„Майданс”: салюти прозвучали, нагороди роздані

    Ще, здається, зовсім недавно щосуботи ввечері розпалювалися пристрасті навколо телевізійного проекту „Майданс”, що транслювався на Інтері. Глядачі переживали, хвилювалися, плакали та раділи разом з учасниками…
    Не пропускали цю телевізійну програму і чимало жителів Олександрівки. Вони також щиро вболівали за команду Кіровограда.
    На жаль, не всі уболівальники кіровоградської команди з Олександрівки змогли потрапити на стадіон „Зірка” в обласному центрі 28 травня, коли на честь наших „майдансерів” проводилося тріумф-шоу. Білетів у продажу було дуже мало, і ті – розкупили миттєво. Пройти можна було за запрошеннями, які були роздані залізничникам, які турбувалися про відправлення команди у Київ, швачкам, які займалися підготовкою костюмів, рекламникам, які забезпечили нашу команду рекламними плакатами, друзям, батькам, активним уболівальникам… Та й стадіон, розрахований на майже 15 тисяч глядачів, все одно не міг вмістити всіх бажаючих подивитися це грандіозне шоу. Тому голова обласної державної адміністрації Сергій Ларін видав розпорядження встановити на центральній площі Кіровограда величезний монітор, на якому транслювалися всі події того вечора з „Зірки”. Прямий показ тріумф-шоу демонструвало на всю Кіровоградщину й обласне телебачення.
    А на стадіоні дійсно було що побачити! А головне – перейнятися тим духом, запалом, величезною енергією, яка йшла від наших „майдансерів” – тепер відомих на всю Україну танцюристів (ще на початку березня цього року вони були зовсім не знайомі один з одним, а тепер – найкращі друзі, рідні люди). Не втримався навіть Сергій Ларін… заспівав. І на весь стадіон у його виконанні лунала пісня „Не стоит прогибаться под изменчивый мир”, а підтанцьовували йому Олександр Лещенко та всі учасники кіровоградської команди. Та й глядачам важко було всидіти на сидіннях.
    Тому величезна дружна команда присутніх на „Зірці” зраділа, коли Олександр Лещенко взявся вчити її рок-н-ролу. Двадцятидворічний юнак успішно у Києві довів, що під його керівництвом команда – всі п’ятсот юнаків і дівчат вміють танцювати. А після півгодинного тренування рухів, це ж саме довів він і на стадіоні у рідному обласному центрі. Тільки тут танцювали 14585 (!) людей різного віку – від дітей до людей похилого віку. Та не лише глядачі, а й деякі охоронці, міліціонери! І було встановлено новий офіційний світовий рекорд Книги рекордів Гіннеса.
    Бо що там тих 13828 осіб, які одночасно танцювали у 2006 році у Румунії! Про цей попередній рекорд повідомив експерт Національної ради рекордів. А наших таки було більше! До речі, стадіон розтанцювався так, що ведучим навіть важко було зупинити.
    Шоу подібного масштабу вперше проходило в Кіровограді. Танцювальний марафон тривалістю майже годину провели й всі хореографічні колективи міста – так вони вшановували команду.
    Привітати кіровоградців з перемогою приїхала навіть команда «майдансерів» з Одеси (а під час фіналу „Майдансу” вони підтримували команду у Києві”), на сцену виходили відомі українські виконавці.
    Для переможців звучали привітальні слова від голови обласної державної адміністрації Сергія Ларіна, голови обласної ради Миколи Ковальчука, Кіровоградського міського голови Олександра Саінсуса. Сергій Ларін також озвучив ініціативу щорічно 21 травня проводити в Кіровограді міжнародний фестиваль хореографії. Тож, залишається сподіватися, що невдовзі наш обласний центр стане танцювальною меккою.
    А кожен з 500 учасників кіровоградської команди отримав спеціальні медалі, їх імена вписали в найбільшу почесну грамоту. Міська влада також нагородила головного хореографа Олександра Лещенка золотою відзнакою Кіровоградського міськвиконкому «За заслуги» І ступеня, а його помічників – Семена Жигаліна і Руслана Махова – срібними нагородами «За заслуги» ІІ ступеня. Кульмінацією свята став найбільший в історії Кіровограда феєрверк: 500 залпів були випущені на честь кожного переможця кіровоградської команди.
    Це було у Кіровограді. А в Олександрівці депутати обласної ради Володимир Стьожка та Володимир Зубаха вирішили також відзначити своїх землячок з команди – Оксану Танцюру, Іру Копильську, Інну Корнуту, Аню Савчук, Олю Поцілуйко та Оксану Опанасенко. Минулої суботи вони привітали дівчат і вручили їм квіти та подарунки.
    Генеральний продюсер телеканалу Інтер Володимир Зеленський, врахувавши шалену популярність проекту „Майданс”, запевнив, що наступного року танцювальні баталії знову продовжаться. Це гарна ідея. Та все ж – Кіровоград в історії назавжди залишиться першою Танцювальною столицею.
Кількість переглядів: 46