Як проходитиме цьогорічна Всеукраїнська акція „Майбутнє лісу у твоїх руках” на Кіровоградщині? Які заходи відбуватимуться у її рамках? Чи готові державні лісогосподарські підприємства області до пожежонебезпечного періоду? Як лісова охорона бореться з браконьєрством? Ці та багато інших питань цікавили журналістів обласних засобів масової інформації під час прес-конференції Кіровоградського обласного управління лісового та мисливського господарства. Проходила вона минулого вівторка у Червоно-Нерубаївському лісництві ДП „Олександрівський лісгосп”. На запитання журналістів відповідали начальник обласного управління лісового та мисливського господарства Іван Захарченко, його перший заступник Наталія Ревенко та директор ДП „Олександрівський лісгосп” Олександр Синявський.
Зі слів Івана Захарченка, нині Кіровоградщиною вже всьоме розпочала свою ходу щорічна Всеукраїнська акція „Майбутнє лісу у твоїх руках”. Одним з її найважливіших заходів є успішне проведення лісокультурної кампанії. Загалом протягом нинішнього року лісівники області планують створити майже 1700 гектарів лісу, з яких 1285 гектарів нових лісів та 395 гектарів – відновлення лісу на зрубах. На сьогодні лісистість в області становить всього 7,2 відсотка. Щоб досягти бажаного результату – 11 відсотків, потрібно щороку садити 3500 гектарів лісу, а то й 5000 гектарів лісу. „Це робити під силу лісівникам області, адже потрібна кількість посадкового матеріалу є в наявності”, – запевнив Іван Захарченко. Проблема в іншому. Відсутня земля. Тобто, вона є, але на сьогодні одержати дозвіл на користування нею лісівники не можуть – дуже багато бюрократичних перепон. Та працівники обласного управління не опускають руки і шукають можливість все ж збільшити лісистість регіону.
А акція „Майбутнє лісу у твоїх руках” ще з 21 березня розпочала свою ходу в області і триватиме кілька місяців. І на цей період, як розповів Іван Захарченко, лісівники окрім створення лісів, запланували це чимало цікавих заходів. Зокрема, з 6 по 14 квітня проходитиме тиждень, присвячений ветеранам галузі, під гаслом „Ліс єднає покоління”. У день Довкілля, що відзначається 21 квітня, пройде акція „За чисте довкілля”. Серед школярів буде названо і кращого лісничого. Творчі та активні юні лісівники також зможуть взяти участь у конкурсі малюнків та творів на тему „Людина і ліс”. Цієї ж теми стосуватиметься і конкурс агітаційних бригад. А ще – буде визначено краще рекреаційне місце та краще джерело. Спеціальний конкурс чекає і журналістів. До речі, саме вони разом з громадськістю, студентами та учнями у Чорному лісі 12 квітня садитимуть ліс. А після завершення всіх культурно-масових заходів акції у Кіровограді пройде фотовиставка „Кіровоградщино, зеленою будь”.
Що ж стосується відтворення тваринного світу та боротьби з браконьєрством, то успіхи є, зазначив начальник управління. Так, протягом минулого року кількість тварин, згідно проведеної мисливськими господарствами області таксації, значно зросла. Це стосується оленя благородного, оленя плямистого, диких кабанів, косуль і лисиць. На жаль, нерідко трапляються випадки, що ці тварини, особливо, кабани, завдають чималої шкоди сільськогосподарським угіддям. Це трапляється через недогляд єгерів. Тому саме вони повинні потурбуватися про корм і належні умови для тварин.
Небезпека і тваринному, і рослинному світу у ці дні – лісові пожежі. Тому на нинішній рік заплановано додатково перекрити ще 300 лісових доріг, на в’їзді у ліс та вздовж доріг встановити аншлаги на протипожежну та природоохоронну тематику. Постійно проходять рейди по виявленню порушників пожежної безпеки. І в кожному лісгоспі області затверджено оперативно-мобілізаційний план гасіння великих лісових пожеж.
– У минулому році завдяки великій профілактичній роботі було зареєстровано всього 28 пожеж, збитки від яких незначні. Сподіваємося, що і цьогоріч також не дійде до масштабних вигорань лісових насаджень, – висловив припущення Іван Захарченко.
А на закінчення прес-конференції керівництво обласного управління разом з журналістами, працівниками Червоно-Нерубаївського лісництва та школярами місцевого шкільного лісництва зробили корисну справу – прибрали від сміття та сухого листя рекреаційну зону біля Підлісного.