На ІІ Центрально-Українському музейно-туристичному фестивалі гідно була представлена Олександрівщина

    21 вересня 2013 року з метою розвитку національного туристичного продукту, налагодження ділових контактів між підприємствами і організаціями, висвітлення та популяризації досягнень у розвитку туризму центрального регіону у м. Кіровограді відбувся ІІ Центрально-Український музейно-туристичний фестиваль.

   Під час фестивалю працювала міжрегіональна туристична виставка «Кіровоградщина запрошує – 2013», проводились конкурси серед музейних закладів та представників туристичної галузі області, проводились презентація роботи сільських «зелених» садиб Кіровоградщини, ярмарок робіт та майстер-класи від майстрів декоративно-ужиткового мистецтва, показові виступи вихованців туристських гуртків Кіровограда та багато чого цікавого. Цього року презентацію туристичного потенціалу нашої області та інших регіонів України проведено на Театральній площі, що знаходяться в історичному центрі м. Кіровоград. 

   На фестивалі були представлені 12 областей України (Запорізька, Вінницька, Київська, Полтавська, Сумська, Чернігівська, Хмельницька, Тернопільська, івано-Франківська, Херсонська), місто Київ, всі райони та міста Кіровоградської області. 

  Делегацію району очолювали голова Олександрівської райдержадміністрації Валерій Авксентьєв та начальник відділу культури Світлана Мічкур.

  Олександрівський район в окремій палатці демонстрував експозицію про наші «зелені» садиби. Тут же розмістила свої чудові роботи з солоного тіста майстер декоративно-ужиткового мистецтва Тетяна Олійник. 

    В іншій палатці експонувались матеріали про туристичний потенціал району, де були представлені банер, буклети, листівки, книги, карти, сувенірна продукція про Олександрівщину. 

    Олександрівський районний краєзнавчий музей (директор Олена Салій) запропонував учасникам та гостям фестивалю міні-виставку «Кахля з Бірок – села Богдана Хмельницького». Пічна кахля з геральдичним зображенням середини ХУІІ століття була найдавнішим музейним предметом, що експонувався в рамках фестивалю. На нашій виставці, яку створив головний зберігач фондів музею Василь Білошапка, можна було дізнатись про історію Бірок козацької доби, пов’язану з гетьманом України Богданом Хмельницьким, який володів значною частиною земель сучасного Олександрівського району Кіровоградської області, в тому числі і селом Бірки, неодноразово бував у нашому краї. 

  Експозицію Олександрівського району відвідали голова Кіровоградської облдержадміністрації Андрій Ніколаєнко, голова Кіровоградської обласної ради Микола Ковальчук, директор департаменту культури, туризму та культурної спадщини облдержадміністрації Валентина Животовська та інші керівники області.

    Під час фестивалю в гості до нас завітав і радник міністра культури Російської Федерації, перший  заступник голови земляцтва «Єлисаветград» (м. Москва) Віктор Петраков. Він передав у фонди Олександрівського районного краєзнавчого музею предмети, що пов’язані з життям і діяльністю одного з перших вітчизняних льотчиків, талановитого винахідника та інженера Левка Мацієвича.

  В рамках фестивалю проводилось кілька конкурсів. У конкурсі на кращий відеоматеріал про туристичний потенціал району «Мандруючи Кіровоградщиною» відділ культури Олександрівської райдержадміністрації посів перше місце і нагороджений дипломом переможця  та подарунком. Так відзначено відеофільм «Мандруючи Кіровоградщиною. Історичними стежками Олександрівщини», представлений районним краєзнавчим музеєм. Район також нагороджений дипломом за активну участь у фестивалі.

Кількість переглядів: 111