питань праці та соціально-трудових відносин організовано особисту зустріч голови райдержадміністрації з керівниками підприємств та фізичними особами-підприємцями, в ході якої проведено роз’яснювальну роботу щодо недопущення нарахування і виплати заробітної плати у розмірі меншому за прожитковий мінімум для працездатних осіб.

У травні поточного року організовано семінар-навчання на тему “Забезпечення гарантій найманих працівників на соціальний захист і недопущення виплати заробітної плати “в конвертах”. У заході, окрім спеціалістів райдержадміністрації, взяли участь начальник відділу з питань експертизи умов праці управління Держпраці у Кіровоградській області Олена Хіміч та  начальник відділу з питань гігієни праці управління Держпраці у Кіровоградській області  Сергій Олексієнко.

Постійно ведеться роз’яснювальна робота щодо правильності подання звітності по нарахуванню єдиного соціального внеску, з метою недопущення недостовірних даних моніторингів щодо мінімальної заробітної плати та трудових відносин між роботодавцем та працівником.

Результатом вжиття заходів щодо виявлення та реагування на виявлені ознаки тінізації заробітної плати є зростання фонду оплати праці, середнього розміру заробітної плати у районі та надходжень власних коштів до бюджету Пенсійного Фонду, збільшення кількості застрахованих осіб та зменшення кількості осіб, яким заробітна плат нараховується менше мінімального розміру. Так, середньомісячний рівень заробітної плати по району у І кварталі 2018 року складав 6954 грн. і збільшився до січня-березня 2017 року на 6,9%; січня 2018 року –  на 5,1%; середнього рівня по області – на 8,4%. На разі, завдання районної програми СЕР на 2018 рік (8000 грн.) виконано на 86,9%.

Слід зазначити, що на території району при кожній сільській і селищній раді створені свої місцеві робочі групи із питань легалізації оплати праці та зайнятості населення, які, на жаль, працюють не належним чином. Про це красномовно говорять їх звіти про відсутність виявлених порушень.

Окрім того, на нараді начальник фінансового управління райдержадміністрації Валентина Шията доповіла про здійснення контролю за співфінансуванням Єлизаветградківською селищною радою коштів у сумі 400 тис. грн. на амбулаторію.

Також на нараді розглянуто питання стану криміногенної ситуації.

Кількість переглядів: 137