Лише оформлена згідно законодавства праця дає змогу заробити страховий стаж, і лише легальна заробітна плата вплине на розрахунок майбутньої пенсії

Спеціалістами відділу з питань праці та соціально-трудових відносин управління соціального захисту населення Олександрівської райдержадміністрації активно проводяться заходи роз`яснювального характеру стосовно необхідності офіційного оформлення найманих працівників.

Активно проводяться зустрічі з суб’єктами підприємницької діяльності по питанню легалізації заробітної плати.

«Однією з найболючіших проблем нашого сьогодення є виплата заробітної плати «у конвертах» та виплата менше мінімального розміру заробітної плати» – зауважила начальник відділу з питань праці та соціально-трудових відносин Клавдія Сальнікова.

Питання виплати офіційної, прозорої зарплати на сьогодні дуже актуальне. Адже більшість працівників іноді свідомо погоджуються на пропозицію роботодавців отримувати офіційну (часто мінімальну) та неофіційну (значно вище мінімальної) зарплатню.

Підприємства, установи, організації та громадяни – суб’єкти підприємницької діяльності, при виплаті заробітної плати повинні дотримуватись чинного законодавства, нести відповідальність за навмисне ухилення від сплати податків і порушення норм законодавства щодо виплати заробітної плати.

Тому спеціалісти управління звертаються до осіб, які мають намір працевлаштуватися або вже працевлаштовані, з проханням вимагати у приватних підприємців укладання з ними трудової угоди! І навіть, коли їм надали таку трудову угоду, запитувати чи зареєструвалися у Пенсійному фонді для отримання інформації щодо перерахування єдиного соціального внеску.

Відповідно до нині діючого пенсійного законодавства встановлена пряма залежність розмірів пенсій від страхового стажу та заробітку, з якого фактично сплачені страхові внески до Пенсійного фонду. Тобто у страховий стаж при виході на пенсію враховуються тільки ті періоди, у яких відбувалось нарахування та за які повністю сплачені страхові внески із заробітної плати у сумі не меншій мінімального страхового внеску, зарахування страхового стажу здійснюється пропорційно сплаченим страховим внескам.

Крім того, постійно акцентується увага, що з 01 січня 2020 року розмір мінімальної заробітної плати становить 4723 грн., а також змінилась мінімальна та максимальна сума ЄСВ.

Мінімальний страховий внесок з ЄСВ у 2020 році становить 4723 х 22% = 1039,06 грн.

Також на сьогоднішній день, зареєструвавшись на веб-порталі Пенсійного фонду України, кожна застрахована особа має можливість контролювати свою зарплату та майбутню пенсію, перевіряти факт сплати внесків та суму, з якої вони перераховуються.

Звертаючись до керівників, які надають перевагу виплаті зарплати в так званих «конвертах» або менше мінімального розміру заробітної плати спеціалісти управління закликали проявити свою громадську позицію і легалізувати реальну зарплатню працівникам не визначаючи їм сумного майбутнього. Адже в результаті одержання зарплати «в конвертах» працівники будуь позбавлені належного захисту на випадок непрацездатності та приречені на мізерну пенсію..

Кількість переглядів: 0