Мужність залишається у віках

Урок – реквієм “Волі юнацької дзвін” проведено Несватківською сіільською бібліотекою для учнів Несватківської філії. До уваги присутніх звучала поезія , присвячена героям, продемонстровано відеоматеріал про героїчні події та лунали історичні факти. Незмінним залишається один факт: битва під Крутами – одна з визначних сторінок історії України, яку ми маємо пам’ятати.

У сільській Михайлівській бібліотеці оформлена тематична полиця «На Аскольдовій могилі – український цвіт…», де читачі мають змогу ознайомитися з історією страшних років 1918 року. Бібліотекар разом з завідуючою будинком культури та читачами бібліотеки підготували годину поетичного читання віршів українських поетів, присвячених подіям під Крутами,  крутівцям, також мали змогу подивитися відеофільм “Крути 1918 рік” про юнаків, які в січні 1918 року віддали найдорожче – своє життя, захищаючи незалежність України. В пам’ять перших кіборгів, які полягли за рідну Україну  було запалено свічки та всі присутні пом’янули їх хвилиною мовчання.

Змістовну і пізнавальну інформаційну хвилинку «Кривавий січень» з учнями закладу провела бібліотекар Новоосотської сільської бібліотеки Лариса Павловська.

Під час проведення години пам´яті :«Крути:трагедія, подвиг, пам´ять» діти вшанували пам´ять юнаків, які своєю кров’ю окропили святу землю в боротьбі за волю України.

У Розумівській сільській бібліотеці було проведена година скорботи “Крути: і сум, і біль, і вічна слава”. Читачі з цікавістю прослухали про перебіг подій 29 січня 1918 року на станції Крути столітньої давності.  Оглянули підбірку фотоматеріалів та мали можливість прочитати літературу, в якій описані ці трагічні події. Адже юнаки, які пожертвували своїм життям заради України, стали легендою для наступних поколінь борців за незалежність. Вони є прикладом для молоді – тому що були такими ж завзятими тоді, у 1918-му, як ті, кого ми назвали кіборгами, в 2014-2015. Вони, герої Крут, були першими кіборгами у нашій історії. І в нашій пам’яті вони назавжди залишаться вічно молодими героями.

Кількість переглядів: 11