Ми пам’ятаємо вас, ми пам’ятаємо ваш подвиг!

Традиційною святковою ходою пройшли жителі Олек­­сандрівки 9 Травня  до братської могили на се­лищ­ному цвинтарі, де відбувся мітинг з нагоди 71-ї річниці Перемоги у Другій світовій війні. Разом з односельцями у святковій колоні йшли керівники району, селища, представники підприємств, установ та організацій, шко­лярі. Приємно було бачити, що на свято прийшли цілими родинами.

До урочистості додава­лося смутку від уже зовсім невеликої чисельності вете­ранів тієї далекої війни, які ста­ралися крокувати разом з земляками, та ті кроки їм робити було все важче… І мов їх славне продовження, гордо та впевнено йшли колишні афганці, яких також обпалив попіл війни під час виконання інтер­націо­наль­ного обов’язку, та військові, які  брали участь в антитеро­ристичній операції на  Сході України, і які лише ось-ось повернулися з тієї неого­лошеної війни. І в цьому було щось символічне – три покоління олександрівців, які боронили рідну землю, всю Україну від ворогів.

Не обійшлося на святі і без військових автомобілів часів Другої світової війни, які традиційно щороку заво­дять свої двигуни і очолюють святкову ходу.

Урочиста колона зупи­нилася біля пам’ятника за­гиблим воїнам-землякам. До його підніжжя та під­ніжжя алеї Героїв олександ­рівці поклали квіти та гір­лянди Слави. А мирні по­стріли розірвали тишу, ніби сповістивши: „Ми пам’ятаємо вас, ми пам’ятаємо ваш подвиг!”

Біля братської могили, де було запалено вічний вогонь пам’яті, пройшов мітинг-реквієм. Виступаючі  – люди різних  поколінь – ще раз наголошували, що Україна – миролюбна країна, але і в роки Другої світової війни, і зараз їй доводиться відсто­ювати у тяжких боях право на цілісність і свободу.

Учасники мітингу вша­нували пам’ять полеглих героїв хвилиною мовчання та поклали квіти до братської   могили.

А після урочистої  час­тини військові всіх поколінь зібралися за традиційним святковим столом, щоб фрон­товими “ста грамами” пом’янути тих, хто загинув у нелегкому супротиві во­рогу.

Кількість переглядів: 235